[Anderwall] Програма реформ

Day 1,016, 01:10 Published in Ukraine Ukraine by UA Anderwall Corporation
Видається з січня 2010 року за підтримки UA Anderwall Corporation
Наша адреса в мережі Інтернет http://newsweek.hiblogger.net Дізнайся більше
#44 (71)


Всім привіт! Від сьогодні я починаю презентувати свою передвиборчу програму. щиро сподіваюсь, що навіть у разі мого програшу, ця програма буде втілена у життя хоч частково.

Перш за усе я зосереджусь на реформуванні державного апарату.

Я вважав та вважаю, що наш державний апарат занадто роздутий і безглуздий.

Звичайно, кожен хоче покерувати. А коли політики про щось домовляються, то відповідно домовляються про посади. Так, за останніх виборах Венти у нас з’явилось Міністерство демографії при існуючому Міністерстві освіти: результат - перше працює, друге не чути.

І далі існує Національний банк еУкраїни та паралельно Міністерство економіки, які, якщо вдуматись виконують аналогічні функції (чи мають їх виконувати у ідеалі).

Так і не зрозуміло яку функцію виконує прем’єр-міністр. Адже якщо у real life Президент має представницькі функції і урядом не керує, то тут уряд – це фактично апарат Президента (аналог real life – секретаріат/адміністрація Президента), який і має керувати тим процесом.

Таким чином, в Уряді є можливість оптимізації. Питання навіть не стільки у видатках на його утримання (не секрет, що можна знайти активістів), скільки у оптимізації власне роботи цього апарату. Це обслуговуючий механізм еДержави, де кожен гвинтик (міністр) не політик, а пахар.

Отож, система Уряду після моєї перемоги буде виглядати так:



c l i c k

Як бачите, є певне реформування.

По-перше, відмовляємось від поняття Ради національної безпеки та оборони, оскільки, фактично функції такого органу виконує весь Уряд. Зверну увагу особливо розумних на той факт, що Рада національної безпеки та оборони – орган колегіальний, тобто це не міністерство, а нарада певних міністрів. Із переліку запропонованого Уряду я не бачу тих, хто має залишитись повз такої наради. Тобто, Уряд і буде тією нарадою.

По-друге, фінансовий регулятор в еУкраїні – Національний банк еУкраїни відтепер стане єдиним таким органом. Міністерство економіки ліквідується, а його функції переходять до новоствореного (чи краще, відновленого) органу. Також цим органом виконуються функції регулятора валютного ринку.

По-третє, Служба безпеки еУкраїни поповнюється відділом розвідки.

Четверте. Міністерство освіти та технологій Цей орган утворюється шляхом злиття Міністерства демографії, Міністерства освіти, ІТ-відділу та Міністерства культури. Їх робота у одному відомстві сприятиме оптимізації структури.

П’яте. До Міністерства освіти додається Національна академія наук еУкраїни. Вона фактично будується на основі ІТ-відділу, але матиме ще одну функцію: навчання громадян еУкраїни.

Шосте. Як бачите, Міністерство оборони змінює назву. Це важливо психологічно: адже еУкраїна перестає сповідувати оборонну доктрину та починає розвивати повноцінні Збройні Сили.

Сьоме. Якщо раніше десант був єдиним елітним підрозділом еУкраїнської армії, задачею нового Міністра збройних сил еУкраїни є формування гвардії – елітного спецпідрозділу, який зможе мобільно та потужно реагувати на накази командування.

П.С. Як бачите, Президент еУкраїни не керує напряму міністерствами і відомствами, крім СБУ, Я не бачу у цьому сенсу, адже ми маємо один центр прийняття рішень (президента) і прем’єр-міністра, як голову виконавчої вертикалі. Втручання «через голову» ні до чого гарного не приводить.



Фактично другим, що підлягає реформуванню – це законодавство еУкраїни. Адже ця сфера пов’язана із першою.

Якщо ми, послуговуючись термінологією, великі дітки, які бажають гратися у в дорослі ігри, то і гратися потрібно по-дорослому.

Конгрес у різні скликання по приймав купу законів, про які жоден з нас не знає. Це і Конституція, і закон про Уряд, і бюджетний кодекс (про який не знає Міністерство економіки), і купа ще різноманітних законів.

Питання – чому вони не виконуються. Бо їх ніхто не знає – це раз. Бо безглуздо нав’язувати щось е-суспільству – це два. Законодавство еУкраїни я бачу як процедурне, тобто таке, що регламентує як влада має щось робити і таке, що буде виконуватись тільки владою. Бо що змусиш виконувати простого гравця, крім правил гри?

Жодних «мертвонароджених» інструментів, на кшталт суду, прокуратури, міліції тощо.

Запропонований у Конгресі «дефолт законів», тобто скасування всієї бази законодавства та прийняття нової – крок радикальний.

Я ставлю собі за мету за 15 днів підготувати та подати на затвердження Конгресу відредаговані два документи: регламент Конгресу як влади законодавчої та регламент Уряду, як влади виконавчої.

Влада буде прозорою та відкритою для кожного е-громадянина. Не потрібно надігрових надбудов у вигляді сайту (хоча його, у разі передачі, ми доведемо до ладу за 36 годин). Оперативна інформація про роботу Уряду, звіти окремих міністерств та відомств будуть публікуватись у офіційних газетах в грі.

Ані я, ані члени Уряду не будуть звітувати про кожен чих три рази на тиждень. Ми не прагнемо «тупого самопіару», який ми бачили у статтях влади сьогодні.



Тільки та Держава гідна поваги, що поважає себе сама. Ця, здавалось би, проста істина має стати зрозумілою усім.

Президент еУкраїни третім дорученням Уряду поставить задачу провести по еУкраїні конкурс на кращий герб, прапор, гімн та інші символи еУкраїни, логотипи органів влади тощо.

Окремим дорученням Національній академії наук еУкраїни буде до кінця каденції почати роботу над підручником історії еУкраїни. Старі гравці йдуть. Приходять нові, які не знають про наше минуле. Наше завдання – максимально повно викласти історію своєї еДержави.

Це стане нашою загальною справою, до якої в межу сил долучиться кожен еУкраїнець: від написання текстів до малювання карт боїв.

Цей підручник буде розміщено у окремій темі офіційного форуму еУкраїни.

Це перша частина моєї програми. Друга та третя будуть незабаром.

Щиро Ваш,