[Fordítás] Globális Hadügyi Elemzés eUK-ból!

Day 2,276, 05:34 Published in Hungary Hungary by Jover.adam


Jóvér Ádám vagyok, következzen egy újabb fordítás ezúttal az angol The Economist lap tegnapi számából.

A fordítás tulajdonjogát továbbra is fenntartom, újraközölni csak a nevem megjelentetésével és a cikkemre mutató linkkel engedélyezett.

Eredeti cikk: http://www.erepublik.com/en/article/the-economist-day-1-2372835/1/20
Eredeti szerző: Iain Keers
Eredeti cím: The Economist – Day 1

"Első nap

Kedves Barátaim!

Tegnap láthattuk, hogyan alakul meg az Asteria szövetség, evilágunk legújabb hatalmi formációja. A mai nap rögtön le is tesztelhették erejüket a szemben álló hatalmak ellen (ebbe bele tartozok én is ha esetleg nem tudtad volna), mikor is Lengyelország megtámadta Romániát. Románia, a szerbekkel, görögökkel, magyarokkal, argentinokkal és szlovénokkal közösen alapító tagjai a ’Hisztériának’, kik védelmükre nagy erőkkel készülnek.

Hadd áruljam el az őszinte igazságot: Románia tigrisként harcolt. Az első kört épp csak egy hajszál híján hoztuk, elég stresszes volt a helyzet a HQ-ban, elhihetitek. A második kör sem volt könnyebb, óriási BH-kkal és CO-kkal mindkét oldalon. Habár, a harmadik körben a lendület megtört, Románia pedig nem sokkal később feladta.

Eljött az ideje, hogy kielemezzek valamit, amiben nyakig benne vagyok, szóval engedjétek meg, hogy teljesen őszinte legyek, így ami ezután következik az teljesen csak az én véleményem. Románia kiválóan harcolt az első három körben. Sok szlovén avatárt láttam, ami nem csoda, hiszen a szlovének mindig az első sorban harcolnak, ha szövetségeseikről van szó. Szerbia is rendesen ott volt az első körben, keményen harcoltak, de végül vesztettek. Ehhez hozzá kell tenni, hogy az első csata alatt RW indult Bosznia és Apulia régiókban (Szerbia éléskamráiban). Kevéssel a második kör kezdete után a szerbek elkezdték átcsoportosítani haderejüket a felkelésekre, ezután nem sokkal pedig minden összeomlott a csatában.

Magyarország is feltűnően kerülte a csatát, legalábbis annak román oldalát. A magyar katonák Lengyelország oldalán ütöttek az első két körben annak ellenére, hogy Lengyelország -elfogadva a magyarok azon döntését, hogy a szerbekhez csatlakoznak- elvette tőlük a hídrégiójukat, hogy azon keresztül eljusson Romániába. Azt nem állíthatom, hogy ezek a katonák annyira szeretnék a lengyeleket (tisztelet a kivételnek, kialakult pár erős kötelék), hanem inkább arról volt szó, hogy ezek a katonák a kormányuk elleni tüntetésből ütöttek Románia ellen, így kifejezve nemtetszésüket azzal kapcsolatban, hogy gyakorlatilag beleerőltették őket a Hisztériába a románok mellé.

Görögország is csak félig-meddig volt jelen. Mindenki tudja, hogy a görögök a játék egyik legjobb harcosai, azonban a legerősebb MU-ik közül kettő (köztük a Myrmidónok), illetve számos más játékosuk is a kormányzat döntése ellen tiltakozva Szerbia ellen ütött a bosnyák csatában. Illetve máshol is: Apuliában görög volt a BH a felkelők oldalán, illetve saját RW-ikben is a lengyel oldalon voltak BH-k.

A ’Hisztéria’ legtöbb tagországa régi barátnak mondható, tisztelem mindegyiküket. Szerbiát vadságáért, Argentínát a szövetségeseik melletti kiállásukért (legalábbis néha), Szlovéniát természetesen azon képességükért, hogy a semmiből megjelenve mentsenek meg 1-1 csatát. Mindegyikük remek ország, rendkívül hasznos tagjai egy szövetségnek. A probléma az, hogy sokan egyáltalán nem jönnek ki egymással.

Ez számunkra is probléma volt, mikor a saját szövetségünket építettük. Figyelembe kellett vennünk minden egyes tag a többiekkel való viszonyát. Amint mondtam nekik, amikor a görögök népszavazást tartottak, mi a lassabb, de biztosabb utat választottuk a gyors, de kockázatosabb út helyett. Ahelyett, hogy a nép támogatását adottnak vettük volna, mi úgy voltunk vele, hogy a 60%-os támogatottság még mindig azt jelenti, hogy a lakosság 40%-a ellene van.

Most van egy kicsi, de kemény magunk a szövetségben, melyek nagyon jól dolgoznak össze. Szövetségünkben nincsenek komoly egyet nem értések, illetve van egy sor igen képzett hadügyes, hogy a hadjáratokat kiterveljék. Ennek eredményét láthattátok a mai napon. Én, ahogy bizonyára sokan közületek, csak megfigyelőként voltam jelen, ahogy néztem hogyan zakatol az olajozott gépezet, szinte könnyűnek tűnt. Ez újra eszembe juttatta miért is nem vagyok tábornoki rangon ebben a játékban.



Kép szövege: "Azt mondják akkor még jobb amikor a jó kapura lő." [- a ford.]

Végső soron azonban legnagyobb szövetségesünk nem a szervezettség volt, nem is a számbeli fölényünk (ebben a percben éppen elég nagy sebzés-deficitben vagyunk), hanem az, hogy a ’Hisztéria’ mindezeknek híján volt. Igazi „sebzőgépnek” építették a szerb vezetők a TWO-ból kiszakadt legnagyobb sebzésű országok összetákolásából. Ezek a vezetők cserbenhagyták minden szövetségesüket, mikor túl sokat akartak markolni, ráadásul túl korán. Az eredmény egy eleve törött szövetség, mely belső feszültségektől szabdalt, nem csak szövetségi, de nemzeti szinten is. Papíron gyengébbek vagyunk ugyan, de pontosan emiatt a csatatéren erősebbek vagyunk.

A mai csata sosem a győzelemről szólt, bár örülünk neki, hogy végül román földön is kitűzhettük zászlónkat. A mai csata egy üzenet volt. Hogy szervezettek és egységesek vagyunk, hogy a miénk a jobb szövetség. Nem az erősebb, hanem a jobb. Papíron bukunk minden divíziót, de a mi szövetségünk jobb. Az emberek hamis tényekre alapozva döntöttek, és a szög most bukik csak ki a zsákból. Az új szövetségnek megadatott a lehetőség, hogy gigászi erőfölénnyel uralja az egész Balkánt, de elsiették, a sebzés és a diplomácia pedig szétszórt.
Bármi történjen is holnap, a mai egy igen rossz első nap volt a ’Hisztéria’ számára.



Iain"