Война и Мир (увод)

Day 2,258, 12:16 Published in Bulgaria Bulgaria by Ministry of Foreign Affairs BG

Здравейте,

Първо искам да се извиня за закъснението, но ми излязоха ангажименти вчера, реалния свят винаги идва първи и без предупреждение. Сега по същество статията ще е дълга и ще се занимае с няколко неща, които не са задължително свързани едно с друго.

Полша и Сърбия:


Въпреки че TWO като цяло се разцепи на две, това все още е само на думи и не практически. Една от причините е, че все още са налице самите съюзи между страните, но и големите приказки от двата лагера са по-скоро насочени към гледащите отстрани, за да се присъединят към едните или другите отколкото директно помежду им.

Просто казано, тече надпревара за кой ще събере повече щета. Голяата хапка в момента за която неистово се съревновават и едните и другите е Гърция, което е и основната причина за патовата ситуация, която е в момента на дипломатическата сцена. За това малко по-надолу обаче.

Втория основен момент, който спъва и двата лагера е, че поставят условия, с които напрактика, който се присъедини към тях, ще бъде поставен и ще приеме да е в позицията на послушник. Тоест, те не правят никакви компромиси по отношения на техните съюзници и зона на влияние, но очакват, който се пръсъедини да се откаже от своите, според техните виждания. Това рязко и драстично ще се промени в момента, в който едните или другите спечелят наддаването за Гърция, но Гърция ще се бори с всички сили да продължи този процес максимално дълго, както е ясно от съюзите, които преподписа тези дни. Причината за това е както казах в миналата статия, че с който и да тръгнат сега, ще са предател за другия.


Никой не ни иска:


Твърдението е неправилно и невярно. Искат ни, но ни искат без Македония. Освен хърватите, които ни налагат вето (можете да се смеете спокойно), дали от реваншизъм или защото искат да си запазят турската щета няма значение. Като цяло за сега официално не е имало "предложения", а единствено е тествана почвата дали бихме се отказали от Македония, някои дори и Чили. Разбира се България въобще и не обръща внимание на такива несериозни теми за дискусия.

Причините са две основни:

Първо, приемането на такова условие означава да влезнем в съюз без подкрепа и в позицията на послушник, където основната ни функция ще е да браним бонусите или на поляци или на сърби и с никакви преспективи да промени тази си позиция в бъдеще, поне до следващото преразпределение на силите.

Второ, ще заменим съюзник, който се е жертвал и е готов да се жертва за приятелите и съюзниците си (като нас), с такъв, който се бие първо и основно за бонусите си и след това, ако има нещо останало за другите.

Та да стане ясно на всички, България няма да изостави Македония, Чили и Русия. Както и Чили и ние не приемаме условия и ултиматуми по този въпрос, но за разлика от Чили за нас другите знаят за това и само се подпитва, а не се предприемат опити "за сделки".


Чили:


Доста се изговори около съюза подписан от Чили с Аржентина а след това и другия пуснат с Полша.

Първото което трябва да е ясно а и беше декларирано официално от външното им министерство в последната статия е, че Чили няма да изостави по никакви причини и по никакъв натиск България, Македония и Парагвай. Всички спекулации за това, че Чили са ни изоставили са неуместни и не отговарят на истината.

Въпреки това вътрешнополитически има различни течение по отношение на това, на къде сега и какви са алтернативите. Към момента, тезата на ДрКабан взима връх да се търси пан американски съюз с помоща на който след това да може да се гради алтернатива на Полша и Сърбия. Доколко това може да бъде успешно, може да се спори, но то не взима предимство над отношенията им с основните им съюзници и приятели както вече декларираха.

По просто казано, това е алттернатива за която ще работят единствено и само ако не включва отказване от България, Македония и Парагвай, както се иска от другите лагери към момента.

България винаги е изповядвала външна политика на ненамеса, по никаква форма, във вътрешните работи на съюзниците ни както и на противниците ни. Ние винаги сме били готови да разискваме всякакви въпроси с тях но няма да се месим или да се опитваме да налагаме наше виждане, нито сега нито за вбъдеще. Това не означава, че понеже Чили са подписали съюз с Аржентина, ние вече сме приятели с тях. До момента в който те не напуснат всички Руски региони, ние си оставаме оппоненти и ще продължим да помагаме на Русия.

