[eUniversitetas] Didieji pokyčiai

Day 3,080, 09:13 Published in Lithuania Poland by akuaba

Sveiki visi,


Su Jumis sveikinasi eUniversiteto studentė akuaba.



Nauja savaitė, naujos ir eUniversiteto užduotys. Šią savaitę tyrinėjome pasaulio spaudą ieškodami straipsnių, kuriuose būtų kalbama apie pokyčius aljansuose ir artėjančius žaidimo atnaujinimus. Jūsų dėmesiui trumpa šių straipsnių apžvalga.

Pradėsiu nuo Jungtinės Karalystės.
MoFA pranešė šalies gyventojams, kad per paskutinius mėnesius įvyko daugybė pasikeitimų. Užsimenama apie šalies regionų išvadavimą iš okupacijos, bet pagrindinė naujiena - naujo aljanso formavimas. Numatomas aljanso pavadinimas - Nexus.
Dar prieš savaitę parlamente vyko diskusijos dėl šio aljanso sukūrimo.
Į aljansą buvo pakviestos šios šalys:
Makedonija,
Ispanija,
Bulgarija,
Čilė,
Indonezija,
Indija,
Belgija,
Bolivija,
Meksika,
Paragvajus,
Pietų Korėja,
Jungtinė Karalystė.
Tuo atveju, jei naujasis aljansas išvys dienos šviesą visos šios šalys bus lygeteisėmis narėmis. Atsisakoma Veto ir balsavimo procedūrų.
Originalus straipsnis čia.


Čilėje taipogi kalbama apie naująjį aljansą. Tačiau ši šalis pasirinko ne Nexus, o Adriatica.
MoFa šiame straipsnyje paaiškina tokio pasirinkimo priežastis.
Pasak autoriaus šalis turėjo 4 pasirinkimus:
1 Nexus
2 Adriatica
3 ABC
4 Likti neutralūs
Naujo aljanso steigimas daugumai atrodė patraukli idėja, tol kol nebuvo informacijos apie naujojo darinio vidines taisykles. Daugiausia abejonių sukėlė,tai jog Nexus apibūdinamas, kaip neutralus darinys. Tuo tarpu nebuvo jokių abejonių, kad didžioji dalis piliečių nenori būti ABC sudėtyje. Vien todėl, kad jau ne vienerius metus Čilė jaučia priešiškumą iš Brazilijos ir Argentinos pusės.
Adriatica aljansas tapo patraukliu pasirinkimu po to, kai jame įvyko pokyčiai (tapo ProPacifica). Parlamento dauguma balsavo už šio aljanso pasirinkimą. Vienintelė dvejonė kilo gilinantis į sąjungos vidaus taisykles. Čilė nenorėjo prarasti galimybės pasirašyti MPP su ne aljansų bloke esančiomis šalimis: Bulgarija ir Makedonija. Adriatica lyderiui HisAirness užtikrinus, kad tokios galimybės nepraras, paskutinės abejonės buvo išsklaidytos. Čilė kaip ir anksčiau padės reikiamu metu savo seniems draugams ir bendražygiams. Jei šios šalys kada nors pareikš norą prisijungti prie bloko Čilė užtars žodį už jų priėmimą.
Straipsnio pabaigoje ministras užtikrina, kad bus pamirštos visos senos nuoskaudos ir ateityje petys į petį visos aljanso šalys kovos prieš bendrus priešus.

Mano akyliesiems kolegoms iš eUniversiteto pro akis nepraslydo ir Bulgarijos prezidento interviu Vokietijos ambasadoriaus Bulgarijoje straipsnyje.
Interviu gan paprastas ir trumpas, tačiau ir šios šalies vadovas pabrėžia, kad Čilė, Makedonija ir Bulgarija neišskiriamos bendražygės. Jo žodžiais tariant: neįsivaizduoju, kad nors vienas žmogus iš mūsų šalies galėtų kariauti prieš Čilę ar Makedoniją.

Tuo tarpu Bulgarijos spauda uztvindyta straipsniais:
Pirmas straipsnis
Antras straipsnis
Trečias straipsnis
Piliečiai analizuoja situaciją ir diskutuoja. Iesko tinkamiausio sprendimo savo saliai. Autoriai apžvelgia paskutinių kelių savaičių įvykius.
Buvo svarstoma stoti į aljansą Pluto, bet tik tuo atveju jei šis darinys bus neutralus. Vėliau vystyta mintis kartu su Čile, Ispanija, Makedonija ir Indonezija suformuoti naują neutralų aljansą Nexus.
Šiuo metu vyriausybėje svarstoma galimybė įstoti į Adriatica aljansą.

