[Записки дипломата] Вітер змін?

Day 1,552, 14:32 Published in Ukraine Ukraine by Kromov




Вчора відбувся черговий саміт ЕДЕНу. Але це мав би бути історичний саміт, на якому мало б вирішитися питання повноправного членства еТуреччини.
З самого початку думки на цю тему кардинально розділилися. На саміті еБолгарію представляв Міністр ЗС, безумовно, видатний дипломат, який виголосив таку промову, що саміт розтягнувся на декілька годин. Але, все ж таки, було знайдено компромісне рішення: еТуреччина продовжує обіймати в ЕДЕНі свій статус-кво. Так би мовити, до пори, коли болгари зможуть сказати “так”. А чи буде це колись? Все ж таки, еТуреччина має те, що потрібно болгарам: іранські бонусні регіони...
Болгари вважають що їм відверто показали, що “дамаг важливіший за дружбу”.

На початку вчорашнього саміту був скасований довгочасний мораторій, щодо підписання МПП з еЧілі. На захист Чілі стала ТЕРРА, заявивши про те, що альянс бере активну участь в аргентинсько-чилійському примиренні. Після спілкування з аргентинськими високопосадовцями виявилося, що насправді це не відповідає дійсності. Але не в цьому справа. Наразі, штаб-квартира ЕДЕНу оголосила про мораторій на МПП з такими країнами, як Японія, Швейцарія та Молдова. Конгресмен останньої написав сьогодні в шаутах таке:
ardei9а: почему Молдове отказали в мпп? ваш през брезгует нашей помощи?
Після отримання відповіді про мораторій, заявив:
ardei9: насколько я знаю, пару е-румын имеют экономические претензии к Молдове. Не знал что частные интересы нескольких игроков могут стать Законом для EDENa.

В світлі цього, хочу поділитися з вами цікавою ініціативою з болгарської сторони.
На попередніх сторінках “Записок дипломата” я писав про те, що структура ЕДЕНу потребує змін, бо вона бюрократизована та висвітлює ті чи інші економічні інтереси.
Сьогодні Президент еБолгарії звернувся до своїх громадян де, між іншим, сказав:
“Правила руководства союза совершенно непонятные, что создает возможности для манипуляций и злоупотреблений со стороны небольшой группы людей, которые считают, что они знают лучший ответ для союза.”

Це потребує кардинальної зміни. Сьогодні, розмовляючи з болгарським президентом, Таблов, я почув: “4-5 людей роблять те, що їм заманеться”. Я висловив Таблову свою повну солідарність та ми погодилися в необхідності розпочати відкриту дискусію про правові та регулюючі акти ЕДЕНу. Нам потрібний сильний, єдиний, дружній альянс, від якого ми б в першу чергу отримували фан.

Наприкінці, потрібно прокоментувати сербське НЕ. Для мене особисто - це ознака того, що якщо дві супердержави об”єдналися проти еУкраїни - це означає ми гарно робили свою роботу. еУкраїна, принаймні наразі, на зеніті свого розквіту. Але, на привеликий жаль, нас чекають важкі часи. В сербській пресі вже йде мова про те, що еУкраїна стане сербською Мексикою... Не вірю. Я впевнений, ми з гідністю подолаємо і ці перешкоди, “і покажем що ми браття козацького роду”.