Когато това стане факт, доколкото Аргентина се откаже от реваншистките си настроения ние нямаме какво да делим с тях, били сме ги когато е имало защо и е имало нужда.


Дипломацията като цяло


На този етап, дипломацията на България е, че за нас в момента няма място в нито един от двата лагера защото това което се поставя гласно и негласно като условия е неприемливо. Нашата дипломация се базира на запазването на неутралитет към предполагаемите два бъдещи лагера като такива и ще подпомагаме всички страни които желаят да имат същатата позия, много от които са и наши настоящщи съюзници.

За момента не виждаме смисъл от съставянето на 3ти съюз като алтернатива, тъй като практически ДВЕ все още съществува, но ако сегашното патово състояние са задържи ще търсим всички възможности за алтернатива.

Като цяло преразпределението на силите исторически отнема 2-3 месеца в които има много приказки, спекулации и провокации в надпреварата за взимане на надмощие. Този процес тепърва набира сила и ще става все по-изразителен, затова апелираме към всички българи, като една от най-олегналите страни в играта, които сме врели и кипели и вече познаваме напрактика и силните и слабите страни на почти всички други да запазим спокойствие и да не се подаваме на обичайните маниери.


Като последна точка от диппломатическата сцена ще кажа и две думи за Хърватия.

Откакто съществува СоТ тяхната външна политика е подчинане на подмяната на същза с друг такъв който да бъде в опозиция на Сърбия и в който те да имат основна и решаваща дума. Сега предстои сформирането на такав съюз с Полша и като част от това през последната половин година предприеха офанзива по ухажване на Чили с цел да бъдат "откъснати" от България, като нещата стигат своя епогей през измминалите дни когато те налагат "вето" на влизането на България в този съюз, когато Чили са декларирали, че те без България и Македония няма да влязат.

Та накратко за Хърватия и реваншистките кръгове там които все още са на власт, хубаво или нищо.

Нищо


През последните 2 седмици изхаих доста време да анализирам военното състояние на страните и да изчисля по-релно каква щета има всяка страна. Цифрите които се използват масово от егов (за кото от години твърдя, че не отговарят на реалността поради ред причини), както и тези които се дават от класациите на играта като щета на самите страни са далече от истината. Причината за това е, че играта е вече доста стара и старите играчи, които са и основните "производители" на щета имат множество контакти и взимането на гражданства за бонуси и тн не е проблем дори в противниковия лагер. Затова класациите на щета според гражданствата не отговарят на реалността.

Поради тази подвижност на акунтите, без статистики на щетата от самите битки и рундове е невъзможно да се правят каквито и да са класации на щетата с пълна точност. Въпреки това, взимането на щетата която се прави от МЮтата на дадена страна като база за щетата на тази страна е многократно по-точен начин за измерване на щетата на дадената страна. Това е така, защото след промяната на механиката която позволява на играчите да влизат в МЮта които се намират в страна различна от страната на тяхното гражданство, мнозинството от играчите които са в сранство продължават да са членове на МЮта на собствената си страна. Въпреки това има и такива които са сменили и гражданството и МЮтата си, затова и таз класация не е перфектна.

За да не стане прекалено дълга статията тук ще ви представя информация за България и няколко други страни а допълнително ще публикувам по-подробен анализ на сиатуацията.

Та накратко, това е щетата на България за изминалите два седмични турнира по гражданства и според щетаат направена от МЮтата (втората е резултата от сбора на щетата на всички български МЮта в същата класация, за момента всичките се изписват а не само топ 100, тоест щетата е 100😵

еДен 2240-2246 (гражданства): 12. България 65,845,342,578
еДен 2240-2246 (МЮта): 6. България 88,849,425,511
еДен 2247-2253 (гражданства): 11. България 69,414,632,720
еДен 2247-2253 (МЮта): 6. България 94,279,392,461

Това е горе долу базисната щета на страна при нормални условия, тоест не е пикова щета. Като цяло пиковата щета на дадена страна е с между +40-70% от базисната. Тоест при пикова щета можем да учакваме до 160-170 милярда щета за седмица (без промоции и тн.) Разбира се това е преди нововъведенията на бустерите за МЮта което ще измени нещата.

