[CP] Atsisveikinimui - kadencijos apžvalga

Day 2,542, 14:45 Published in Lithuania Lithuania by iPSiArt
Sveiki, pliečiai,

Ką gi, atėjo laikas atsisveikint su prezidento pareigomis. Prieš tą padarydamas pabandysiu apžvelgti kas yra padaryta ir kas ne.


Ekonomika.

Dėl vengrų ir švedų invazijos teko mažinti mokesčius. Tuo pačiu sumažėjo valstybės pajamos ir jos smuko daugiau kaip 2 kartus po mokesčių sumažinimo . Tiesa, galima ir vėl diskutuoti apie mokesčių didinimą, kai valdome didžiąją dalį savo originalių regionų ir užėmėme ir švedų regionų. Bet čia spręs jau naujas CP ir Seimas.

Ekonomikos ministerija per kadenciją sugebėjo uždirbti per MM 15,4 tūkst.Lt. Per turnyrą uždirbome 1500 gold.

Seimas skyrė 600 t8kst. LT karo reikalams ir atsiskaitymui su būriais už LK misijas. Tiesa, dėl LK vado neaktyvumo su būriais iki šiol neatsiskaityta. Karo reikalams išleista šiek tiek lėšų, tačiau tai nesudarys daugiau nei kelias dešimtis tūkstančių. Išvada – kol kas didžioji dalis Seimo skirtų lėšų nepanaudota ir liks būsimai kadencijai.

Užsienio politika


ROOT aljanse Lietuva toliau išlaiko savo įtaką, tačiau pagrindiniu klausimu lieka kaip didinti paties ROOT aljanso įtaką ir pritraukti Sirius dėmesį jo karinėms operacijoms. Gaila, bet tos koordinacijos trūkumas vėl irr vėl paaiškėja organizuojant bet kuriuos karo veiksmus – nesvarbu, ar tai Vengrijos karas prieš mus, ar Pietų Korėjos karai su Taivanu, ar paskutinis atvejis su Gruzijos AS ir karais prieš naujazelandiečius (arba serbus, nesvarbu kaip pavadinsi). Esmė tame, kad kyla laikas pastatyti klausimą aštriai – ar Sirius, įsipareigojęs mažoms jį remiančioms šalims apginti jas, vykdo savo pažadą ir kaip efektyviai jis tą daro.

MPP buvo pratęsti su visomis šalimis, išskyrus Latvija, kuri jokių pasiūlymų dėl pratęsimo mums nepateikė, o mes irgi nesiskubinome, Latvių MPP pakeitėme MPP su Ukraina. Be to, pasiekti susitarimai su Gruzija ir Vokietija, kad bet kuria akimirka, jei mums to reikia, galime rašytis MPP su šiomis šalimis.

Dėl mūsų okupuotų regionų – juos iš esmės galime atsiimti bet kada, būtume atsiėmę ir vakar, deja nėra garantijų, kad po kelių dienų rumunai mums nepaleistų NE, o lenkai ir Sirius, kurie užimti karu su serbais, mums tikrai nepadėtų, taigi mus tiesiog ištrintų ir, galbūt, ilgam. Todėl paprašiau vengrų CP kurį laiką dar juos palaikyti, kol po naujų CP rinkimų, bus galima išsiaiškinti santykius su rumunais iki galo.

Su švedais sutarta, kad po CP rinkimų bus susėsta sukonkretinti mūsų TW sąlygų ir regionų nuomos. Rusija norėtų nuomotis iš švedų Bohus (aliuminį). Švedai mums sutiktų nuomoti regionus, tačiau aliuminio jie taip pat nori. Taigi, sutarimas nėra neįmanomas, bet visoms pusėms gerą sprendimą rasti nebus lengva.


Karas



Karas mums sekėsi gana neblogai. Iš pradžių manevrais mums pavyko išvengti sienos tiek su rumunais, tiek ir su vengrais. Vėliau, dėl strateginės latvių klaidos, dar kartą bandėme išvengti sienos su vengrais keldami RW, deja to padaryti neleido rumunai, bijodami, kad lenkai metę NE Baltarusijai prisikas ir iki jų. Todėl rumunai ir CO už mus dėjo, ir patys kovojo kaip pašėlę. Kai tapo aišku, kad niekas mums neleis atsikirsti, teko nebent bandyti aiškintis šių šalių ketinimus mūsų atžvilgiu. Kai tapo aišku kad vengrai ketina mus pratrinti, sutarėme su švedais, su kuriais anksčiau buvome suderėję dėl TW , pakeisti jo sąlygas ir atkirtus priėjimą prie Klaipėdos, kurioje sukėlėme RW, apsaugoti mus nuo visiško ištrynimo. Tas pavyko. Per tą laiką, vykdant sutarimus dėl TW ir galimų region nuomos, rusai, eidami į nusitaikytą Bohus regioną, užėmė ir nuresetino mums tuo metu neįveikiamu buvusį 1,63 determination bonusą. Taigi, apsigynę Klaipėdoje perėjome į puolimą, užėmėme Scanią ir Gotalandą ir dabar turime po +40 proc. Bonusus maistui ir ginklams, net ir neturėdami 2 savo originalių regionų.

