Големите загадки: Камъните Ика

Day 2,866, 18:29 Published in Bulgaria Romania by zlati84

Те са открити в Перу до град Ика. И са десетки хиляди. Споменават се за пръв път в хроники от XVI век. На всеки камък има рисунка, която показва сцена от живота уж на древните люде.
В какво е загадката
Рисунките изобразяват животни, измрели преди стотици хиляди години. Ездачите върху коне ловуват динозаври. Изписани са ясни хирургически операции като присаждане на сърце, А СЪЩО така планети, Слънчевата система, загадки на цивилизацията звездите. Многочислените експертизи потвърждават, че камъните са древни.
Но официалната наука все още си дава вид, че камъните от Ика не съществуват. Или ги нарича съвременни фалшификати. Но на кого ще му хрумне да рисува върху десетки хиляди камъни, че и да ги закопава в земята?!



Трудно е да се докаже автентичността на камъните, тъй като те не подлежат на радиовъглероден анализ. Обработката им, обаче е много трудоемка и е слабо вероятно те да са фалшификати. Но как са били изработени и от кого? Вариантите са само три: от цивилизация, много стара и високо развита, която по неизвестни причини е изчезнала, може би заедно с динозаврите. Второ - динозаврите са оцелели и все още са съжителствали с цивилизация, живяла вероятно поне до настъпването на ледниковата епоха или изчезнала веднага след края й. Трето - камъните са наистина фалшиви. Последният вариант е най-слабо възможен, тъй като има редица други артефакти, говорещи в полза на изобразеното върху камъните от Ика.
Тогава остава въпросът: Коя е цивилизацията, която е съжителствала със страшните гущери, присаждала е мозъци и е летяла в космоса?


Първите съобщения за намерените в Ика черни камъни с изображения на странни животни, са направени в XVI-ти век. Летописецът Хуан де Санта Крус Пачакути, в своята хроника "Relacion de antique dades d'este reyno del Pe. Част от колекцията на д-р Кабрера - изследване на космосаru" (1570 г.) написал, че в местността Чинчаюнга (сега Ика), били намерени много камъни с гравирани рисунки. През 1961 год., въпросните камъни се появили за пръв път на черния пазар за антики в Перу. Първите официални колекционери били братята Карлос и Пабло Солте, както и архитекта Сантяго Агурто Калво. За да се убеди в автентичността на камъните, архитект Калво започнал самостоятелни разкопки. Не след дълго открил два екземпляра в гробница, от времето преди появяване на испанците в Перу. Камъните от Ика станали наистина известни, благодарение дейността на доктор Хавиер Кабрера (1924-2001). Той бил пряк потомък на испанския конкистадор дон Херонимо Луис де Кабрера и Толедо, основал град Ика през 1563 година. Доктор Кабрера бил професор по медицина, декан на медицинския факултет в университета на Лима, основател на медицинската школа в Националния университет на Ика и създател на Музея на камъните от Ика. Той посветил 40 години от живота си на колекциониране и изучаване на тези камъни. Доктор Кабрера наричал камъните "глиптолити". Според него, колекцията му наброявала 11000 екземпляра, а общият брой на всички намерени камъни - около 50000. В книгата си "Посланията на гравираните камъни от Ика" (The Message of the Engraved Stones of Ica), издадена през 1976 година, той твърди, че глиптолитите са своеобразна "каменна библиотека", специално създадена от древна цивилизация, но съвременното човечество още не е готово да приеме древните послания.

Филмчето ТУК

СЛЕДВА: Големите загадки: Картата на Пири Рейс