Оплот

Day 2,774, 07:13 Published in Ukraine Romania by Soldering
Хочу вам розповісти про один з найкращих танків світу, а саме про український Т84 Оплот.

БМ «Оплот» (до прийняття на озброєння Оплот-М) — сучасний український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування. Головний конструктор машини — Борисюк Михайло Дем'янович.

БМ «Оплот» є докорінною модернізацією танка Т-84У «Оплот» та найновішим представником серії танків Т-84.

Основний бойовий танк Оплот-М є бойовою гусеничною машиною, яка має високу вогневу міць, надійний захист і високу рухливість.

Танк призначений для ураження вогнем усіх видів наземних (надводних) і низколетючих на малих швидкостях повітряних цілей в умовах вогневої протидії супротивника.

Рішення широкого кола бойових завдань можливе у різних кліматичних, метеорологічних і дорожніх умовах в діапазоні температури навколишнього середовища від мінус 40 °C до плюс 55 °C, відносній вологості повітря до 98 % при температурі плюс 25 °C, висоті до 3000 м над рівнем моря і запиленості повітря, що зустрічається при реальній експлуатації.

Вдосконалений Оплот-М відрізняється від базової версії даного танка наявністю наступних вузлів і систем:

комбінованого панорамного прицілу командира з незалежними денним і тепловізійним каналами, що забезпечує можливість ведення прицільної стрільби з дистанційно-керованого зенітного кулемета по повітряних цілях на кутах піднесення до +60 °;
окремого (незалежного від навідника) тепловізора і лазерного далекоміра командира;
вбудованого динамічного захисту «Дуплет» («Ніж-2»), здатного протистояти кумулятивним боєприпасам з тандемною бойовою частиною;
нових засобів радіозв'язку;
комплексної системи управління рухом, що забезпечує автоматичне перемикання передач і плавний поворот під час руху танка;
вдосконаленого цифрового щита механіка-водія;
вдосконаленого штурвала;
екологічнішого дизельного двигуна 6ТД-2Е потужністю 1200 к.с.;
потужнішого допоміжного агрегату живлення (10 кВт замість 8 кВт).

Основним озброєнням танка є 125-мм гладкоствольна гармата КБАЗ, що має довжину дула 48 калібрів і забезпечена автоматом заряджання конвеєрного типу. Гармата оснащена ежектором порохових газів, термокожухом і стабілізована у двох площинах.



Дуло гармати виконано швидкознімним і може бути замінено в польових умовах без демонтажу башти з танка. Привід обертання башти — електричний, привід гармати — гідравлічний. Башта повертається на 180 градусів менш ніж за 5 секунд (швидкість обертання башти щодо корпусу складає до 40 град/сек). На випадок нештатної ситуації передбачені резервні механічні приводи наведення гармати і башти.

Боєкомплект гармати становить 46 пострілів роздільно-гільзового заряджання, з них 28 розміщені в автоматі заряджання. БМ «Оплот» здатний вести вогонь бронебійно-підкаліберними, кумулятивними, осколково-фугасними снарядами і ПТКР «Комбат» з напівактивною системою управління по лазерному променю.

Скорострільність танка становить до 8 пострілів/хв. (7-12,5 сек. на заряджання одного пострілу), що досягається за рахунок автомата заряджання і тандемного досилання (снаряд-заряд) за один цикл. Видалення стріляти піддону здійснюється за допомогою його автоматичного уловлювання та укладання в порожній лоток без розгерметизації бойового відділення. Час завантаження конвеєра автомата заряджання пострілами становить 15-20 хв. Також передбачені дублюючі приводи конвеєра автомата заряджання і ручний механізм заряджання.

Механізм заряджання:

конвеєр
автомат заряджання
система управління
Комплекс керування вогнем:

прицільний комплекс:
денний приціл навідника
тепловізійний приціл навідника
панорамний прицільний комплекс командира
стабілізатор основного озброєння
комплекс керованого озброєння
танковий балістичний обчислювач (ТПВ)
датчики вхідної інформації ТБВ
система обліку вигину ствола (Суїта)
система управління зенітної установкою (СУЗУ)
Зенітна установка винесеного типу
Система дистанційного керування зенітною установкою складається з кулемета КТ-12,7 мм (боєкомплект 3х150 патронів). Кут наведення по вертикалі становить від −3° до + 60°, по курсу — в діапазоні ± 75°. Кулемет стабілізовано по вертикалі в діапазоні від −3° до + 20°.

Спарений з гарматою кулемет КТ-7,62 мм має боєкомплект 1250 патронів.

Балістичний захист:

основний броньовий пасивний захист
вбудований протитандемний динамічний захист «Дуплет»
протимінний захист
Спеціальні засоби захисту

комплекс оптико-електронної протидії «Варта»
станція оптико-електронного придушення
система постановки аерозольної завіси
система колективного захисту:
система захисту від зброї масового ураження
система пожежопридушення

Порівняльна характеристика



Ось на що здатна силова установка


В травні 2015 року військові експерти з Росії провели своєрідне тестування у змодельованому комп'ютерному бою і склали рейтинг найгірших і найкращих танків світу. Перше місце зайняв український танк БМ «Оплот», який виробляють у Харкові - 12 виграних боїв з 12 проведених, найбезпечніший для екіпажу і небезпечний в зіткненні. Його переваги - унікальна, багатошарова, динамічна броня і неймовірна маневреність.

Прошу підтримати коментарями.