Tęsiant temą apie naujienas aljansuose turime žinių ir iš Italijos.
Šiame straipsnyje užsienio reikalų ministerija sveikina tautiečius įstojus į Adriatica aljansą. Nuo Aurora aljanso laikų šalis nebuvo nei vieno realaus projekto sudėtyje.
Aljanso narės:
Kroatija,
Tailandas,
Gruzija,
Venesuela
Ir Italija.
Visos šalys praeityje yra parodę savo vertę tad ir ateityje liks tokios pat, kaip visada.
Taipogi pranešama, kad aljansas neseniai įstegtas ir vis dar prima naujas nares, tad dabartinė sudėtis didės.
Straipsnyje paskelbtos aljanso vidaus taisyklės ir Aukščiausios tarybos sudėtis.

Kipro vyriausybė informuoja piliečius, kad buvo oficialiai pakvieti prisijungti prie aljanso Adriatica ir kviečia išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu, užpildžius google formą. Jei pasiūlymas bus priimtas, šalis taps pilnateise nare ir turės bent vieną vietą Aukšiausioje bloko taryboje.
Ministro manymu tai puiki galimybė, tuo labiau, kad dauguma draugiškų šalių jau prisijungė, arba greitai prisijungs (Čilė).
Originalus straipsnis
čia .


Airijos spaudoje taipogi puikuojasi straipsnis , kuriame paskelbtas referendumas dėl įstojimo į Adriatica. Šalis turi galimybę tapti pilnateise nare.


Tai tiek naujienų apie Adriatica.
Kituose aljansuose taipogi apstu įvykių.
Pradžiai prisiminkime netolimą praeitį.
Prieš porą mėnesių Asteria blokui sukako 2 metai. Ta proga buvo išleistas
oficialus straipsnis
Jame sąjungos vadovybė sveikino su sukaktimi. Taipogi buvo paminėta, kad iš dviejų žvaigždžių gimusių tą pačią dieną iki šių dienų išgyveno tik viena.
O dabar gryžkime į dabartį ir aptarkime Egipto spaudoje pasirodžiusį straipsnį , kuriame autorius perteikia pokyčius aljansuose.
Asteria aljansą paliko Argentina ir Brazilija. Straipsnio autoriaus žodžiais tariant: argentinietiškai - braziliškas serialas prasidėjo prieš 20dienų, kai abi šalys paleido įstatymą, kad galėtų palikti sąjungą. Brazilijai pakako tik diktatoriaus balso, o Argentinai seimo narių pritarimo. Deja seimas neskubėjo ir įstatymas nebuvo priimtas. Dėl šios priežasties diktatorius balsavo prieš Brazilijos išstojimą ir abi šalys liko aljanso sudėtyje. Po kelių savaičių, kai abi šalys buvo valdomos diktatorių, pagaliau paliko bloką.
Tuo tarpu kai viena sąjunga patyrė tragediją, Pacifica šio mėnesio bėgyje pasipildė net 6-iomis naujomis narėmis.
.Pirmoji prisijungė Švedija, o po savaitės atėjo laikas ir Graikijai. Netrukus po to Lenkija ir Vengrija bei galiausiai ištrūkusios iš Asteria Argentina ir Brazilija.
Autorius nepamiršta ir Adriatica atsiradimo eRepublik padangėje aplinkybių.
Maždaug prieš mėnesį Kroatia nusprendė įkurti savo aljansą, tuo patraukdami visų dėmesį. Vos po vienos dienos prisijungė Venesula. Dar po savaitės gretas papildė Gruzija ir Tailandas (pastarieji panaikino savo Tripod darinį, gyvavusį ne vienerius metus). Netrukus sudėtis pasipildė Italija ir Albanija.
Siuo metu laukiama dar 3 naujų narių: Čilės, Airijos ir Kipro (apie jas jau žinome iš anksčiau aptartų straipsnių).

Serbijos spaudoje puikuojasi straipsnis išleistas šalies įstojimo į Pacifica aljansą proga. Papildomų komentarų jam nereikia.


