[GAZDASAG]eRep gazdaság a legutóbbi változtatások tükrében

Day 1,031, 04:04 Published in Hungary Hungary by Xavinyo

Legelőször nézzük meg hogy hogyis működik az eRep gazdaság globálisan. A gazdaságban vannak munkások akik termékeket termelnek, vannak cégek ahol dolgoznak, és van az állam aki adóztatja a munkát, termékeket stb.

Egy termék ára tehát 3 komponensből áll:

- munkabér

- adó (munka, VAT) (~kb 35% amíg a nyersanyagtól a végtermékig eljutunk)

- céges profitja



A munkások akik megtermelik a termékeket ők egyben a termékek fogyasztói is. Mivel a termékek ára nagyobb mint a munkabér ezért a munkások ha csak munkabérük lenne, nem lennének képesek megvenni az általuk termelt összes terméket sohasem. Mivel a munkások a munkabérükön kívül medál aranyakat is gyűjtenek ezért mégis képesek megvásárolni a termelt termékeket.

Tovább árnyalja a helyzetet hogy van egy olyan inaktív kétkattos réteg aki ül a pénzén, el tamagocsizik, dolgzik a cégekben de mivel egyhuzamban nem dolgozik 30 napokat ezért medálja sincs nagyon, és egyébként sem harcol, csak a minimum terméket veszi meg (wellness, happiness fogyás).



Tehát végeredményben a 100%-os termék árat a sereg, aktív civilek munkabéréből és medáljaiból kell felvásárolni. Az állam a befolyó adókból támogatja a sereget, de mivel az MPP kötések ára aranyban van és a valuta árfolyamok és befolyó adó is nagy mértékben csökkent a játékos szám csökkenésével egyre szűkösebb ez a támogatás. A cégesek egy része hazafias és sokszor ingyen oszt a vagyonából fontos csatákban, más részük aranyat kuporgat újabb cégekre vagy csak azért mert aki céges és gazdag az azért gazdag mert ilyen a természete (gyüjtögető típus).

A legújabb változtatásokkal két fontos dolog történt:

- a magas skilles emberek termelékenységét csökkentették

- egységes skill bevezetése


A magas skilles emberek elsősorban a sereg és az aktív civilek voltak, azaz a termelékenységi formula változatása az ő termelésüket és ezáltal munkabérüket csökkentette.

Az egy skillre váltás miatt azoknál az embereknél akiknek több skillre volt szétosztva a migráláskor a pontjaik azok a skill egységesítés után dupla, tripla akkora skillel rendelkeznek. Ezek az emberek elősorban az inkatív kétkattosok, illetve az experimentatív aktív kétkattosok egy része. A seregnél pl a mi századunkban elosztottuk ki mire fog váltani és minden skillpontot egy skillre raktunk, ezért itt a skill egyesítés után nagyobb változás nem történt.

A fentiekből következik hogy az aktív emberek termelékenységét csökkentették a passzív emberek termelékenysége nőtt a 2 változtatás hatására.



Mivel az aktív emberek bére csökkent de a paszív nem fogyasztók termelése nőtt, végeredményben egy kisebb bérből kellene megvenni a nagyobb termék mennyiséget. Az aktív fogyasztók kevesebb béréből kevesebb terméket lehet megvenni, a maradékot az aktív fogyasztók medáljaiból lehet megvenni csak. Ez csak akkor lehetséges ha az arany vásárló értéke felértékelődik (kevesebb medál aranyból kell több terméket megvenni, amire nincs keret az a cégeseken marad, “túltermelés”)

Az arany vásárló értéke 2 féleképpen módosulhat: a valuta árfolyamok leértékelődésével, illetve a termékek árainak csökkenésével. A termék árak csökkenése magával vonja a bérek csökkenését is ami az egy skilles rendszerben nagyon gyorsan kiegyenlítődik, globális szinten zuhan.

Összeségében véve a változások és az eltolódott egynesúly miatt a termékek árai tovább esnek, amíg ki nem alakul egy egyensúly ahol az aktív emberek medál aranyai elégségesek a plusz termékek megvásárlásához. A valuta árfolyamok elsősorban az impor/exporttól függenek és globális szinten az államok között kiegyenlítődik (a cégesek termékeinek kivásárlásával a cégesek kárára), de itt is elképzelhető a további gyengülés.

ui: a legújabb insiderben a happiness kivétele további gebaszt okoz, ez egy napi szintű fogyasztási lehetőség volt, ha kiveszik a boldogságot és a köré épült háborútól független nem hullámzó iparágat ahol a kétkattos is kényszerítve volt a fogyasztásra akkor tovább romlik a fogyasztó és nem fogyasztó réteg közötti termék fogyasztási különbség.