По-важното от всичко това е да се направи съпоставка с това къде сме ние спрямо другите. Първо трябва да се каже, че тези цифри са минималните за България, тъй като ние напрактика чужденци в нашите МЮта нямаме, но имаме все още достатъчно много играчи които са не само с чуждо гражданство но и в чужди МЮта, някои собствени но в чужди страни. Тоест реалната щета на българските играчи е още по-висока. Лично аз мисля, че ние правим още между 7-15 милярда седмично които остават скрити по този начин.

Сега ще ви представя набързо цифрите на някои други страни за съпоставка:

еДен 2240-2246 (гражданства): 5. Чили 87,939,091,433
еДен 2240-2246 (МЮта): 9. Чили 73,515,548,637
еДен 2247-2253 (гражданства): 8. Чили 71,350,252,924
еДен 2247-2253 (МЮта): 12. Чили 54,520,876,636

Първата седмица е пикова щета, втората е базисна щета. Както се вижда при Чли има обратния ефект, тъй като има доста чужденци с чилийско гражданство заради бонусите, много от които българи. Същото важи и за всички други държави с бонуси.


еДен 2240-2246 (гражданства): 2. Полша 191,424,106,929
еДен 2240-2246 (МЮта): 2. Полша 130,674,163,193
еДен 2247-2253 (гражданства): 2. Полша 173,587,869,312
еДен 2247-2253 (МЮта): 4. Полша 118,438,501,726

Като добре се вижда, на Полша щетата е с над 30% по-малко отколкото изглежда. Тя остава една от водещите сили в играта но е на нивото на Гърция, Румъния, Унгария с България близко зад тях и малко по-назад Хърватия.


еДен 2240-2246 (гражданства): 1. Сърбия 237,012,249,122
еДен 2240-2246 (МЮта): 1. Сърбия 213,837,618,685
еДен 2247-2253 (гражданства): 1. Сърбия 237,930,899,634
еДен 2247-2253 (МЮта): 1. Сърбия 201,621,667,188

Сърбия си остава единствената супер сила в играта и е сама на върха без конкуренция по отношение на щетата. Въпреки това е видно, че за разлика от Полша, доста от чужденците напрактика са в сръбски МЮта или собствени МЮта но в Сърбия. Наблюдава се ефект на напускане на такива играчи и това води до спада на отношението щета на МЮта спрямо щета от гражданство. Тенденцията по всяка вероятност ще се засили още с времето.


еДен 2240-2246 (гражданства): Румъния 85,372,973,944
еДен 2240-2246 (МЮта): Румъния 119,847,372,546
еДен 2247-2253 (гражданства): Румъния 94,277,945,096
еДен 2247-2253 (МЮта): Румъния 123,873,535,391

еДен 2240-2246 (гражданства): Гърция 103,853,108,802
еДен 2240-2246 (МЮта): Гърция 120,852,310,571
еДен 2247-2253 (гражданства): Гърция 111,911,195,522
еДен 2247-2253 (МЮта): Гърция 135,618,555,122

еДен 2240-2246 (гражданства): Унгария 97,687,560,367
еДен 2240-2246 (МЮта): Унгария 111,123,113,436
еДен 2247-2253 (гражданства): Унгария 93,998,566,084
еДен 2247-2253 (МЮта): Унгария 101,334,840,019

еДен 2240-2246 (гражданства): Хърватия 68,828,112,141
еДен 2240-2246 (МЮта): Хърватия 82,997,752,600
еДен 2247-2253 (гражданства): Хърватия 66,290,848,090
еДен 2247-2253 (МЮта): Хърватия 82,531,835,274

еДен 2240-2246 (гражданства): Турция 66,161,082,999
еДен 2240-2246 (МЮта): Турция 57,670,550,752
еДен 2247-2253 (гражданства): Турция 62,770,365,113
еДен 2247-2253 (МЮта): Турция 52,336,755,748