Tolesnės karo sąlygos priklausy nuo naujo CP komandos planų ir švedų noro derėtis.

Gaila, tačiau sunkiausią akimirką, kada reikėjo pagalbos, pritrūko tiek URM, tiek ir LK pagalbos. Teko pačiam koordinuoti mūšius, duoti nurodymus kaip ir kur kariauti,prašyti sąjungininkų pagalbos, eiti derėtis su kt. Šalių CP ir t.t. Žinoma, man padėjo ir KAM – dėl karinių nurodymų ir darbo su sąjungininkais, tačiau dėl nuolatinio bendravimo su būriais, LK misijų organizavimo, ar to paties CO uždėjimo reikiamu momentu – to nebuvo visiškai. Jau nekalbant apie tai, kad ne LK Vadas bet CP kreipėsi į Seimą prašydamas skirti pinigus LK. Jei būčiau kiek įtaresnis, tiesiog pavadinčiau tai atviru sabotažu, kai žmogus sėdi pareigose, bet jose nieko nedaro ir ignoruoja prašymus, raginimus irt.t. Tiesiog, kadangi prieš porą dienų pradėtos aktyvios LK vado paieškos, tikiuosi, kad naujasis LK vadas bus savo struktūros aktyvus organizatorius ir patriotas.

Ministerijų darbas.



Esu visiškai patenkintas ir džiaugiuosi vCP TheUnit MajoNingyo, kuri ir pavadavo mane ir rūpinosi Vyriausybės veiklos pristatymu. Tikiu, kad dirbau su žmogumi, kuris greit sėkmingai kandidatuos į CP ir kuriam aš taip pat galėsiu kuo nors padėti, jei, žinoma, mano pagalbos prireiks.

Esu labai patenkintas Kultūros ministerijos darbu. Esu taip pat patenkintas Ekonomikos, Naujokų , Vidaus reikalų ministerijos darbu.

Esu iš esmės patenkintas KAM darbu. Žinau kritikų nuomonę dėl KAM nurodymų aiškumo ir operatyvumo, kita vertus, į komandą nepavyko prisikviesti daugiau žmonių, kurie būtų online kiek įmanoma dažniau ir galėtų info atnaujint kas porą valandų. Taip, po trejų metų pertraukos mes visi užmiršome kas yra karas dėl išlikimo ir ištrynimo grėsmę. Ir aktyvių piliečių trūkumas kiša koją.



Nesu patenkintas SD darbu, kurio ir nebuvo. Pasikeitus situacijai RL SD vadovas pasitraukė. Naujo rasti nepavyko.

Nelabai esu patenkintas URM darbu. Pirmąją kadencijos pusę,esant URM akuabai, CP ir URM bendradarbiavimas vyko sklandžiai ir darniai, darbus dalindavomės. PO poros savaičių akuabai planuotai pasitraukius, agentui susitvarkyti su URM organizavimu ir užsienio politika tapo per sunku. Manau, iš pradžių jis neįvertino užgriuvusių iššūkių sudėtingumo. Gal koją pakišo jaunatviškas maksimalizmas? Sunku pasakyti...


Reziumė...

Sėkmės: susitarimai su švedais dėl TW, valstybės apsaugojimas nuo visiško ištrynimo, valstybės planuotai geras pasirodymas turnyre, pravestos diskusijos ir susitarimai dėl mokesčių keitimo, aprimusi konfrontacija tarp partijų ir būrių spaudoje.

Nesėkmės – dalies ministrų ir ministerijų veikla, nepadidintas piliečių aktyvumas, nepasiekta vienybė tarp piliečių/MU, nepasiruošta BB.

Bendras subjektyvus savo kadencijos vertinimas – 7.
Ir pabaigai…


Išeidamas į pasyvų vaidmenį, noriu padėkoti šalia buvusiomsmerginoms – Boruzelei – už motinišką rūpestį ir atsakomybės prisiėmimą tiek už savo, tiek už kitų darbus. TheUnit MajoNingyo – už pokalbius, davusius daug peno minitms ir sprendimams, už nuoširdžią pagalbą ir pavadavimą kai to reikėjo ir šiltą susitikimą. Menoli – už mintis, įžvalgas, informaciją kas dedasi pasaulyje…

Vyriškajai daliai irgi noriu padėkoti – Zender 14, ilex, Mindziui, GintV ir agentui, kurie buvo kartu ir dirbo. Ačiū jums. Mes dirbome ir dirbome gerai. Galbūt galėjome geriau, bet paliekame galimybę ateinantiems psirodyti dar geriau. Tobulumui ribų nėra.

Daugiau – gal kada meeto ir alaus (ar arbatos su pyragu)?