[GOV] Про деякі поточні рішення

Day 842, 04:34 Published in Ukraine Ukraine by Alexander II The Great

Ну перше в вже бачили -

1. кредитна програма реанімовується.

Кілька уточнень:

- ігнорувати думку громади і економічні реалії я не можу, тому довелося відкласти ідею дотаційності, буде просто безвідсотковий кредит. Ідея дотацій виникла в мене після отримання тих МПок щодо кредиту, де саме прощення частини кредиту було хорошим стимулом для підприємців, та пріорітети міняються, будемо переходити на режим економії. Схема може помінятися в б.я. момент, що в бік появи відсоткової ставки, що в бік дотаційності, чи зміняться галузеві пріорітети, і т.д. (про це нижче). Проте звичайно не для тих, хто встигне підписати контракти.
- проте і відмовлятися від програми через кризу я наміру не маю. Нехай навіть одна людина візьме кредит і його поверне - я буду рахувати це перемогою. у нас кожен активний гравець на вагу золота, і якщо комусь не вистачає ліцензії щоб підняти трохи рентабельність підприємства і не закрити його - місія уряду, не більше не менше, допомогти в цьому. Адже в цьому полягає робота уряду.
- щодо суперечливого питання імпорту мануфактури - ну ліцензії ж даватимуться все-одно нашим підприємцям, тому капіталізація саме національного бізнесу збільшуватиметься. та і пріорітети змінитися можуть найближчим часом.
- відповідальність за введення програми несу я, тому прошу міністра дописати в підписі що проект здійснюється за прямою вказівкою президента, і кожен клієнт буде схвалений чи відхилений мною. Тому і готуйтеся за місяць саме на мене сипати всі шишки.

2. Друге - призначення. Головою новоствореного ІТ-департаменту оголошується DimaXY3., (також реформуватиметься ІТ-служба АНБ) відомий своєю корпорацією "Політформ", та грізманкі-скриптом по підсвічуванню українських компаній (ну може і ще чимось, та я на жаль мозілою мало користувався).

3. Саме це буде і першим завданням для ІТ-департаменту - акуталізувати роботу інструменту, щоб користувачі змогли реально робити вибір на ринку на користь українського виробника. Наступним завданням буде автоматизований щоденний експорт всіх державних рахунків до гугл-доків чи інших зручних платформ.

Звідси і наступне оголошення - прошу на оргу Government of Ukraine надсилати заявки про включення ваших компаній в перелік "своїх". Також список висітиме в ТОПі або в газеті МінЕкономіки, або МінОсвіти (для меншої навантаженості ТОПу технічними виданнями).

Відповідно прошу висловитися щодо питання необхідності візуальної ідентифікації компаній (типовий елемент на аватарі компанії, вставка в назву уніфікованого елементу, скажімо [UA-Co]), а дизайнерів, які не проти увіковічнити свою роботу на роки - запропонувати ескізи даних елементів 🙂. Гадаю і винагороду виділимо.

4. Далі про наболіле. через надмірні втрати голда при підтримці гривні прошу всі політичні партії надати своє чітке бачення питання зберігання національних грошових ресурсів. Прошу віднестися до цього питання не як до політичного. Це питання на перспективу, на місяці. Кожна політична сила борячись за владу має усвідомлювати які правила гри стосовно державних коштів. Зокрема протягом вже кількох місяців вони полягають в тому, що хто при владі - той і розпоряджається коштами. Можна ж в схему додати кількох "старшин" що триматимуть резерв незалежно від політичних перипетій. Формально це будуть, скажімо, скарбник Конгресу (гривневий резерв 100000 грн), скарбник РНБО (500+ голда), та традиційні розпорядники - голова НБУ (операційні 20-70 к грн. +50-150 голд) та діючий президент (500+ голда), з яких дві перші особи можуть обиратися скажімо із переліку осіб що вже тримали в руках ці/такі державні кошти (колишні президенти).

5. Запрошую всіх економічно-грамотних гравців приєднатися до постійно діючої Національної економічної ради, незалежно від участі в конгресі, уряді, партійної приналежності. Треба розставити пріорітети, і гадаю для всіх він повинен полягати саме в верховенствії інтересів країни. Мені чужої слави не треба, всі проекти будуть іти від імені ради (зрештою і сама ідея не моя - Жека підказав), її ініціаторів, а от відповідальність за їх втілення я готовий нести сам (зрештою на те і обирають президента саме як посадовця схваленого вотумом довіри всієї країни, і головуватиму для регламенту там сам) лише б результат був. Для початку додаватиму всіх до скайп-чату існуючого економічного комітету (до біса формальності, "навіщо плодити сущності", як казав Тіхенко 🙂 і так новий комітет не оновлено), якщо конгрес буде проти - виділю в окрему громаду (справ то - новий чат створити).

І - ні, п'ятий пункт з'явився не через дефіцит мізків, чи через те, що я хочу вставити палки в колеса опозиції, тіньовому уряду чи ще щось. Просто реально одна голова добре, а дві краще. Я бачу вашу критику в коментах, і гадаю якби ваша думка безпосередньо впливала на прийняття рішень - ми б дійсно мали більші шанси за деякий час пишатися своєю країною. Та і рада не прив'язана до жодної інституції має шанс стати реальноє платформою для реформ незалежно від політичних революцій.

Всім дякую за увагу, гарної весни.

Президент еУкраїни, Alexander II The Great