Инсајдер - Берза новца (ММ) под лупом

Day 1,570, 09:38 Published in Serbia Serbia by FiRe8all

Трговање новцем на Берзи је још један начин како да дођете до додатне зараде. Та зарада је данас, након најновијих промена, много сигурнија и, усуђујем се рећи, номинално већа, али треба радити на прави начин како би је и остварили. Захвалност томе дугујемо јединственом монетарном тржишту и фиксном курсу валута свих земаља према Злату.



Многи су се ових дана бавили лошим странама ових промена у монетарном систему игре, али, ако прочитате текст до краја, схватићете да постоји више позитивних ствари гледано на дужи рок. Овако нагла и радикална промена монетарног система ”преко ноћи” је највише оштетила оне богатије играче који су додатну зараду остваривали продајом производа и сировина у другим земљама које су имале слабију валуту према Злату од нашег Динара. Данас тога више нема и такав додатни прилив новца је укинут. Међутим, да ли је баш тако?



На Берзи постоји једно једино и основно правило уколико желите да зарадите трговином новцем - ПРОДАЈ, НЕ КУПУЈ!

Узмимо за пример следећу ситуацију:

цена 1 Голд = 1.400 РСД
цена 1 РСД = 0,001 Голд


У преводу, то значи да уколико продате 1 Голд, добићете 1.400 РСД, а уколико касније продате тих 1.400 РСД, добићете за њих 1,4 Голда, пошто је фиксна цена 1.000 РСД = 1 Голд. Тако, практично, само продајом 1 Голда остварујете зараду од целих 400 РСД, што, сложићете се, није мало, с обзиром да су плате данас око 120 РСД (са тенденцијом раста).

Овај пример који је наведен је само привремен, а од протока Злата кроз Берзу и броја људи који га продају, зависиће и висина зараде која се може остварити.

Дакле, још једном: продаш Голд > добијеш Динаре > продаш Динаре > добијеш више Голда. И тако у круг.



Међутим, не иде све баш тако брзо. Када поставите понуду на Берзу да продајете Динаре, проћи ће неколико дана док ваша понуда дође на прво место на листи и док заиста продате одређену количину Динара. Оног тренутка када неко од вас купи Динаре, ваша понуда аутоматски пада ниже на листи за одређени број места. У мом случају, моја понуда се после нечије куповине 1.000 РСД вратила на страну број 20 (пад за 200 места). Одатле поново креће према првој страни и сада јој треба много мање времена да ту и дође него кад сте понуду постављали. То, опет, зависи од фреквенције куповине и продаје на Берзи.

Постоји још један случај када ваша понуда, условно речено, ”пада” на листи, а то је приликом промене дана.

С обзиром на тај период чекања да ваша понуда дође на прву страну, многи су раније прибегавали ”чекању” на Берзи. Прецизније, радили су констатно ажурирање својих понуда (нпр. константно допуњавали износ Динара које продају не скидајући понуду) и тако ”брже” долазили на прву страну. ОВА ТАКТИКА ВИШЕ НЕ ФУНКЦИОНИШЕ!

Уколико ажурурате у било ком тренутку понуду која је активна на Берзи, аутоматски прелазите на последњу страну, као да сте управо поставили нову понуду и сви дани претходног чекања пропадају. Сачекајте док продате све што имате у понуди коју сте поставили, па тек онда постављајте нову!

То су, дакле, нека најосновнија правила којих се треба држати уколико желите да донесете себи веома пристојну зараду.



Инсајдер је дошао и до информација везаних за судбину купљених Лиценци за извоз. Лиценце, на које су се трошиле огромне количине Злата у прошлости, данас немају никакву функцију, осим што ће можда утицати да не дође до хиперпродукције. Инсајдер је дошао до информација да Администрација разматра каква ће бити даља судбина купљених лиценци и да ли ће постојати могућност да се исте било конвертују, било продају, а није искључено да их чека слична судбина као и Организације. Дакле, на томе се ради и можемо очекивати расплет и одлуку у следећим недељама.



Надам се да су вам ове информације помогле. Уколико желите да поделите ове информације са другима:

Инсајдер - Берза новца (ММ) под лупом:
http://www.erepublik.com/en/article/-1-1983259/1/20

Твитер