[Посланик в еИспания] Кандидат-президенти

Day 1,872, 13:49 Published in Bulgaria Bulgaria by bancho22

Здравейте, драги читатели!

Утре има избори. Очертават се да са доста интересни в Испания. Един от тримата основни кандидати е настоящият президент, KueRVo. Другите двама са Maryoky и Ivan Li Shaoran Dequito. Превел съм ви част от интервю с тримата (явно много обичат да правят интервюта тея испанци, та ми спестяват работа 😃). Казвам част, защото не е цялото, че беше мега дългото. Представям ви по-интересното, спирайки се главно на въпроси, свързани с външна политика.



Защо се кандидатирахте за президент?

KueRVo: Много работа свършихме миналия мандат, но има още какво да се свърши. Не обичам да оставям нещата недовършени, затова искам още един мандат.

Maryoky: На първо място, защото този месец ще имам повече свободно време и ще се опитам да осъществя някои от проектите ми, които ще са полезни за страната.

Ivan Li Shaoran Dequito: Всеки кандидат знае какво е напрежението, на което един президент бива подлаган. В моя случай, през целия си еЖивот съм имал страст към еРепублик и вземането на важни решения за еОбществото ни – нещо, което в РЖ не мога да правя. Последните две години съм се борил за най-доброто за страната.


Какво мислите за TWO и настоящата външна политика на страната?

KueRVo: TWO все още е в детските си години, но съм сигурен, че с времето и общите ни усилия ще осигурим утвърждаването му и превръщането му в един много важен съюз.
Що се отнася до външната ни политика, в момента сме на една много благоприятна и завидна позиция в еСветовната дипломация.

Maryoky: TWO за момента изглежда работи добре и е полезен за Испания. Външното ни министерство винаги е вършило много добре своята работа и мисля, че Испания е дори модел на държание за много страни.

Ivan Li Shaoran Dequito: Всеобщата ни позиция е от части правилна, но ситуацията в традиционните ни южноамерикански съюзници (Венецуела, Мексико и Перу) ме притеснява по един особен начин.
Освен това, мисля, че трябва да пазим взаимоотношенията си със съюзниците и най-вече СоТ, особено със задаващия се крах в редиците на ЕДЕН.


Какво мислите за НАП с Португалия? Кои клаузи трябва да са задължителни?

KueRVo: Единственият начин да подпишем НАП с тях е да напуснат ЕДЕН. Наскоро имаха такъв референдум, където, за съжаление, повечето гласове бяха за оставането им в съюза. Докато това не се промени, НАП не може и няма да има.

Maryoky: Не мисля, че към момента е резонно да започваме нови преговори за НАП, с оглед на редицата провали в скорошните ни опити. Иначе основните условия, които виждам са да ни предостъпят регионите Norte и Algarve, както и да не нападат наши съюзници.

Ivan Li Shaoran Dequito: Португалия е много странна държава за мен. Навремето бяха достоен за уважение враг. Въпреки че бяха от другата страна, не ни нападаха, когато други го правеха. Не знам кога точно това се промени, но истината е, че вече не е така. И с дългата окупация, на която сме ги подложили, ми се струва, че неприязънът на гражданите им към нас е станал много голям и е много трудно да се постигне каквото и да е споразумение. Те са готови да се бият, докато не освободят цялата си територия. Докато това не се промени, смятам, че всякакви преговори за обречени да се провалят.


Какво мислите за настоящата азиатска кампания и какви са плановете ви, свързани с нея?
/бел.ред. – преди около седмица Испания обяви Филипините за ЕВ и вече се готвят за Китай/



KueRVo: Идеята е да я довършим. За това искам да бъда преизбран. След като минат изборите, Бразилия ще продължи настъплението си и ние ще стигнем до желаното място.

Maryoky: Азиатската кампания не ми се вижда като добра идея. Видяхме през май с каква лекота ни затриха китайците. Нещата може да са се променили, но не виждал смисъл да рискуваме бонусите си, които сме придобили с толкова труд. От друга страна, кампанията е в помощ на един от най-добрите ни съюзници в последно време. Ще говорим с Бразилия да създадем план, по който да им пазим гърбовете без да е прекалено рисковано за нас.

Ivan Li Shaoran Dequito: За да нанесем съкрушителен удар на ЕДЕН, ще е добре да съборим логистичната им база, държаща се още с 10 бонуса. Това обаче трябва да е съпроводено със засилване на позициите на съседните им държави, за да не могат китайците да се възстановят лесно. Трябва също да обмислим кой ще е по-добрият вариант - директно фронтална атака или първо десанти в окупирани региони, носещи допълнителни бонуси. Според мен, всички тези фактори трябва да бъдат внимателно преценени и да решим до колко можем да инвестираме в една такава кампания и какви жертви можем да си позволим.



bancho22,
посланик в еИспания