(МнМ) Лесно ли е да си президент?

Day 2,137, 11:16 Published in Bulgaria Bulgaria by Educational Center
Здравейте приятели,

Запитвали ли сте се какво е да си президент? Обърнах се с този въпрос към един настоящ и към един бивш президент. Ето техните отговори:

Tablov - сегашният ни президент: За мен лично това е голяма отговорност. Защото с действията/бездействието си и решенията, които взимаш определяш посоката на игра на всички играчи от общността.

NoLimit- един не по-малко достоен и успешен президент от предишните месеци: Отговорности , безсъние и нерви 🙂



Забелязвате ли? И двамата говорят първо за отговорност. Не за удоволствие, не за удовлетворение, а за отговорност.

Това е пост, който изисква много време - играта си върви през всичките 24 часа в денонощието, нерви за да устоиш на троленето, познания за играта в най-малки подробности, умение да се вземат бързи и адекватни решения, много опит и не на последно място много връзки с играчи от други страни. Да не забравяме и умение да се сформира добре работещ екип.
За да си успешен президент трябва преди всичко да си наясно какво искаш да постигнеш, пътя по който ще го направиш и да подбереш правилните хора, които ще ти помогнат да достигнеш целта си. Изборната победа и медала са само гарнитура към всичко това.

Забелязали ли сте колко от президентите след изтичането на мандата се отдръпват кой за повече, кой за по-малко не само от политиката, но и от играта?
Спомнете си всичко това следващия път, когато решите да тролите президента 🙂



Нека погледнем какво получава президента когато бива избран.
Това е панела със законите, които могат да бъдат предлагани от президента и за да влязат в действие трябва да бъдат гласувани в парламента.
Има случаи /както е в момента/ когато нямаме избран парламент. Тогава цялата отговорност за тези предложения и решения остава за президента, защото той освен че ги предлага , трябва и да гласува за да ги приеме и да станат действащи.



- Президента получава правото да предложи ново приветствено съобщение, което ще получат всички новорегистрирани играчи. Това съобщение е много важно за новите играчи, защото то ги насочва към редица статии и чатове които ще им помогнат да се ориентират в играта.



- Може да закупува болници и защитни системи- тези сгради вече не се употребяват, но възможността да се купуват и поставят все още съществува.
- Може да предлага МПП- договор за ненападение /съюз/ с други държави. Цената му е 10 000 местна валута.



- Може да предложи обяване на война. Това струва на държавата 200 злато + 10% от населението на атакуваната държава, достигнали 5-то ниво./Това означава, че се смята колко като брой е 10% от населението достигнало 5-ти левел и същото число се прибавя към 200 злато. Примерно страната има 5000 население над 5-ти левел. Обявяването на платена война ще струва 200 злато+500 отгоре./ Ако 24 часа след приемането на закона не е заповядана атака играта сама атакува произволен регион.
Наред с това предложение стои и бутон за предлагане на мир / прекратяване на военните действия/
- Може да нареди въздушен удар Това е начин да се нападне държава с която нямаме обща граница. Тук както и при обявяването на война, ако се атакува страна с която имаме МПП търпим доста последици- отпадат ни всички общи МПП-та. За да се осъществи въздушния удар е необходимо да се събере определен резерв от храна и местна валута.

- Президента заповядва атака от този панел / моля за извинение, че показаната картинка е от стара статия, но в момента нямаме територии и съответно този панел е неактивен /

- Може да предлага търговско ембарго. Това е забрана за търговия с определена държава.
- Може да предлага NE - естествен враг. Този закон се приема с квалифицирано мнозинство от 66% от депутатите. С него също както и с другия закон за война се започват военни действия против друга държава и ако 24 часа след приемането му не е заповядана атака се атакува произволен регион. Разликата между двата закона е в това, че при така обявена война нашето население получава 10% бонус щета в битките между двете държави. Всяка държава може да има само един естествен враг. Ако се налага обявяване на война на втора държава може да се използва другия закон.



Президента, разбира се не върши / или поне не би трябвало / всичко сам. За целта си назначава екип. Това става през този панел



Постовете на които президента има право да назначи хора са:
1 Министър председател
2 Министър на отбраната
3 Министър на външните работи
4 Министър на финансите
5 Министър на образованието



Друго много важно задължение на президента е да определя приоритетните битки за страната. Това става през този панел





Как ви се струва- лесно и забавно ли е да си президент? 🙂
Ама и това не е всичко.
Президента има достъп до парламентарната секция във форума- включително и до скритата и има задължение да обсъжда с депутатите предложенията си преди да ги е направил като проектозакони.

Друго, което трябва да прави е да поддържа постоянни контакти с представители на другите държави, да участва в сбирките на съюза, да координира действияна на отделните военни единици, да пише редовно статии за да информира населението за дейстнията си.



Благодаря на NoLimit за отзивчивостта и на Tablov за помощта, която ми оказа при съставянето на статията.

Надявам се, че сме ви били полезни 🙂
Екипът на МнМ

Как беше- стажанти, заместници.... 😃
NWNTMIM
Andromeda 11

Желаем ви прекрасен ден 🙂