(Fordítás) – NÉMET KÜLÜGYI HÍREK 2

Day 1,784, 06:05 Published in Hungary Hungary by gedeongaborx

Fordítás a német külügyi hírekből az eKülügyminisztérium megbízásából.
Eredeti szerző: Auswaertiges Amt
Eredeti cikk: Words of eGermany - [MoFA] Botschaftsberichte 2 - Embassy reports 2



Hello eNémet polgárok és polgárnők!

Igen a Külögyminisztérium (MoFA) nagykövetei némileg még aktívak. Ugyan szinte mindegyikük azt hiszi, hogy a munkájuk nem abból áll, hogy egy szót is írjanak, de ennek ellenére vannak dicséretes kivételek, akik írtak nekünk a fogadó országbeli eseményekről! Így kellene lennie.

Íme a követségek jelentései, abból a célból, hogy az eNémet lakossággal jobban megismertessük a külföldi eseményeket:

Témáink ma az alábbiak:
Az interjú: eOroszország: Interjú és külügy
Be ConTRoL: eSpanyolország: ConTRoLál
CP-Káosz: eAusztria: Kaotikus elnök (CP) választás
De, érte! eFehéroroszország: pro Asgard tagsága
Ez pech! eIzrael: Szövetséges török megszállók
Fú Brazil! eDél-Afrika: Kicsi de ravasz

eOroszország
Miután az orosz nagykövetnek Kronos77-nek adtam egy rövid rögtönzött interjút, lehetőségem nyílt szintén pár kérdést feltenni az orosz barátainknak. A két - itt meg nem nevezett - orosz külügyi helyettestől az alábbi nyilatkozatokat kaptam.

Kérdés: Mik az aktuális témák az országban? Miről beszélnek?
Válasz1: A sajtónál még nem ért véget a nyári uborkaszezon. Serkentőleg csak egyes események hatnak, mint a török támadás az északi RW-ben, konfliktusok a kongresszusi chat-en stb.
Válasz2: Arról szól a diskurzus, hogy az elit hatalommániás, az újoncokat figyelmen kívül hagyják és így a szórakozás és a játék elhal.

Kérdés: Vannak problémák a közösségen vagy a kormányzaton belül?
Válasz1: Egy nagy közösségi probléma az unalom és kevés szórakozás. A politikai életet khotko játékos rázta fel egy kicsit, aki egy újabb kört kezdett futni az örök vitában: az elitcsere szükséges. Ez a beszélgetés minden esetre egy kicsit kedvetlenül és némileg békésen illetve barátságosan zajlik. A kormányzat egy nagy problémája, az aktív és ugyan akkor tapasztalt személyzet hiánya. A kongresszus problémája pedig az akut hiányzások a kongresszusi chat-en. Ez a probléma minden esetre krónikusnak tekinthető.
Válasz2: A kormányzatban nincsenek problémák. A társadalomban: a nép unalomtól szenved.

Kérdés: Oroszország melyik szövetségnél marad lehorgonyozva a jövőben?
Válasz1: Ez annyira titkos, hogy a választ valójában senki sem tudja.
Válasz2: Oroszország a szövetségeseit akkor is támogatná, ha esetleg más szövetségbe kerülne.

Ez csak a jelentés első része. A nagyon aktív Vollkornbrot nagykövetünk sokkal több információt gyűjtött össze az orosz külpolitikáról.

+ eOroszország + eSvédország
eOroszország bérel pár eSvéd területet 150eCC/hó áron. Per pillanat a díj csökkentéséről tárgyalnak.

+ eOroszország + eTörökország
Habár mind eTörökország mind eMagyarország és eBulgária érdekelt az „Észak-Kaukázusi“ olajterületben, az eMagyar ajánlatot a régió kibérléséről a kongresszus elutasította. Látszólag az eOroszok megakarják tartani a régiót, ami az egyetlen határt jelenti az eTörökök felé.
Ha eSzerbia rárontana eKínára és az EDEN erre a háborúr koncentrálna , eOroszország egy eTörök támadástól fél/vár. Az eOrosz hadügyminiszter (MoD) az eTörököket úgy jellemzi mint „erős és érdekes“ ellenfél. Az eUSA, eBulgária és „egy Törökországgal határos ország“ segítségüket ígérték egy ilyen támadás esetére.
Az eOroszországot ellenségé nyilvánító próbálkozást inkább trollkodásnak, mint aggasztónak tartják. Mindezek ellenére az eOroszok „örülnének” egy kis harcocskának az eTörökökkel, mivel mindkét orszgának mind a valós mind az eTörténelemben volt már némi konfliktusa.

+ eOroszország + eUkrajna
Az eUkránok belpolitikája az eOroszokéhoz hasonlóan nagyon nacionalista és nagyon nehézzé, szinte lehetetlenné teszi, hogy más politikát folytassanak. Ezért eUkránok egy jó ideje élnek már eOroszországban. A „száműzött eUkránok“ integrálódnak az eOrosz politikába és egymás közt úgy tűnik sem nem szervezkednek sem nem követnek egyéni célokat. Valószínűleg eOroszország az bevándorolt eUkránokban nem lát veszélyt, habár kulcspozíciókat is betöltenek a politikában.

