МЗС. Підсумки січневої каденції.

Day 1,538, 14:53 Published in Ukraine Ukraine by Ukrainian Foreign Ministry



“Дружба понад усе”

Вперше ми зрозуміли сенс цієї фрази коли Білорусія була потенційною колонією поляків. Ми протягнули білорусам руку допомоги з тим, щоб зберегти для них декілька регіонів до конгреських виборів. Але, коаліційними силами Тедену територіальна цілісність Білорусії була відновлена.
В ході цієї акції Україна втратила 20 МПП. Наразі Україна налічує 28 МПП.
Варто відзначити, що це був не авантюризм...
За час користування білоруськими регіонами Магільов і Гомель, Україна мала 80% бонусів на їжу. Ці додаткові 40% бонусів, щодня давали громадянам України приблизно 50 голд.

“Дружба понад усе” х2

Вдруге еУкраїна допомогла союзнику, коли продовжила термін користування Болгарією українських регіонів Таврія та Бессарабія. Цей дозвіл узаконився підписанням “Таврійського протоколу”. Не опублікована чатина договору мала б бути невдовзі опрелюднина. А грошова складова в сумі 120 голд була надана як символічна компенсація за користування регіонами до підписання договору. Вся сума була своєчасно отримана та знаходиться (під трьома замками) на орзі МЗС.
Незважаючи на те, що болгарська опозиція вважає цей протокол невигідним для них (тобто по суті він мав би бути вигідним для нас) Україна 6 лютого мала б розглянути питання про повернення Україні її корінних регіонів. Все покаже завтрашній день.

“Союз робить силу”

Після політичної асоціації з Молдовою, було створено всі умови для тісної співпраці в різних форматах з цією сусідньою країною і в майбутньому. Наразі, кофедерація між нашими державами не може бути реалізована через низьку геополітичних причин.

Україна - миротворець

Україна виступила миротворцем в аргентинсько-чилійському конфлікті. Президенти Аргентини та Чілі вперше сіли за стіл перемовин за арбітражу України, де активно обговорювалися різні варіанти мирного вирішення їхнього конфлікту. Пройшов вже тиждень і ми бачимо явне потепління між сторонами.

Міжнародне партнерство

еУкраїна неодноразово відстоювала свої позиції. Наприклад, на останньому саміті ЕДЕНу, Україна виступила з рішучою критичною позицією щодо введення китайським конгресом плати за отримання громадянства Китаю в сумі 7к місцевої валюти, що дорівнює близько 11,5 голд. Україну підтримали Греція та Хорватія, які також зауважили, що стягнення збору з країн ЕДЕНу є образою, а мотивація китайців (можливість ТО) є безглуздою.

Наші партнери наразі нас ще не бояться але, поважати нас повинні. Наступне завдання України це обрати чіткі ор"єнтири щодо нових привабливих відносин. Домашнє завдання України зупинити срачі, які її розколюють.

“Тече річка Тиса, в ній ворожа кров, ворогів ми били - будем бити знов”

Українська військова операція в Угорщинні повністю спланована українською стороною з попередніми міждержавними консультаціями та інформуваням про неї вищого керівництва ЕДЕНу та союзних країн. Але, нажаль, все що піднімається - падає. Низька факторів підвели нас. Під час цієї війни ми пересвітчились хто нам друг а хто... товариш. Віримо, Україна збереться з силами і ми разом станцюємо гопака в Будапешті. Перемога буде за нами!


Враховуючи вищесказане, Україна, за чітким керівництвом Президента та Уряду, починає відігравати ту важливу регіональну роль, яку їй не вдається відігравати в РЛ, як у дипломатії, так і у військових справах.





За Україну, за її волю,
За честь і славу, за народ!






Якщо за січневої каженції МЗС працювали без суттєвих змін в структурі, січень місяць став періодом реформ в відомстві.
В попоредньому випуску ми писали: "В рамках перезавантаження, діючі кадри МЗС пройдуть атестацію (...)" В цій статті ми звернули увагу на два коментарі.
Два тижні тому, до спеціально створеної кваліфікаційної комісії були запрошені два екс-міністри ЗС: Mudryi та Pan Xenonchik. Розмови з дипломатами були цікаві 🙂
Кожному працівнику МЗС було присоєно дипломатичний ранґ (з 1-шо по 6-ий). Тепер можна сказати що в МЗС не працюють а служать.

Також, за цей тиждень було вирішено запропонувати наступникам перейти до класичної схеми роботи МЗС: посольства. Але не йде мова про топий поніториг преси та звіти, ні. Ми маємо повернути істине покликаня послів: представник нашої держави в іноземній країні в усіх сфевах життєдіяльності. Посол, та в разі потреби його аташе, має підтримувати діалог з владою (та опозицією) країни, має працювати над підписанням двохсторонніх договорів, бути лицем еУкраїни, налагоджувати контакти та брати участь в культурному та суспільному житті країни призначиння. Все це за наставенням координатора військово-політичного блоку до якого належить країна призначиння.

Звісно, в цій прийдешній лютневій каденції буде потрібна молода, свіжа кров. Двері в МЗС відкриті для тих що має бажання служити на блaго Батьківщини. (За це, ще гроші платять 😉).

Наприкінець про дипломатю:

Усяка дипломатія є продовженням війни іншими засобами. (Ч. Эньлай)

Різниця між дипломатією та музикою в тому, що в першій не буває вундеркіндів. (А. Зленко)

Дипломатія – це коли ви дозволяєте робити іншим те, чого ви бажаєте. (Л. Пирсон)

Дипломатія без сили – все одно, що оркестр без нот. (Фрідріх Великий)


Про дипломатів:

Дипломат – єдина професія, для оволодіння якою достатньо мати лише загальні знання, проте знання абсолютно про все.

Саме дипломати становлять розгалуджену висококваліфіковану інтелектуальну опору для керівників держави.(М. Кулінич)

Коли дипломат каже "так”, він має на увазі "може бути”, коли каже "може бути”, він має на увазі "ні”, коли він каже "ні”, то він – не дипломат. (Англійський вислів)

Посол – як міх – що всипали в нього, те й висипали. (Давня козацька приказка)


Приваблює? 🙂 Приєднюйся до колективу МЗС 😉




З нагоди завершення каденції, в МЗС влаштували дипломатичний прийом...



... а по простому: корпоратив.



Буде жити Україна,
поки ми гуляєм так!