[Flying ax] Враннішні аналізи, або звідки ростуть ноги у... + опитування

Day 1,961, 05:42 Published in Ukraine Ukraine by Taras Zasnovnyk


Роздуми вголос. Думки і аналіз що виникають у процесі перебування тут, та тісно переплітаються з нашим реальним життям. Тут я помічаю те що випало з поля зору там, і навпаки. І що тішить – концентрація потрібного матеріалу тут набагато вища.

Але й це не головне – у еРепі люди втрачають пильність і дозволяють собі певні вільності. Вони думають що вдало підігрують в певній виставі, і за масками їх героїв не помітно справжньої личини… Це зовсім не так, насправді. Не потрібно бути психологом аби зрозуміти кого приховує та чи інша постать.

Зазвичай це не від солодкого життя. Цих людей, усіх нас, можна навіть пошкодувати. Комплекси, відчуття меншовартості, неприйняття світом, асоціальність, самотність, агресія – це ті погані але спроектовані чітко на лідерів тутешнього життя якості. І не треба казати що вони не стосуються когось конкретного - ми усі інфіковані. Нехай про мене розповість хтось інший, аби було об’єктивно, а мені цікаво розібрати зараз кількох індивідуумів. Відомих у нашому середовищі.



Перший тип.
Старший чи середнього віку, чоловік, рідше жінка. Не склалось особисте життя, проблеми у родині , або її повний розвал та занепад. Відсутність дітей або проблеми у спілкуванні з ними. Гіперкомпенсацією для таких людей є створення навколо себе «сімї», віртуальних дітей яких він повчає, виховує, змінюючи те що не вдалось донести власним. Він готовий горою стояти захищаючи їх. Не можу трактувати це як певну форму педофілії, це швидше не хвороба, а нервовий розлад спричинений підсвідомим бажанням мати велику родину, власних дітей вихованих так як йому здається правильним, чемних та вдячних. Така людина надто заглиблюється у неігрові аспекти спілкування, шукає дотичність у РЖ, поглиблено вивчає потенційних учасників своєї «сімї», навіть збирає про них інформацію з сторонніх ресурсів. Таким чином стирається грань між реальним та віртуальним, і така особа перестає адекватно сприймати оточуюче середовище. В усьому що не підпадає під його шаблон ідеальної общини він бачить загрозу, ворожість, прагне будь яким чином усунути цю загрозу. Може називати себе «батьком», «вождем», «гетьманом», тощо.
Відчуваючи неабиякий вантаж відповідальності за свою уявну родину, він часто відсуває реальні проблеми на другий план, тим самим ще більше заглиблюючи кризу у своєму житті. Зате у віртуальному світі він безвідмовний щодо своїх «дітей», готовий на будь-які жертви, витрати часові та фінансові аби допомогти… навіть вдесяте піти у президенти, чи сидіти 24години збираючи «ресурси» для перемоги на виборах, тощо.



Другий тип.
Будь якого віку, з непоганою ерудицією та базою знань. У реальному світі має великі проблеми з комунікацією, не вміє спілкуватись із людьми. У середовищі що його оточує не є лідером, радше навпаки – постійно відчуває на собі глум та приниження. Типовий образ «ботана», котрий не може донести своїх думок, ідей та світогляду оточуючим і страшенно страждає через це. У еРепі , зазвичай, примірює на себе роль місіонера – готовий безконечно повчати, доносити свою думку, доводити протилежне. Зазвичай має свою, відмінну позицію, часто доходить до парадоксального і такий індивід просто занурюється у демагогію відшуковуючи будь-які суперечки, приймає у них активну участь, часто перечачи собі. Суперечки заради суперечки – його кредо.
Цей тип теж досить амбітний, але, знову-таки через свою конфліктність, затятість та непоступливість йому важко зібрати навколо себе послідовників у еРепі, досягти висот. Такий собі борець з млинами, сучасний дАртаньян чи псих-одинак. Дотримується певної ідеології, парадигми, у котру сам свято вірить, іноді до фанатизму. Намагається розповсюдити це «вчення» на оточуючих, проповідуючи його як єдиновірне та таке що здолає всі труднощі та проблеми.



Третій тип.
Страждаючий комплексом меншовартості. Зазвичай старший 23-25років, уродженець глибинки, або житель невеличкого периферійного містечка. Має проблеми з самореалізацією, неуспішний у роботі, скутий. Здебільшого через своє походження та соціальний стан відчуває комплекси меншовартості, тому потребує компенсувати їх приміряючи образ успішного та наполягаючи на власній особливості. Така людина дуже розчарована життям, її переслідують невдачі, рушаться плани. Крах своїх мрій він намагається надолужити успіхами віртуального світу. Справжній ігроман, усюди максималіст – він просто втікає у вигаданий світ від проблем що накопичуються, і вирішити які він не у змозі через неосвіченість та не адаптованість до життя. Часто такі типи старанно приховують свої данні, ніколи не дозволяють собі обговорювати теми походження, національності, соц. Стану родини, тощо. Іноді вигадують реалістичну альтернативну історію свого життя.
Часто такий персонаж не є представником титульної нації, має кровозмішення, тому приховується. Типовий представник «понаєхавших», котрий компенсує підсвідоме відчуття власної другосортності реалізацією того що ніколи не досягне у житті – стати на один щабель з елітою.
Мушу зазначити окремо – усі ці типажі об’єднує нестримне бажання уваги. Уваги котрої їм так бракує у реальному житті, і часто вони у пошуку цієї уваги виходять на хибний шлях, насправді не будучи аж такими безнадійними людьми як можна собі уявити по їх персонажах…



Ех, є ще кілька типажів але стаття потрохи перетворюється на Велику Китайську Стіну, тому продовження і висновки незабаром. І ще - хочу провести опитування, тому прошу написати мені у ПМ кого з відомих персонажів нашого соціуму нагадують вам вищеописані типажі, а результати я запощу у наступній статті.

П.с. Не судіть строго за не надто коректні вислови та неточні формулювання – я не професійний психолог, я тут іншим займаюсь. Сподіваюсь настане час коли буде опубліковано професійний матеріал , але це вже зовсім інша історія…



Невеличка ремарка: Мені глибоко байдуже що статті подібного штибу викликають шквал критики по відношенню до автора. Можете вже сміливо писати що я підпадаю під геть усі категорії цих типажів. Насправді не бачу сенсу дотримуватись субординації, та відігравати на вгоду комусь. Давно вгамував свої амбіції, і не змушений слідкувати за іміджем. Просто спостерігаю і отримую задоволення.
Всіх гараздів.