[5 днів нового Президента] Нездійснені реформи. Бюджетна.

Day 1,328, 06:18 Published in Ukraine Ukraine by Anderwall

................................................................................№15 (106) ................................................................................
................................................................. попередня адреса газети .................................................................

Доброго дня!
Сьогодні Українська Національно-Республіканська Партія починає публікувати цикл під спільною назвою "Нездійснені реформи".
Це перелік та суть реформ, які нова влада, якщо б вона дійсно бажала змінити ситуацію, могла б втілити у життя за певний строк.


Тож - 5 днів нового Президента і перша нездійснена реформа.

Бюджетна реформа

1. Створення бюджету і, відповідно, перехід до планування державного сектору економіки.

Strengths Бюджет дозволяє планувати видатки на перспективу. Перспектива залежить від якості підготовки документу. Зазвичай, бюджет є документом малотривалого періоду. В умовах еУкраїни його період може дорівнювати від місяця до півроку.
Opportunities Мала кількість джерел доходів та видатків і, як наслідок, потреба меншого часу на підготовку документу. Планування видатків і, як наслідок, їх прозорість. Обґрунтування видатків по кожній класифікації і, як наслідок, зменшення кількості питань.
Weaknesses Потреба у коригуванні бюджету в залежності від зовнішньополітичної та внутрішньополітичної ситуації. Щоправда, від цього не застрахований жодний бюджет.
Threats Нестабільність системи, як такої. Зміни адмінів у економічному секторі.

Яка форма бюджету? Підготовка бюджету потребуватиме добу. Найпростіший варіант бюджету – тут. Але це зніме більшість питань, які завжди є до бюджетних запитів Уряду.
Яким чином готується бюджет? Кожна із урядових структур подає бюджетних запит, де обґрунтовує скільки коштів потрібно на певний період. Мінфін узагальнює бюджетні запити та, з огляду на необхідність балансу дохідної та видаткової частин, готує бюджет. Далі за бюджет голосує Конгрес еУкраїни. Рекомендовано, аби на перших етапах грошові відповідно до бюджету переводились на організацію НБеУ з початку бюджетного періоду.
Яким чином відбувається звітність? Найпростіше, це звіт за результатами кожного бюджетного періоду (наприклад, щомісяця), який публікується у пресі. Зразок простого звіту (як на мене – найвдалішого) тут.
Яким чином вносяться зміни до бюджету? Розуміючи, що у нас економіка залежить від безлічі факторів (як і у РЛ, до речі) за потреби, Мінфін виносить на голосування Конгресу еУкраїни зміни до бюджету, обґрунтовуючи їх необхідність.
На основі чого зробити такий бюджет? Основа ведеться Урядом тут

Висновок: за умови підготовки бюджету та звітів про його виконання кожна копійка буде на виду і, навряд чи, можна буде ставити питання про попили.

2. Повернення до структури Уряду еУкраїни контрольно-ревізійної служби.

Strengths Контрольно-ревізійна служба займається перевіркою витрат коштів з державних компаній та організацій. Її звіт – це документ, який показує коли і куди пішли кошти, переведені з бюджету. Тобто, це інструмент прозорості видатків.
Opportunities У оперативному порядку кожен може дізнатись скільки коштів було переведено і куди з бюджету (тобто з НБеУ), куди вони пішли надалі, практично прослідкувати чи дійшла, наприклад, зарплатня до конкретного гравця.
Weaknesses Потреба у проведенні моніторингу щотижня. У разі ґрунтовного моніторингу, у однієї людини це буде займати від 1,5 до 2 годин часу.
Threats Відсутні.

Скільки людей потрібно, аби моніторити всі оргии та фірми? За часів мого Уряду вистачало одного.
Яка форма звіту КРС? Приклад моніторингу тут

Висновок: робота контрольно-ревізійної служби могла б зняти цікавий перелік питань, які пов'язані із можливістю нецільового використання бюджетних коштів.