[МСП] Извештај МСП тима

Day 1,796, 05:36 Published in Serbia Serbia by eSerbian MoFA


Ово је четврто обраћање октобарског МСП тима у.

Садржај:
1. Договор с Македонијом и Црном Гором
2. Договор с БиХ, продужење НАП-а с Румунијом
3. Проблеми ЦТРЛ-а
4. Резултати конкурса за амбасадоре



1. Договор с Македонијом и Црном Гором
Након повратка на Балкан, Србија је поново почела да скупља бонусе. После заузимања Босне и Херцеговине, постигли смо договор с Македонијом о Италији. По том споразуму, који је прошао на македонском референдуму, Србија ће заузети италијанске регије које су у поседу Македоније, а које јој требају да би постигла веће бонусе за производњу оружја.
У питању су следеће области: Апулија, Молизе, Лацијум и Тоскана. Кампанија, Абрузо и Сардинија остају у поседу Македоније. Такво стање у Италији трајаће 60 дана од постизања истог. По истеку тих 60 дана, договор више не важи.
Будући да нам је неопходна веза с Италијом, Црна Гора нам је уступила Приморје и прогласиће нас за природног непријатеља како бисмо дошли до те области. Македонија и Србија поделиће трошкове обнављања црногорских мпп-ова пола-пола (по 60 000), будући да ће Македонија изнајмити регију Северне црногорске планине.

У овој игри ниједна нација није сама, нити може сама против свих. Сарадња са савезницима је неопходна ако желимо да се развијамо и напредујемо. Ако хоћемо да нам ико помогне, морамо помагати другима. Као што не заборављамо помоћ коју другима пружамо, тако и помоћ коју од других добијамо никако не смемо заборавити ако желимо да нам се икад помогне.

Србија се захваљује и званично Црној Гори и Македонији.



2. Договор с БиХ, продужење НАП-а с Румунијом
С представницима БиХ договорили смо се да им оставимо Брчко у замену за то да се не боре у нашим устанцима и да нас не проглашавају за природне непријатеље. Неко се може запитати зашто смо се одлучили на такав корак.
У тачки 1 могли сте да прочитате да нам је циљ заузимање два ресурса у Италији: нафте и шалитре. Исцрпљеној претходним збивањима, Србији је потребна стабилност у окружењу и на границама оригиналних регија, на неко време. БиХ није снажна држава, али се ЕДЕН њоме лако може искористити да нас нападне кад нам најмање одговара. Сви се сећамо непријатељских акција када су Хрватска, БиХ и Румунија ( и/или Грчка) нападале Србију. Ниједна земља не може да издржи напад с четири стране, ма колико снажна била. То што БиХ сама не прави велики утицај на бојном пољу не значи много ако се у обзир узме да би нападала ноћу и да би се за њу борили Кина, Бразил, Аргентина и САД.

Потписавши пактове о ненападању с Бих и Румунијом, Србија је елиминисала две претње по своје оригиналне регије. Евентуални напад може сада доћи само из правца Хрватске, а сви се слажемо да је много лакше креирати мапу свог окружења ако у њему постоји само један непријатељ од којег се можемо бранити, или којег желимо напасти.
Основни циљ је отклонити претње по еСрбију и пре него што оне настану и унапред заштитити оригиналне регије. Подсетићемо вас да и Пољска, која у свом окружењу нема ниједног јаког непријатеља, има сличне споразуме с Холандијом и Немачком.



3. Проблеми ЦТРЛ-а

ЦТРЛ савез је на климавим ногама од самог почетка. Разлог за то су сукобљени интереси и пријатељи земаља чланица. Пољска и Шпанија остале су везане за старе савезнике као што су Србија и Мађарска, а САД и Бразил, за Хрватску, Аргентину и Кину. Сматрало се да ће се временом проблеми решити, али до тога наравно није дошло. Као главни разлог за оснивање ЦТРЛ-а наводили су се ,, вечни балкански ратови”. Самим тим оригинална идеја била је да државе ЦТРЛ-а немају МПП са балканским државама и да буду неутрални у њиховим ратовима као и у ратовима између ЕДЕН-а и хОНЕ.

То се показало као нетачним након америчке и бразилске помоћи Кини. Међутим, оно што је довело и до првих сукоба било је пољско и шпанско ударање за Србију, а самим тим чланице савеза бориле су се на супротним странама.

Други већи сукоб десио се скорије, када је САД Пољској поставила ултиматум, у којем захтева да не продужи МПП са Мађарском и Србијом или ће заједно са ЕДЕН-ом кренути на њу. Пољска је осудила овај ултиматум а народ је изгубио поверење у ЦТРЛ. Након тога постојали су напори да се ситуација смири и ЦТРЛ очува. Међутим, САД поново Пољској постављају ултиматум, у којем тражи да одбаце МПП са Србијом (овај пут само Србијом).

То није прошло добро код Пољака овај пут и уследио је чланак Пољског предсеника.У њему Пољски председник говори и овим ултиматумима и другим проблемима ЦТРЛ-а и поручује САД да и даље имају комплекс да буду најјача држава у савезу која се за све пита, као што је била у ТЕРРИ.

Најновији сукоб биће рат са Мађарском који ће готово сигурно уследити након што САД заврши рат са Аустријом. Разлог за овај рат је жеља САД да натера Пољску да бира између Србије/Мађарске и ЦТРЛ. Након што је постало јасно да је САД кренула на Мађарску, пољски конгрес одбио је амерички МПП. Уколико стварно дође до напада на Мађарску, што се чини извесним, ЦТРЛ савез највероватније неће постојати још дуго.



4. Резултати конкурса за амбасадоре

У следећем документу налази се списак изабраних амбасадора којима овом приликом честитамо.

http://tinyurl.com/Ambasadori-eSrbije

Њихов задатак је да Србију представљају у што бољем светлу, а наш је савет истима да објављују чланке којима ће играче у земљама у којима су амбасадори упознати са српском историјом, културом, књижевношћу, науком и фолклором. Наравно, треба говорити и о е-историји Србије и трудити се да што више играча створи позитивну слику о нама.

Рад Амбасадора можете пратити овде.



[МСП] Уводно обраћање МСП тима еСрбије октобар 2012
[МСП] ЛЕА,Савезници, Кина и конкурс за Амбасадоре
[МСП] - Српско-руски МПП

Уколико имате нека питања можете нас наћи на:
#srb.mofa
#vlada.otvoreno


~МСП тим еСрбије