Élettel teli galaxis?

Day 1,658, 12:54 Published in Hungary Hungary by Malwin Hun


Egy a közelmúltban végzett felmérés szerint a Föld méretű és annál nem sokkal nagyobb kőzetbolygók óriási számban fordulhatnak elő csillagaik lakhatósági zónájában galaxisunkban, a Tejútrendszerben. Legnagyobb számban a vörös törpecsillagok körül akadhatunk ilyen égitestek nyomára.
Egy tudósokból álló nemzetközi csoport azt vizsgálta, hogy milyen gyakorisággal találhatók a bolygók a Tejútrendszer mintegy 80%-át kitevő vörös törpecsillagok körül. Megállapították, hogy az ilyen típusú csillagok kb. 40%-a rendelkezik olyan szuperföld méretű (vagyis a Földnél nagyobb) kőzetbolygóval, melyek a lakhatósági zónában keringenek. (Tehát elviekben olyan hőmérsékleti viszonyok uralkodhatnak rajtuk, hogy a víz tartósan megmaradhat folyékony állapotban a felszínükön.) Ez alapján – figyelembe véve, hogy a galaxisban legalább 160 milliárd ilyen csillagot ismerünk – a lakhatósági zónában keringő planéták száma több milliárd lehet! És csak a Tejútrendszerben!
A legújabb eredmények szerint a Föld „alig” 30 fényéves körzetében nagyjából százra tehető a lakhatósági zónában keringő szuperföldek száma. Bár elsőre nagynak tűnhet ez a szám, de figyelembe kell venni azt is, hogy a vörös törpéket igen erős flertevékenység jellemzi, aminek során igen erős ultraibolya és röntgensugárzással bombázza a hozzá közel eső bolygókat. (Ez pedig köztudottan nem éppen kedvez az élet általunk ismert formáinak.)
A kutatás következő fázisában a kutatók megkísérli minél több ilyen exobolygó légkörének a vizsgálatát, így talán pontosabb képet kaphatunk arról, hogy mennyire egyediek azok a körülmények, amelyek a Földön lehetővé tették az élet kialakulását.

Forrás:
http://hirek.csillagaszat.hu/exobolygok/20120403-milliardnyi-kozet.html
http://www.eso.org/public/news/eso1214/

No, ennyi volt a tudomány… Jöjjön a levezetés:

Adobe Acrobat


Adóbe Vallás


A legifjabb Kim


50