[Fordítás] A háború ami lehet, hogy nem is lesz

Day 1,701, 02:21 Published in Hungary Hungary by Sky Warp

Gyors fordítás egy friss hírről: USA és Kanada mindketten NE-ről szavaznak egymás ellen. Shoi12-től, aki az eredeti cikket írta, már fordítottam cikket, új játékos, de nem ír hülyeségeket, ráadásul Rylde külügyminiszterének mondja magát.

Az eredeti cikk: http://www.erepublik.com/en/article/canada-vs-america-analysis-on-the-war-that-won-t-happen-probably--2083120/1/20

Adalék Kanadából:
http://www.erepublik.com/en/article/war-ecanada-vs-eusa-2083114/1/20
Ebből megtudhatjuk, hogy a NE-t egy, a meglepő és botrányos dolgairól is híres szenátor, CodeY adta be, azaz lehet, hogy nem komoly, kormányzatilag eldöntött dolog. Ugyanakkor Rylde nagyon nem barátja a jelenlegi amerikai vezetésnek, és ahogy írta is, a jelenlegi helyzetükben nem tudnak a Terrás szövetségeseknek sem segíteni, be vannak zárva geopolitikailag.

Másik adalék, az USA-ból:
http://www.erepublik.com/en/article/canada-what-039-s-up-with-that--2083113/1/20
Ebben jobban körbejárja az író a helyzetet, visszavezetve azt a CTRL körüli pro-kontra árulásokra, és megállapítja, hogy noha mindkét ország követett el hibákat egymás ellen, az igazi bűnös mégiscsak Spanyolo. és Lengyelország. Nyilván ez egy kísérlet arra, hogy az ellenérzéseket átterelje a szomszédokról a távolabbi, könnyebben hibáztatható nagyhatalmakra, és ezáltal elkerülje a háborút.

Ugyanakkor az USA NE-jét Evry, az elnök adta be, éspedig gyanúsan egyidőben a kanadai törvényjavaslattal. A két javaslat között mindössze 2 perc eltérés van, ami vagy a világ legnagyobb véletlenje, vagy pedig a háttérben valami suskus van, pl. egy újabb titkos megegyezés, egy tréningháború a semleges USA és az elszigetelt Kanada között vagy még ennél is cifrább dolog. Nem tudom, de nekem ebben valami erősen szaglik.


UPDATE!

Rylde legújabb cikkében (1 órája jelent meg) azt írja, hogy Code-Y-t lefizették az USA-ból, hogy adja be a NE-t, hogy Kanada elveszítse az MPP-it. Azóta Code-Y-t kitiltották a kongresszusból, a chatről, a kormányból és ahonnan még lehetett, és a maradék képviselőket nem-mel szavazásra szólították fel. A kanadai javaslat így lehet, hogy nem megy át, míg az USA-é igen. Ez azt is jelenti, hogy az USA elveszti a Kanadáéval egyező MPP-it, ami főleg a Terrához és az EDENhez kötötte őket. Ha ehhez hozzáadjuk az ebben a cikkben közölt logokat, akkor az USA a) egyedül marad, b) elveszti az MPP-i többségét és c) az EDEN-re fog haragudni a CTRL megtorpedózása miatt


SkyWarp



Hohóó, ezt mindig is látni akartam! Közel négy évnyi nagy barátság után az USA és Kanada komolyan csatára készül egymás ellen. Mindkét kongresszus szavaz a NE-ről, és Kanadában (aki a támadó) 12-2 az igenek aránya, míg az USA-ban szorosabb, 15-8, ami nem elég a kétharmados többséghez (ford. megj: azóta már 22-9). Noha én személy szerint nem vagyok a háború híve, de ha megtörténik, akkor ez közel lesz.

Az USA világhatalom, ehhez nem fér kétség. Kanada tud-e vajon gondot okozni a déli szomszédjának? A juharlevél lakosainak van okuk némi reménykedésre. Először is ott van Oroszország. Alaszka mind az USA-hoz mind Kanadához csatlakozik, így feltételezhető, hogy háború esetén támogatást tudnak nyújtani (ford. megj: ráadásul nemrég kötöttek békét a svédekkel).

És ott vannak még a mexikóiak is. Most el vannak törölve, de állandóan keresik a felszabadulás módját, és boldogan fogják megragadni a lehetőséget, hogy hátba támadják Amerikát. Állítólag már tárgyalások is folytak a két szelet kenyér között, akik az USA-t szendvicsbe fogják, hogy együttműködjenek – de ez nem megerősített hír, csak én találtam ki, hogy a fejezet hosszabb legyen.

És mi a helyzet a lengyel és spanyol ‘szövetségesekkel’? Kevéssé valószínű, hogy az USA bármilyen támogatást is kapjon ebben a háborúban. A spanyolokat lefoglalja a portugál háború, és noha ők gyengébbek, azért mégis elég gondot okoznak a spanyoloknak, hogy azoknak komolyan oda kell tenniük magukat. Lengyelország? Mivel a franciák és az angolok között béketárgyalások folynak (semmi konkrét még), a lengyeleknek nem lenne könnyű útjuk átmenni a francia falon, ami elzárja őket az atlanti átjárótól. Ráadásul ha a lengyelek beszállnak ebbe a háborúba, azzal azt kockáztatják, hogy az oroszok az európai végükről támadnak rájuk, súlyosbítva a morcos németekkel, hollandokkal és fehérorosz csapatokkal, akik égnek a vágytól némi galiba okozására.

Még ha a kanadai-amerikai háború meg is történik, ami nem valószínű, de ha mégis, akkor az USA nem számíthat diadalmenetre Kanadában. Különösen a CTRL fiasco után, a Terra szövetségesek nélkül, Amerika semleges egymagában állása miatt sokkal kevésbé erőteljesek. Kanada békét akar, de készen áll a háborúra.