Всі відтінки сірого - грудень 2013

Day 2,237, 06:40 Published in Ukraine Ukraine by GreyN UA


Доброї Вам пори дня!

Сьогодні буде для мене не звична стаття, це не буде трололо стаття, це не буде якась агітаційна стаття за якусь партію. Наразі я не є активним учасником жодної політичної сили на арені е-української політики, тому це буде моя перша спроба неупередженого аналізу подій за останній місяць в еУкраїні. Якщо спроба виявиться вдалою, подібний цикл статей буде постійним.

Завтра відбудеться президентські вибори і закінчиться каденція президента від Анархістів Степана Аксьонова(якого на виборах активно підтримувала ПУ і Н.П.І.Ю.). Спробуємо подивитися неупереджено на місяць його президентства за всіма напрямками.



Хочу зауважити, головною проблемою всієї діяльності уряду Аксьонова, протягом усього часу, це була відсутність оперативної інформації, спільнота була наче в тумані, не розуміючи що відбувається, з ким ведуться перемовини, на яких умовах, і що від цього буде мати еУкраїна, і взагалі які пріоритети уряду на даний час. Рідкі статті від уряду з роз'ясненнями були наче ковтком свіжого повітря, але нажаль вони були швидше випадково-інформаціного характеру, ніж обдумана позиція уряду з інформування населення. І ще одна проблема, яка не впливала на функціонування уряду, але лишала після себе "неприємний присмак", це офіційні статті російською мовою, розумію зайнятість президента, сам був ним свого часу, але можна було попросити однопартійців допомогти з перекладом, то все ж робота на годину максимум.

А тепер безпосередньо до напрямків діяльності. Одним з головних напрямків є і завжди був - Зовнішня політика. Останнім часом наша країна фактично опинилася в міжнародній ізоляції (сьогодні не будемо розбиратися чому то сталося і хто в тому винен):



1. Зовнішня політика.
Головною метою в цьому напрямку Аксьонов ставив перед собою пошук союзників і визволення регіонів від окупації Угорщини (НАП на умовах угорських вважав неприпустимим), що ж ми маємо через місяць:

Укладено два МПП з Туреччиною і Бразилією, провалене МПП з Чехією.

Щодо НАПу(знову згадаю головну проблему уряду - інформування), спільнота до останього часу не знала про такі перемовини і про їх умови. Перша інформація про НАП, особисто для мене з'явилася в чаті комів МЮ, і то виглядало, наче коми вибивають з президента і прем'єр-міністра, про що ж там домовляються. І коли було досягнуто остаточної згоди між урядами про НАП (ця інформація друкувалася в пресі, нажаль з запізненням) відбулися невельме приємні події, спочатку було підняте несвоєчасне РВ і не в потрібному регіоні. А потім почалися події з постійних провокації і саботування цього РВ, коли було прийнято рішення таки його витягувати і включити в умови НАПу, найбільше відмітився МЮ ВОВК, який свідомо ставив КО проти України, перебиваючі такі ж КО за Україну Анархістів (нехай кожний сам дасть оцінку таким діям). Все це призвело до утруднення перемовин по НАПу, а потім і до його фактичного зриву. Таким чином НАП було провалено


Можна констатувати, що економічний модуль в грі майже вбитий, в даних обставинах, дуже важко говорити про економіку країни, як повноцінну сферу, але все ж:



2. Економіка.
Головною проблемою тут стала відсутність Конгресу, і вивід коштів на будь-які програми був неможливий. Але уряд започаткував програму кредитування населення, єдино не зрозуміло наскільки вона ефективна, знову ж інформації дуже мало. Ну і включу сюди повернення голду Гвардії украденого у неї, мені здається проблема не на стільки масштабна, що це повинен був бути ледь не перший крок уряду Аксьонова, голд треба було повернути, але забути про решту проблем, і починати з державних резервів виділяти кошти за цим напрямком, як на мене є помилка. Зі сторони то виглядало - розпиляємо, що встигнемо, бо на другий строк можуть і не обрати.


У всі часи головним завданням держави була підтримка населення і в першу чергу новачків:



3. Соціальна політика.
Ледь не єдина сфера, де уряд виконав всі свої обов'язки. Спам новачків і підтримка молоді відбувалася, інша справа, що наші срачі в 90% відлякують гравців лізти в цю гру, бо всього цього багна і в реалі вистачає, то вже проблема нашого комьюніті, а не уряду


Ну і нарешті одна з найважливіших сфер:



4. Військова сфера
Забезпечення рівного функціонування всіх МЮ, впровадження прозорої схеми фінансування МЮ - всі президенти декларують то, но одиницям вдавалося то досягти. Що до уряду Аксьонова, тут є безперечно вдалі кроки влади - був створений 100500 чатик координації МЮ. Але що дійсно здивувало, коли президент не чурався питати думку комів по всім діям пов'язаних з долею країни, шкода що не всі змогли відкинути в сторону свої політичні погляди, і намагалися тому перешкоджати, невілюючи цю ініціативу, але все ж більшість комів адекватно сприймали такі обговорення, і активно в них приймали участь. Сподіваюся така практика лишиться і в майбутньому, все ж лише разом ми зможемо досягти успіху, політика повинна лишатися політикою, але зовні повинні бути єдиною нацією, нажаль поки цього не спостерігається, але такі вчинки ведуть саме до єднання нації в військових діях. Про те необхідно зазначити, що сама координація спільних дій МЮ, була доволі низькою.



Ну і на останок хотілось би зазначити про саму скандальну річ за часів Аксьонова, це так званий Дисциплінарний комітет, як безпосередній учасник тих подій скажу свою думку, дещо несподівану. Зауважу, що ідея дійсно була цікава, створити орган, який би діяв на постійній основі, і допомагав уникати постійним сваркам в середині комьюніті, але через фальш старт - в ДК було два представника анархістів, і від громадськості - я і Кривий, решті партій чи то не запропонували, чи то не надали своїх представників, і в результаті рішення ДК стали виглядати, як рішення однієї політичної сили. Хочу зазначити, в середині ДК відбувалися обговорення за кожною поданою скаргою, і вони були дійсно неупередженими. І дещо здивую читачів, самим активним в діяльності ДК був саме його голова Кривий, який всіма силами намагався налагодити його роботу, саме як неупередженого органу, але коли ДК перетворився фактично в провокатора срачів, Кривий одяг на себе звичну маску і просто перевів то в тролінг (доволі вдалий як на мене). Все ж сподіваюся в майбутньому ідею комітету буде реалізовано більш вдало з представниками всіх партій і громадськості.



Ну якщо ви осилили всю цю стіну тексту, давайте оціним діяльність Аксьонова і його уряду

Плюси:
- намагання укладати НАП з позиції рівнозначних учасників, а не пана і бидла
- створення ради комів і міценатів
- намагання створити орган, який би взяв на себе частину обов'язків влади, дозволив би більше об'єднати комьюніті
- все ж запишемо сюди і роботу МінДему
- і ще одне, як би не було, за останій час, це був президент, який пішов на посаду не для медальки, а який намагався робити (порівняйте хоча б з президенством Mary St, яка просто зникла серед каденції і уряд припинив роботу, фактично її не почавши)
- Україна з'явилася на мапі.

Мінуси:
- самий великий відсутність інформації про діяльність уряду
- часті ротації в уряді
- відсутність адекватної кількості МПП (може тому були об'єктивні причини, але нам нажаль то не відомо)
- низька координація спільних дій українських МЮ
- видалення статей з урядових газет, які були написані попередніми урядами
- пасивність більшої частини уряду
- офіційні статті друкувалися російською мовою