[ МИ ] Ратна анализа, председнички избори, издвајамо

Day 1,929, 09:38 Published in Serbia Serbia by Ministarstvo informisanja


Поштовани грађани, пред вама је нови број "Службеног Гласника еСрбије".



- Ратна анализа ( кратки резови )
- Председнички избори пред нама
- Издвајамо



Србија је лакше него што се очекивало добила битку за регију South Dalmatia, те поново протерала Хрвате са Балкана. Након тога су подизани устанци у Хрватској, који нису били високог интензитета. Одмах након затвореног рата са Хрватском, Србија је прогласила БиХ за природног непријатеља, напала регију Brcko District те поново обрисала БиХ. Сви покушаји одвраћања пажње преко споредних устанака су пропали, те Србија и даље има неугрожених 10/10. Tренутно је у току само један устанак и то у регији Tirana.



Македонија је након обезбеђења ресурса на Блиском истоку, прогласила Грчку за природног непријатеља те освојила регије Macedonia и Thessaly, задржала иницијативу у овом рату и у току је напад на регију Central Greece. Грчка под притиском и на два фронта, губи и регију Lower Egypt од Бугарске, те се и ту очекује даље напредовање Бугарске.

Кипар је након потписивања МПП-а са Србијом прогласио Грчку за природног непријатеља, напао је у регији Lower Egypt, али вишеструко слабији, губи ту битку и након тога бива обрисан. Устанком у регији Southern Cyprus успева да се врати на мапу, а у току је устанак и у регији Northern Cyprus.

Турска није успела да сачува конгрес, али је успела да ослободи четири своје регије и прогласила је Бугарску за природног непријатеља, те напала регију Burgas где убедљиво води. У току је и устанак у регији Eastern Anatolia, који Турска сигурно добија.



Румунија се укључила у ове сукобе на Балкану и Малој Азији али не превише успешно. Након почетног успеха и освајања регије Ruse, напад на регију Varna је пропао и Бугарска је преузела иницијативу те узвратила нападом на регију Ruse коју су и ослободили. Очекује се напад Бугарске. Ипак евидентно је да се укључивањем Румуније у сукобе тас на ваги померио, те БУгарска ниије у могућности да успешно води битке на три фронта.

Украјина је остала без конгреса за овај месец и поново је обрисана... Овај пут је Мађарска освојила регију Bukovina.



Чешка република је након два добијена устанка у регијама Northern Bohemia и Moravia, прогласила Словачку за природног непријатеља (Словачка узвратила) и напала је у регији Central Slovakia, међутим неуспешно, те је изгубила и иницијативу. Очекује се напад Словачке.

У Руско-Иранском сукобу, тренутну иницијативу има Русија. Након освајања регија Mazandaran and Golistan и Semnan , Русија је дошла у посед шалитре те напала даље регију Esfahan.



Француска је након склопљеног договора са Пољском, Србијом и Уједињеним краљевством, покренула устанак у регији Paris Isle of France, као први корак у остваривању договореног. Након ослобођења регије, покренут је други договорен устанак у регији Picardy.

Бразил, Чиле и Парагвај су успели у својој офанзиви и заједничким напорима су у пресудним тренутцима обрисали Аргентину и Уругвај, те их оставили без конгреса за наредни месец. Након брисања, Аргентина се вратила на мапу и ослободила је 4 своје регије, те поставила Парагвај за природног непријатеља. Аргентина је имала први напад али је битку за регију Central East Chaco изгубила. Парагвај је узвратио нападом на регију South East Chaco, освојио је и сада нападa Mesopotamia. Уругвај је успео да ослободи регију Charrua и након тога мирује.



Колумбија није успела на време да се врати на мапу еСвета и остављена је без конгреса за овај месец. Oслобођењe регије Amazonica је закаснело... Следећа је ослобођена регија Orinoquia, a конгреси Колумбије и Венецуеле настоје да прогласе противника за природног непријатеља.

Након губитка регије Western Australia кроз устанак, Индонезија је прогласила Аустралију за природног непријатеља и без проблема поново освојила ту регију повезавши своје регије У Јужној Африци и Индонезији. Испоставиће се да је то краткотрајно...

Наиме, дошло је до неспоразума у односима Бразил – Индонезија – Круг поверења. Постигнут је начелан договор између Председника Бразила, Председника Индонезије и Врховног команданта савеза „Круг поверења“ о препуштању регије Eastern Cape Индонезији. Међутим, оваква акција није била одобрена од стране конгреса Бразила, нити су играчи у Бразилу били обавештени о свему, и дошло је до сукоба у самом Бразилу, а то се пренело и на односе Бразил – Индонезија који су нарушени. Председник Бразила је направио још један пропуст... Наиме поднео је званичан захтев за приступање Бразила савезу „Круг поверења“, за шта опет није имао сагласност конгреса. Представници савеза су отпочели разматрање захтева али су у договору са представницима Бразила прекинули тај процес и обе стране су се сагласиле око таквог поступка. Логично је, после оваква два ексцеса, Бразил ће остати неутралан, али близак савезу „Круг поверења“.

