Како победити еРепублик ?

Day 2,276, 01:40 Published in Serbia Serbia by LorD.Omega

Упитник "?"

Не, ово није наслов неке популарне политичке спице са РТС-а, или још нека политичка емисија сличног забавног карактера, да са намештеним питањима представи намештене људе, који понављају унапред написане говоре (које наравно нису писали они) од речи до речи. Ово што ја сада пишем је позив на јавну расправу, или боље рећи позив да се докусури један - по мени лично сасвим погрешан вид размишљања.



Изазван сам, изазван је мој здрав разум, моје расуђивање, а као улог је постављено пиво (или шта већ), па ћу се дрзнути овог пута да поставим један велики упитник свима нама.

КАКО ПОБЕДИТИ еРЕПУБЛИК?

Како бих одговорио на ово питање, морам да се вратим на почетак свега. Прво ћемо дефинисати шта је то ерепублик, од чега се састоји, од чега зависи, који су крајњи циљеви ове игре, модули, и чему све то води. Тек када сакупимо све аспекте, поређамо их по столу, имамо право извући крајњи закључак који ће имати своју тежину.



Дакле, еРепублик је бесплатна стратешка игра. Дели се на 4 велика модула: војни, политички, економски и новинарски. Игру саму по себи није могуће “обрнути”, она је константна, попут зачараног круга у којем важе нека правила. Основни модул је војни.

Добро, регистровали смо се, почели да се упознајемо, и схватили да су правила сурова. Сви модули су тако концепционирани тако да је у средишту свега војни модул, тојест виртуална моћ која доноси виртуални новац. Ту постоји вешто изведен склад како би они који имају највише стварног новца за бацање могли да имају премоћ овде.

Да би земље имале интерес да ратују, да се шире и угњетавају комсије, потребан је интерес. Креатори ове игре су интерес нашли у ресурсима. Да ли је дугорочно држање свих ресурса основни циљ ове игре?



Да пробам да објасним зашто то није тако. Имали смо савез који је са лакоћом покорио скоро цео еСвет. Доминирали смо у свим биткама, а наши виртуални непријатељи су били приморани да “побегну” од нас често на друге континенте, скупљајући ресурсе и мотивишући себе да једном у месец/два направе неки значајнији отпор који је у року од опет пар дана био сломљен. Достигли смо врхунац?

Елем, дакле, битна је сила. Сила је векторска величина овде као и у стварном животу, како једна госпођа помену у једном коментару, па по њој, ми смо у ствари луд народ зато што смо се одрекли те “силе” и поделили савез на два дела.

Вратићу се на еРепублик, то је поставка игре, са својим манама и врлинама. Оно на шта поменута госпођа није рачунала када је куцала тај коментар јесте: ову игру играју људи, од крви и меса.

Негативни аспекти “силе”:
- савез је постојао због интереса, како би се држали сви ресурси, није ту било љубави.
- власт и опозиција су своје унутрашње проблеме често пресликавали кроз пријатељства са различитим круговима људи из савеза, показивајући тиме своју “моћ и утицај”.
- евидентна досада дозволила је критизацију унутрашњих проблема, веше подела.
- замор друштва, одлазак многих из игре.

Зашто еПољску треба разорити?
- зато што је то једини начин да активирамо целокупно друштво, станемо под једну заставу, Српску, и покажемо како се игра ова игра. Силом, а за нас, Србе, и СРЦЕМ.



Схватате да је једини начин да останемо сила није да држимо 10/10 до бесвести, већ да ИГРАМО ОВУ ИГРУ, треба ли и да нацртам?



Сви за једног, и један за све!

Уједињено до победе.
ваш Омега.