Szövetség
Orszország két szék között áll. Fennáll a „csábító“ CTRL-be lépési ajánlat. A döntés azonban a CTRL és CoT (és így a szövetséges eBulgária) közötti feszültségek miatt nehéz. A CoT eOroszoroszág számára a szövetségesek ellenér nem túl érdekes, mert nem akarják a szövetség számos konfliktusát magukra vonni. Úgy tűnik kivárnak, hogy hogyan alakul a szövetség és kapcsolatai.

eSpanyolország
A spanyolok mostanság a eSzerbek kiszolgálóiként működnek és ázsiában az eHorvátok ellen harcolnak (hadi tudósítás). Mindeközben eSzerbia a félelmetes ellenfél eKínára tört és a szövetségesei segítségére volt utalva – akik az NE küldetések miatt inkább a saját harcaikra koncentráltak. Csak egy példa: Spanyolország Portugáliára támadt és úgy tűnik belefáradt a szerb háborúkba. Az elnökjelölt toberro a következő védelmi programot hirdette meg:
Elsődleges prioritás: jelenlegi régióinkat megvédeni az ellenségeinktől és amennyiben lehetséges területünket növelni, hogy a 100-as kaja / 80 fegyver bónuszt biztosíthassuk.
Másodlagos prioritás: A CTRL-ért harcolni és viszonzásként a CTRL-től segítséget kapni, ha szükséges.

Egy eléggé önös program, ami egyébként a CTRL részére tipikusnak számít.

eAusztria
Ausztriáról az utolsó kiadásban már szolgáltattunk némi információt, ezért csak egy link a Lazos elnök kampányához, aki a Szekler (magyar párt) jelöltje. Mindenesetre meglehetősen nagy kavarodás van, mint ahogy azt OEBernds cikke is tovább árnyalja. A magyar médiatevékenység felfutóban, ami a háromnyelvű országban még feltűnik.

eFehéroroszország
Fehéroroszországból olyan hírek jönnek, hogy átgondolják a szövetségesi lehetőségeket. Sokan egy Asgard-német szövetség mellett teszik le a lantot az EDEN helyett. Nem csak a cikket érdemes figyelni, hanem a kommenteket is (ehhez hasznos a google fordító annak, aki az oroszt nem ismeri), Nos, ez még nem jelent elköteleződést a részünkre csak egy ottani közvéleményt.

eIzrael
Végre Izraelben érdekeshez közelítő hírek vannak. Röviddel az után, hogy a kormányzat a már rég óta várt szerződést a megszállt Al Riyadh régió Irániaknak történő bérbeadásáról lezárta, eTörökország ellenségének nyilvánította eIzraelt, hogy a polgárai számára biztosíthassa az NE missziók teljesítését. Ebből azonban származik némi probléma, mivel Törökország elmulasztotta megkérdezni Izraelt és mindkét nemzet EDEN tag. Egy külső támadás azon felül, hogy RW küldetések futnak egy nem alábecsülendő veszélyt jelent az utóbbi időben virágzó Izraeli kolóniák részére.
Ezen kívül a török média gyors átfutása az engedi feltételezni, hogy legalábbis egyesek részére ez a támadás részben RL (való életbeli) indíttatású. Minden estre egyenlőre tisztázatlan, hogy a missziók kifutása után a területeket visszaadják-e, habár a kormányzat közlése szerint nem érdekeltek a területek megtartásában. Az EDEN vezetőség mindeközben tétlenkedik és egyes jelentések szerint még semlegességet is nyilvánít, Izrael pedig kétségbeesetten megpróbálja megvédeni területeit a nyilván valóan túlerőben lévő baráttal szemben.

eDél-Afrika
Először is a dél-afrikai közösség nagyon barátságos és közvetlen, ami nagyon könnyűvé teszi az emberek megkeresését személyes beszélgetések révén. Németországot hűséges és megbízható szövetségesnek tartják. Dél-Afrika egy mini eÁllam (jelenleg 323 lakosa van és ezzel az utolsó tíz között van), ami nagyrészt RL külföldiekből áll. Mint ahogy azt a nagykövetünk ebben a cikkben egyszer már elmagyarázta, létezik egy brazilokkal kötött szerződés.
Ez a megállapodás egy különleges kapcsolatot teremt Dél-Afrika és Brazília között. Egyrészt Brazília megszálló és egyben szövetséges is. Az MPP-t rendszeresen megújítják. Brazília biztosítja, hogy Dél-Afrika az utolsó öt régióját nem veszítse el, az összes többit pedig maga Brazília tartja megszállva.

Az ország „csúcsragadozói” ezt a szerződést mindig is sikernek tekintették egy olyan kicsi ország számára mint Dél-Afrika. Azonban a brazil ellenes hangulat egyre erősödik. Részben már maguk a kormányzati tagok is ironikusan használják a „Brozil” kifejezést. Ráadásul még léteznek olyan pártok is, amiket csak azért alapítottak, hogy a szerződést felmondhassák.

---
Diplomatikus üdvözlettel a külügyi csapat és
Enyavar, nagykövet eAusztriában és leköszönő követségi koordinátor
Quentin Eisler, nagykövet eIzraelben
Alphabethis, nagykövet eSpanyolországban
Vollkornbrot, nagykövet eOroszországban
Kronos77, eOrosz nagykövet
Alex Stelnikow, eFehérorsz nagykövet

Ha tetszett VOTE + SUB esetleg SHOUT.
Köszi
Gedeongaborx