Дакле за очекивати је да Индонезија препусти регију Eastern Cape Бразилу, посредно преко устанка Јужне Африке.

У међуврмену Бразил је обрисао Јужну Африку која кроз устанке настоји да се врати на мапу.





Изгледа да су Нови Зеланд и Чиле напокон постигли договор о размени територија који је очигледно у обостраном интересу. Наиме Нови Зеланд је прогласио Аустралију за природног непријатеља и напао регију New South Wels са намером да изгуби ту битку што им је и пошло за руком. Последично, Аустралија ће морати напасти Нови Зеланд у јединој регији у којој се граниче, регији Auckland, а која је мост према Јужној Америци и Чилеу у регији Zona Central. Када Аустралија нападне регију Auckland, уследиће напад Чилеа, освајање регија New South Wels и Auckland, а тиме и повезивање ресурса Чилеа у Јужној Америци и Аустралији. Као компензација, може се очекивати препуштање регија Tasmania и South Australia, од стране Чилеа Новом Зеланду, посредно преко устанака.



На Далеком истоку све по старом. Наставља се изнуривање Тајвана а о фазама сукоба смо раније већ писали. Јапан је успео да ослободи још једну регију Kinki, али за сада не пролазе устанци у последњој регији окупираној од стране Тајвана, регији Shikoku.



Литванија и Белорусија воде тренинг рат, док је Словенија и овог месеца помогла Швајцарској да остане без конгреса као меру одбране од ПТО-а.



- ПРЕДСЕДНИЧКИ ИЗБОРИ, 5. март -

Пред нама су председнички избори. 5. март је датум када еСрбија бира новог председника, а самим тим и нову Владу у наредних 30 дана. Председничким кандидатима SashiL i Cookies Crisps-у се дају највеће шансе за победу, пре свега због потенцијала странака које подржавају једног односно другог кандидата и због озбиљности у виду објаве својих кандидатура. Осталим кандидатима се не дају велике шансе, и служе као алтернатива свима онима који не желе да гласају за двојицу поменутих фаворита.

Оба фаворита своје кампање воде, мање-више, на скроман начин, без превише помпе са постављеним циљевима и плановима уколико победе. Оно што примећујемо у чланку SasheL је жеља и снага да води државу, уз кратко представљање онога што је радио до тренутка кандидатуре за председника. Очекује, да уз помоћ грађана еСрбије уколико освоји мандат, се залаже, како је рекао, за мудру економску политику, за поштење када је политика у питању, као и спољну политику која има кичму, а у наредном чланку најавио представљање чланова који би чинили нову Владу еСрбије.

Неупоредиво искуснији играч и кандидат CookiesCrisps се осврнуо на досадашње функције и искуства у међународним односима. Жели да води еСрбију на онај начин како је водио Савез у коме се налази наша земља, који је за време његовог мандата, наглашава, имао пуно успеха у раду јер је остварена доминација у односу на све остале Савезе. Залаже се за транспарентан рад Владе и њених министарстава, и најављује да ће нпр. Министарство Одбране моћи подједнако добро да функционише и са мањом потрошњом средстава.

За вас, уколико до сад нисте прочитали, издвајамо обе кандидатуре које можете погледати кликом на линкове испод :





- Јединица Пантери [ СОС / Српске Оружане Снаге ] објавила је регрутацију за месец март. Клик на линк испод :


- Играча coolinbun-а занима да ли је Кина заиста неосвојива тврђава !? Излаже своје мишљење о томе, уз краћи план неке евентуалне акције и напада еСрбије или нашег Савеза на ову богату азијску земљу која управо због тога засад представља неосвојиви бастион чак и за најјаче земље Ерепублика. Више о томе кликом на линк испод :





Толико за овај број "Службеног Гласника еСрбије", који је уједно и један од задњих који ће објавити тим у фебруарском саставу, јер нам је мандат актуелан до 5-ог марта а наставићемо да пратимо догађаје и испратити до тренутка предавања "кључева" редакције нашим колегама за месец Март. Такође, у прошлом броју смо објавили крај анкете "Који град највише игра Ерепублик", чије резултате ћете моћи да видите у одјавном чланку.

Уколико вам се чланак допао, гласајте и поделите линк са вашим пријатељима. Очекујемо ваше критике, идеје и предлоге.

- За објаву ( shout ) :

[ МИ ] Ратна анализа, председнички избори, издвајамо

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2221463/1/20

С поштовањем,

Watan Tanka и Van Sebe, испред МИ тима за месец фебруар.