Argentinoje pries 3 dienas publikuotas
straipsnis informuoja tautiečius, kad Argentina ir Brazilija prisijungė prie Pacififa.
Po to kai paliko Asteria gretas šalies vyriausbė ieškojo tinkamiausio sprendimo. Visi veiksmai buvo derinami su Brazilijos valdžia, taipogi atsižvelgta į tai, jog blokas yra stiprus ir jam priklauso daug draugiškų valstybių.
Šalis išlaikys draugiškus santykius ir MPP su Rumunija, nors jie ir pasirinko likti Asteria sudėtyje.
MPP pasirašymą su bloko šalimis palieka ateičiai, galbūt kai bus atkurta demokratija, o šiuo metu dėmesys sutelktas į tai, kad šalis būtų stipriame aljanse ir jos gerbūvis nenukentėtu įvedus žaidimo naujoves.
Tačiau ne visi argentiniečiai sutinka su tokiu vyriausybės sprendimu. Šiame straipsnyje autorius kritikuoja užsienio politiką.

Išsamiai aprašo įvykius dėl kurių kilo konfliktas su Asteria.
Pagrindinės priežastys: nepakankama pagalba kare su Vengrija dėl vokietijos regionų. Vėliau nepavykęs AS į Makedoniją.
Autorius negaili kritikos ir sprendimui įstoti į tą patį aljansą, kuriame yra Lenkija ir Vengrija.

Dar vienas straipsnis apie dabartinę Argentinos situaciją išvydo dienos sviesą JAV.

Autorius Argentiną lygina su Graikja. Prieš porą metų, kai susikūrė Asteria aljansas Graikija neturėjo tikslios krypties. Šalies vyriausybė pasirinko Asteria, kai tuo tarpu didžioji dalis bendruomenės rinkosi kitą pusę. Tokiu būdu šalis liko suskaidyta į 2 frontus.
Tokią pat situaciją šiuometu matome Argentinoje. Bendruomenė nepatenkinta sprendimu prisijungti prie Pacifica, nes niekas jų net nepaklausė ar jie to nori.
Autorius pabrėžia, kad ši šalis kolkas negali priklausyti nei vienam iš blokų. Susiskaidymas viduje sumažins žalą karuose. Be to stengdamiesi išlaikyti diktatoriaus režimą kas mėnesį turės malšinti revoliucijas. Revoliucijai pavykus kaskart keisis ir užsienio politika. Dėl šių priežasčių Argentina Pacifica aljansui bus nemenka problema.

Straipsnyje Lenkijos spaudoje taipogi skiriama daug dėmesio Argentinos įstojimui į Pacifica.
Šis įvykis buvo nemenkas išbandymas Pacifica, nes aljansas susiskaldė. Pasak autoriaus, jei tuo metu, kai vyko balsavimas būtų paaiškėję bent dalis faktų, kurie žimomi darbar, rezultatas būtų buvęs visai kitoks.

Čilėje išleistas itin informatyvus straipsnis . Čia taipogi linksniuojamas Argentinos prisijungimas prie Pacifica (juk jo sudėtyje Vengrija, su kuria ši šalis taip intensyviai kariavo ne vieną mėnesį). Užsimenama, kad ši valstybė kartu su Brazilija ir Graikija paliks aljansą ir jungsis į Ardriatica bloką. Argentina straipsnyje pavadinta nepatikima.
.Turkijos priėmimas į aljansą buvo blokuotas. O politika nukreipta prieš Asteria pakeista.
Ar Turkija ir anksčiau paminėtos 3 šalys bus priimtos į Adriatica priklausys nuo Čilės.

Ispanijos spaudoje už akių užkliuvo straipsnis apie Serbijos, Rumunijos ir Portugalijos NAP.
Tuo metu kai ispanai padėjo išsivaduoti Airijai ir Anglijai iš Lietuvos,Švedijos ir Prancūzijos okupacijos, patys pakliuvo į bėdą. Bėdos pavadinimas: Serbija ir Rumunija, tad ateitis nusimatė labai liūdna.
Po derybų buvo priimtas sprendimas:
1 Serbija, Rumunija ir Portugalija neskelbs NE įstatymo Ispanijai ir kitu būdu nekariaus su šia šalimi.
2 Ispanija savo ruožtu neskelbs NE įstatymo nei vienai iš auksčiau paminėtų valstybių ir kitaip su jomis nekariaus.
3 Ispanija sumokės 600 000cc į Asteria taikos fondą ir atgaus savo originalius regionus. Susitarimas galioja 3 mėnesius.

Tuo ir baigsiu pasaulio spaudos apžvalgą. Tikiuosi, kad jums buvo įdomu.

Linkėjimai nuo eUniversiteto studentų.
Visada jūsų akuaba