[бр.1] "Блицкриг" и друге тактике - теорија ратовања

Day 1,005, 12:44 Published in Serbia Serbia by Vidovdan 1389

1. Увод

Пред вама се налази први број новина „Оловни војник“, које су редизајниране, јер сам одлучио да се мало озбиљније позабавим новинарством и посебно темом ратовања. Мислим да је игра много занимљивија сада него што је била раније. Овде ћете читати о тактикама, анализама, а понекад и причама ако будем имао инспирације. Обавезно прочитајте тактику „гвоздене завесе“.


2. Војне тактике

„Блицкриг“ – муњевити рат, подразумева употребу војних снага тако брзо да непријатељ нема времена да се одбрани. На ерепублик бојном пољу то би изгледало овако: неопходно је 60 људи од којих 20 мора бити хеликоптерског војног рода, осталима је важно да имају хеликоптер у свом инвентару. Сви се постављају на координате од поља 2.01 до 2.20 и крећу се напред. Они којима је род хеликоптер најразвијенији иду први до координата од 5.01 до 5.20, остали их прате у хеликоптерима и заузимају поља која се налазе иза (од 3.01 – 3.20 и 4.01 - 4.20) и тако до краја мапе.

Оваквом тактиком се постиже ефикасно „кречење“ од 60 поља по рунди односно 18.75% мапе! Једна рунда траје 3 минута (1.5 минут ви, 1.5 минут ваш противник) тако да је могуће заузети 75% мапе (колико је неопходно за победу) у оквиру 4 рунде односно 12 минута! (целу мапу за 6 рунди односно 18 минута) С обзиром да сви користе хеликоптер лако је заузети све облике терена (укључујући реку и планине).


Блицкриг

Примена: Ова тактика је могућа на почетку битака и ослободилачких ратова у којима нема много непријатељске војске или у неким тренуцима битке када противник спава. Оно мало непријатеља што има могу да „регулишу“ хеликоптери који се налазе у линији ватре. У тренутку када они не могу сами да изађу на крај са непријатељима активира се позадина односно сви се пребацују у свој примарни војни род (тенкови, артиљерија, пешадија). Позадина је заштићена чак и најслабијим хеликоптерима све док непријатељ не може да им приђе, односно док не пробије први борбени ред.

„Гвоздена завеса“ – тактика која за циљ има максимално успорење непријатеља и заустављање његовог продора, одуговлачење. У суштини ово је тактика кад се браните и условно речено против-тактика горе поменуте. Шта је потребно? Пре свега потребно је много људства и добра организација, поља има 320 (која долазе у оптицај за освајање) и на сваком пољу је неопходно да се нађе бар 1 војник. 1 војник 1 поље., што значи минимум 320 људи.


Гвоздена Завеса

Примена: Ово је тактика савршене одбране, зашто то мислим? Пре свега зато што је примењива и пре него што битка почне! Узмимо за пример нашу најважнији регију, Лиаонинг, она тренутно није под нападом али сви можемо да се поставимо на мапу на било које поље. Ако би на сваком пољу био распоређен макар 1 војник максимално би се успорила непријатељска војска јер би морали да чисте све који се налазе испред њих. Рецимо главни град се налази на коти 15.12 и најкраћи пут је ваздушни од кота 3.10-11-12 (свеједно) и до њега има 10 поља која треба прећи. Да се ту налазе наши војници било би неопходно минимум 10 рунди да би неко долетео до главног града под условом да су сви глинени голубови и да нико не пружа отпор а то је 30 минута!

Непријатељ мора да иде поље по поље, што га максимално замара, још ако њих двоје крене на 1 поље губе додатно здравље. Плус што је за победу неопходно 75% освојене територије. Оваквом тактиком се пружа максимална подршка активној војсци. Замислите напад у 4 или 5 ујутру, било би можда 15-20 активних Срба (веровали или не ЧД) они би могли много лакше да координишу одбрану и да се води рововска битка за свако појединачно поље до касно у јутро/ноћ. Јер оно поље које они освоје кад је на њих дошао ред, одбрана би повратила у следећем, дакле максимално ефикасна одбрана у сваком погледу. Лк такође има 2 болнице и одбрамбени систем што би уз примену ове тактике ЛК чинио неосвојивим јер би захтевао много потрошеног злата за здравствене пакете а ми би могли да користимо болницу 🙂.

3. Предлози

Војне вежбе – с обзиром да нови начин ратовања захтева максималну организованост и дисциплинованост на бојном пољу, мислим да је неопходно да се у свакодневне активности војника у ВеСу и паравојним јединицама уведу обавезне војне вежбе. Шта то значи и шта се тиме добија? Тиме се добија да команданти не морају сваком војнику понаособ да говоре где се иде и да губе време у томе, него би сваки војник после пар вежби знао шта значи кад командант напише „Блицкриг тактика“ и сваки би знао одакле он треба да крене и где да иде. Није неопходно отварати Ослободилачки Рат за овако нешто довољно је симулирати на некој мапи јер свуда можемо да се поставимо и да се крећемо чак и кад битке нема. Апсолутно је неопходна организованост на нивоу целог ВеСа и паравојних јединица да се тачно зна шта ко ради. Зашто сам подвукао дисциплинованост? Зато што тренутно од рецимо 10 људи 6 прати команду а 4 лелуја негде около.

БЛИНДИРАЈМО ЛИАОНИНГ!!! Ово је чак и од посебне важности, сваки дан када завршите са својим играњем ерепа, предлажем да се поставите на неком ПРАЗНОМ пољу у ЛК, морамо да направимо стабилну „гвоздену завесу“ у Лиаонингу како би максимално осигурали посао онима који би рецимо били активни у најнезгоднијем моменту по нас. Такође предлажем да се у оквиру министарства одбране направи чет канал који ће усмеравати цивиле на које поље да се поставе, наравно водећи рачуна о принципу 1 војник 1 поље али и војном роду! Јер такође треба искористити предност терена. Када се испоштује тај принцип остали могу да ојачавају одбрану у граду болницама и одбрамбеном систему. Запамтите: неактиван војник = мртав војник. Зато је најбоље што неко неактиван може да уради макар био и први ниво јесте да заустави свог противника на 4 минута! У новинама МО би морао да стоји линк ка ЛК у сваком наређењу! Уз допис да се цивили поставе на небрањена поља – то би био 5. клик за оне који су сада у четвороклику . Натерајмо их да плате свако од 240 поља колико је потребно за победу!!! 'Оће да нам узму ЛК – мало бре морген!

П.С. знам да се почело са применом овога и унапред се надам конструктивним коментарима...