Пољски рудник, нови светски поредак?

Day 1,955, 04:19 Published in Serbia Serbia by Kk SSS



Поздрав свима, није ме било дуже време.

Актуелна тема су рудници злата, почели су припреме већих сила око борбе за руднике. Претпостављам да већина зна, али ћу ипак написати реч две за оне који можда нису обавештени до сада. Дакле, Плато је покренуо нову акцију, руднике злата. Сваки рудник злата у себи задржи 100000,00 злата које може копати сваки грађанин државе у којој се рудник налази. У свету ће постојати 5 рудника, на сваком континенту по један. Државе које за време такмичења направе највише дмг-а са сваког континента ће добити рудник у престоници.




Извесно је да ће у Европи рудник добити Србија, у Азији се боре Кина и Турска, у Африци је поприлично тесно између Египта и ЈАР, САД је такође унапред себи обезбедила рудник, док у области Океаније рудник узима вероватно Аустралија. Оно што је занимљиво јесте да једна од највећих сила еСвета тренутно, Пољска, остаје без рудника. У ту сврху прикупили су средства за поново омогућени аир страјк, те ће се сада и они активно укључити у ту борбу.



Шансе да Пољска крене на рудник САД-а или рудник у Азији су минималне јер им треба гомила средства, пут је тежак и има великих шанси да тај рудник и не узму иако су од америчког рудника удаљени само две регије. Дакле остаје Океанија или Африка. Тренутно ЈАР води у битци за рудник и ако га она узме велика је вероватноћа да ће тај рудник пасти у руке Бразила, док би се у трку могле укључити Аргентина и Индонезија. Са друге стране, ако Египат узме рудник, водиће се велика борба између Грчке и Бугарске које су најбоље позициониране.



Kаква је позиција Пољске овде? Ако рудник оде ЈАР, Бразилци су већ ту, Аргентина има спреман аир страјк, а Уругвај је такође у близини. Ако рудник оде Египту и даље је све отворено и има доста држава које би се могле укључити у трку. Сам пољски цп каже да је ово ратиште за њих прилично непознато, неистражено и несигурно , и као много сигурнију могућност, уједно и као ону за коју народ навија види Аустралију. Међутим, аустралијски рудник ће готово сигурно пасти у руке Чилеа. У свом чланку наводи како је напад на Чиле могућ и да ће се у том случају повинити вољи народа иако се он не слаже са тим. Ако Пољска одлучи да нападне Чиле, настаће нови сукоби са ЦоТ, и доминација наше стране би могла бити уздрмана.



Да ли ће Пољска ставити свој интерес испред свега и ризиковати ово што тренутно имамо? Па изгледа да хоће јер су одлучили да не продуже МПП са Чилеом. Одговор Чилеанца је стигао брзо, издат је чланак МСП-а у коме наводи да ће бити учињена неправда у случају напада, јер је Чиле одувек био лојалан и добар пријатељ и савезник. Такође и упозорава Пољску да плеше на танком леду и да би се све могло срушити.


Одговор Чилеанаца.



Спорни МПП





Наредних пар дана ће бити изузетно занимљиви. Да ли би Пољаци могли да изазову нови рат? Какве би биле реакције Цот/ ТWO чланица? Да ли би још једном пустили Пољској на вољу или би ипак могло пасти све у воду? Плато је дефинитвно успео да уздрма све овим рудницима. Пољска силно жели рудник, као и много други, докле је спремна ићи за њега?

Извори:
http://www.erepublik.com/sr/article/-cp-og-oszenie-odno-nie-airstrike-2235567/1/20

http://www.erepublik.com/sr/article/-minister-of-foreign-affairs-letter-to-the-president-of-poland--2235965/1/20