Реформи

Day 645, 23:45 Published in Ukraine Ukraine by Alexander II The Great

Вибори в конгрес виявили необхідність кардинального підходу до організації виборів. Тим більше що у випадку майже повної монополії однієї партії, серед україноцентрично налаштованих, це питання національних інтересів. Не може займатись забезпеченням виборців одна чи дві особи і взагалі відстороненими від цього процесу бути самі кандидати, не може забезпечуватись запас квитків, коштів для них, в переддень виборів, не може бути проігнорованим фактор "сидячих в Донбасі".

Тому вважаю необхідним на майбутнє дотримуватись певних, зокрема у питаннях конгресових виборів та партії:

1. Виставити вимогу до кандидату щодо наявності певної кількості, скажімо 10-ти (для тих що балотуються вперше – меншої, скажімо 8-ми) персональних виборців. Причому перед виборами самі виборці ПМами підтверджують лояльність до кандидата. Інакше до списку не включати.

2. Лідер партії повинен вести облік партійців, маючи актуальну інформацію щодо того, який партієць до якого кандидата прикріплений, а які ще не залучені, щоб нові кандидати принаймні знали серед кого шукати свій електорат.

3. Для допомоги у формуванні пулу виборців кандидатами надати лідеру партії можливість за рахунок партійної каси (там же 70 голда безхозного) піарити боковою рекламою кандидатів у конгресмени протягом місяця.

4. Формування фонду квитків заздалегідь партійними силами – добровільні пожертви, плюс обов’язок внести як мінімум 2 квитки (а краще готівковим аналогом) від кожного кандидата (інакше в список не включати). Використовується фонд для постачання квитків "позасписковим" виборцям. Можна подумати над тим, щоб створити партійну компанію по квиткам, не обов’язково в Україні (на кшталт МінТрансівської).

5. Відповідно придбання силами партійців організації, як партійної каси та складу, з партійною газетою. З перспективою на 3-4 орги - для каси, для газети, для квитків, для військової прокачки і т.д.

6. Виборці/квитки в масовому порядку не фінансуються державою, конгресмен повинен це питання вирішити самостійно, та і свідомий виборець за один квиток, і сам заплатить, особливо якщо буде можливість їх взяти за нижчими цінами, Зрештою тоді, коли конгресмен почне нести заплановані витрати, вибори в конгрес перестануть бути "походом за 5-ма золотими".

7. Із державних фінансів мають забезпечуватись квитками хіба що члени групи "мобільних виборців", причому без прив’язки до партій, а з прив’язкою до, скажемо так, "україноспрямованих". Почну це з того, що відішлю списки організованих виборів на цих виборах.

8. У Донбасі (і інших регіонах зі шпиталем, поки їх буде мало) не повинні балотуватись лідери партій, а навпаки якісь технократи (чи місця нехай розігруються партійною лотереєю – внеси 10 грн. і бери участь у розіграші місця в списку в Донбасі, так щомісяця партійна каса суттєво наповнюватиметься), адже все одно тут партійці пройдуть.



10. Щоб прив’язка до регіону була чимось підкріплена – кандидат повинен слідкувати за своїм регіоном, зокрема постійно (а краще щодня, це кілька хвилин роботи) моніторити появу новачків та скидувати їм ссилки на форум, мануал перших дій, профілі деяких ключових осіб та орг-ів, тобто бути своєрідним транзитним диспетчером, що перенаправляє їх далі куди треба, зокрема в Донбас та до менторів. Адже реєстрація не в тому регіоні це серйозна проблема для новачків, що призводить часто до втрати інтересу до гри. І не треба казати що цим може займатись хтось один. Ці вибори показали що завжди має бути перестраховка.

І оскільки еУкраїна так само як і Україна реальна також живе від виборів до виборів, і вже вчора постало питання про президентські вибори, то нехай все буде формалізовано. Тому – відносно президентських виборів:

1. Закінчились конгресові вибори – публікується офіційна стаття та відкривається топік на форумі з приводу висувань/само висувань кандидатур на президентські (і навпаки). Що я й зроблю пізніше. Висунуті претенденти підтверджують чи заперечують свою участь.
2. Якщо діючий президент не висловив власне небажання висуватись повторно – то рахується що він є кандидатом. Мовчазна згода.

3. За 3-4 дні до виборів проводиться перепис населення. Нові в списку люди (яких нема у минулих переписах та списках виборців) МПами (та чи іншими вказаними засобами) запрошуються відповідальним/и на голосування.

4. Обирається певна дата/період раз на місяць, коли президент протягом скажімо півгодини-години, у відкритому режимі в якомусь чаті проводить мастер-клас усім бажаючим щодо функцій президента. Причому саме щодо технічної та фактичної сторони питання. Це дозволить зменшити роль питання "механіки гри". Логи публікуються, попередньо будучи процензурованими. Звичайно тут не уникнеш політики, і дискусій типу "дурак – сам дурак", тому можна політичну дискусію проводити до мастер-класу, визначивши її як неформальне звітування та уникаючи необов’язкової паперової роботи. Хоча все одно все це змішається.

Це все не є якимись правилами, нормами які я виношу на розгляд, обговорення, схвалення.

Це те, на що я орієнтуватимусь та чого домагатимусь. Тому можна рахувати що із цим я піду на наступні вибори голови партії. Вчора трохи гіперболізувавши поняття персональної відповідальності я зробив різку заяву, давши визначити долю моєї посади, та оскільки життя триває, я вирішив що з цього крісла мене доведеться виштовхати на виборах, сам я не піду (хіба що з Реальних причин).

Це не означає що я прагну того, що голова партії має відсторонитися від процесу виборів, навпаки – він має забезпечити максимальний пул виборців, частину роботи перекладаючи на самих кандидатів консультуючи, сприяючи списками, рекламою, пошуком спонсорів.

Запитаєте чому цього не було зроблено раніше – та мабуть не лише з моєї вини. Адже мої ініціативи по обов’язковості менторсько-комунікацi йної програми програми (що якраз би і сформувала необхідні мережеві зв’язки гравців гравців, та щодо проведення праймеріз перед парламентськими виборами (що б дозволили вскрити проблему заздалегідь, забивши у всі дзвони з приводу того, що в конгрес фактично ідуть 40 чоловік із підтримкою максимум сотні, тоді як треба мінімум 300, з огляду на попередню спробу ТО румунів на президентських виборах), наявності певної розширеної структури керівництва партії (що б дало подвійну, потрійну підстраховку) були проігноровані. Ну що-ж, доки грім не гримне…

Не те, щоб я мав сильне бажання все вищесказане тут писати, та відчуваю інакше не уникнути переливання з цього приводу із пустого в порожнє протягом наступного місяця.
Мабуть усе. Ну не те щоб узагалі все, та поки все.

З повагою,
Голова Партії Єдина Україна / United Ukraine,
Alexander II The Great