еДен 2240-2246 (гражданства): Испания 80,758,579,234
еДен 2240-2246 (МЮта): Испания 66,326,104,071
еДен 2247-2253 (гражданства): Испания 80,158,064,517
еДен 2247-2253 (МЮта): Испания 64,594,618,160

еДен 2240-2246 (гражданства): Словения 49,817,363,171
еДен 2240-2246 (МЮта): Словения 64,656,704,048
еДен 2247-2253 (гражданства): Словения 46,341,770,037
еДен 2247-2253 (МЮта): Словения 58,435,370,855

еДен 2240-2246 (гражданства): Македония 33,143,734,183
еДен 2240-2246 (МЮта): Македония 44,190,679,235
еДен 2247-2253 (гражданства): Македония 32,470,849,262
еДен 2247-2253 (МЮта): Македония 43,466,782,969

еДен 2240-2246 (гражданства): Русия 37,298,461,034
еДен 2240-2246 (МЮта): Русия 43,043,828,106
еДен 2247-2253 (гражданства): Русия 36,274,188,468
еДен 2247-2253 (МЮта): Русия 41,501,619,119

еДен 2240-2246 (гражданства): Аржентина 64,839,047,943
еДен 2240-2246 (МЮта): Аржентина 49,470,219,503
еДен 2247-2253 (гражданства): Аржентина 107,143,429,687
еДен 2247-2253 (МЮта): Аржентина 79,329,184,516

За да не разтягам тази статия повече ще оставя за сега цифрите така както са без коментар и ще подготвя отделна статия с анализ на повече страни потенциални съюзи и тн.


Ще завърша тази статия с няколко оточнения във връзка със закона за сваляне от длъжност на президента.

първо, гошоши полага и е положил всички усилия да се справи успешно със задачите, в ситуацията в която стана президент до този момент са справя повече от задоволително и грешките които са допуснати са незначителни и не са имали кой знае какво отражение нито върху страната нито върху дипломацията ни.

По отношение на външната политика с упреци и критики се обръщайте към мен, завареното положение и ситуацията в момента не позволяват за по-агресивна външна политка. Аз съм в парламентарния чат в скайп и по всяко едно време при желание, всеки един конгресмен е имал възможността да се осведоми по който и да е въпрос от интерес спрямо правителството. Освен това на няколко пъти съм осведомявал там самите депутати за случващото се в момента.

Смятам за несериозно да се искат "стенограми" за обикновенни разговори които се провеждат на дипломатическо ниво, ако има такива от които следват официални ангажименти или решения за официални ангажименти то тогава въпроса би бил друг.

По отношение на критиката с тактиката при последните военни действия, няма нищо вярно, екипа на военното министертво разпрати съобщения до всички МЮта с разяснения за плана на действие и приоритеитте на битките за дадения ден. Също така имаше връзка и координация със съюзниците, но целия ДВЕ, включително и Полша и Испания заедно с Турция се фокусираха върху нашите битки. За съжеление, не можахме да проточим въстанието в Москва, така че битките да започнат 2 часа по-късно в по-удобно за нас време и печеленето им стана нереално. Критиките, че нямало кой да смени КоД посред нощ когато почти няма български играчи на линия са несериозни и не заради това е загубено въстанието. Както знаем при новата механика на играта загубиш ли първите 2 рунда, след това се биеш срещу непрестанен поток от медалисти.

Що се отнася до "съгласието" за съюзите на Чили. Чили не са искали разрешение, нито пък България ще си позволи някога да диктува на друга страна какви съюзи да подписва или не. От Чили имаше запитване за мнение по въпроса, отговора беше, че външната политика на страната е изцяло тяхно решение и доколкото това няма да влияе по никакъв начин на двустранните ни отношения, ние не можем и нямаме причина да сме против. По какъв начин се представя това от определени политически индивиди били те техни или наши е вън от контрола на българското или чилийското правителство.

Личното ми мнение е, че това е несериозно отношение и неподплатен закон.


Толкова за сега, ако имате въпроси, можете да ги задавете в коментарите и ще включа отговори във следващата статия, заедно с някои неща за които не стигна времето/мясото в тази статия.


лошото вице,
Стоич