Дешавања из света, васкрснуће ОНЕ

Day 1,513, 16:58 Published in Serbia Serbia by Hromoplast

Прошло је недељу дана од мог прошлог чланка што је, по мојој процени, довољно времена да се скупи довољно интересантних дешавања за један пун чланак.
Оно што ме је одушевило јесте управо васкрсење нашег савеза и војне акције које су то васкрсење и обележиле. Уживајте:

Војни извештај и анализу ћу започети Европским биткама и проширити причу на остатак света. Центар дешавања је Европа. Прошле недеље је цела територија Европе била активна са преко 30 активних учесника у ратовима на Европском тлу. Извештај ће покрити највећи део борби из протекле недеље.

Жеља за слободом

Енглеска се још увек мучи са три окупатора. Ирска, Канада и Француска успешно настављају своју окупацију Енглеске. Устанци у Француској не пролазе док сви устанци који успеју у Ирској и Канади бивају решени проглашењем Енглеске за природног непријатеља и освајање слободних регија уз велику помоћ са стране. Овај алгоритам пружа ОНЕ огромно одвлачење штете са битака које тренутно имају већи приоритет. Требало би да су Енглези свесни те чињенице.

Шведска се такође мучи са своја два окупатора упркос минималној помоћи коју јој је пружила акција Норвешке. Швеђани тренутно поседују 3 регије и по један бонус и немају природног непријатеља као и њихове комшије.

Шпанија није под потпуном окупацијом али јој је ускраћен један бонус: шалитра у Андалузији. Борба 1 на 1 са Бразилом је ништа више него расипање Бразилске штете и исцрпљивање Шпаније.
EDIT:
Шпанија је остала на само једном бонусу јер је остатак територије одсечен од главног града. САД су одлучиле да помогну Бразилу својој економији са још два бонуса: дивљач и гвожђе и тиме достигли свих 10 бонуса!

Збрка у Централној Европи

Ово је далеко занимљивија и обећавајућа тема. Јуче је прича добила срећан крај- за ОНЕ.
Неутрална Аустрија је била мета комбинованог напада Немачке, Италије и Бугарске. Немци су узели два региона и додали 4. бонус на храну, Италијани окупирали две регије при свом егзодусу из Чешке а Бугари остатак.
Први преокрет се десио у Штајерској.
Бугарска је напала Штајерску из Бургенланда који је био у њиховом власништву, као и Братислава.
Међутим, Бургенланд је пао под нападом Мађарске. Устанак у Братислави је био 7:4 у корист Словака а Штајерска је била 7:2 у корист Бугарске.
Фора је у томе што је у том тренутку једина Бугарска регија која се граничи са Мађарском била Братислава и ако би она пала (пре него што Бугари освоје Штајерску) рат између Бугара и Мађара би се завршио јер не постоји заједничка граница. Многи од нас су тад почели да се боре за Бугаре у Штајерској како би они освојили регију и рат се наставио међутим труд је био узалудан јер је Братислава била ослобођена пре Бугарске победе у Штајерској.
Рат Бугарска-Мађарска се завршио а неколико минута касније, те две земље су опет добиле заједничку границу Бургенланд - Штајерска.

Реакција ОНЕ је била правовремена и кроз мање од три сата од пада Штајерске, Бугарска је постала нови природни непријатељ Словеније. Тада долази до другог преокрета када Словенија успева да одржи темпо и да узме Салцбург резултатом 8:2. У исто време, Корушка бива ослобођена путем устанка и Бугарска губи последњу регију у Централној Европи. Италија бива враћена у оригиналне регије следећег дана после два успешна устанка у Чешкој и два у Аустрији.
После овога, Аустрија објављује Мађарску као природног непријатеља. Након што освоји Аустрију, Мађарска ће бити у могућности да нападне Немачку или да настави преко Швајцарске ка Француским територијама (под условом да Аустријске територије на путу до Швајцарске буду ослобођене на време).

Балтичке земље, Белорусија и Украјина

Након неколико безуспешних покушаја објаве Румуније, Бугарске и Италије за природног непријатеља, Пољска коначно узима Белорусију која бацила на спречавање Пољака да опет покушају да узму Румунију за природног непријатеља. Након почетних успеха, Пољска бива враћена на почетак и сада Белорусија има иницијативу. Ово није ништа чудно јер се Пољска посветила савезничким биткама у овом региону.
Украјина је искористила прилику да "заштити" свог савезника Белорусију и "успут" частила своју економију са 2 бонуса за храну жртвујући тачно петнаест потписаних савеза од којих сваки вреди најмање 20 златника у националним валутама потписника (значи више од 300 злата).

АБЦ води тешку битку са тврдоглавим Румунима који одбијају да се опросте од својих колонија.
Литванија је имала успеха и ослободила је једну своју и две Летонске територије пре него што је изгубила границу са Румунијом и сада има територију у Летонија у којој је сигурна од напада Белоруса.
Летонија је ставила на гласање Румунију као природног непријатеља и очекује се њихов допринос у истеривању Румуна са Балтика.
Естонија се данас успешно одбранила од Румуна и има прилику да сутра ослободи своју последњу окупирану територију као и да улети Летонцима ако њихов напад не буде имао успеха.
Успех на северу је дело земљи ОНЕ које су одлучиле да коначно помогну АБЦ и истерају Румуне са Балтика.
ЕДИТ:
Естонски устанак је 7:4 у корист устаника а Летонски би требало за који минут да се заврши ослобођењем последње њихове регије.
Ако којим чудом ови устанци ипак буду угушени Румуне чекају директни напади Естоније и Литванје јер обе земље имају иницијативу у својим ратовима са Румунијом.
Дакле, Румунија је враћена у оригиналне територије где им прети Мађарска a ОНЕ и АБЦ су одрадили велики посао и завршили врло важну кампању.

Македонија и Србија

Оно што је почело као генгбенг Србије и Македоније завршило се губитком свих бонуса за Србију и губитком свих територија за Македонију.
Грчка и Турска су били прејаки противници за тврдоглаве Македонце који су тукли само у сопственим биткама. То није замерка, напротив:
ударајући против свог природног непријатеља Македонци су измузли 10% више штете од непријатеља олакшавајући ствари на другим фронтовима!
Србија се тренутно држи у својим оригиналним границама и покушава да угаси рат са БиХ и да се у потпуности посвети Хрватској и обнављању ресорса а Македонија чека ослобођење и могуће узимање Албанаца за природног непријатеља. Српске колоније у Француској су у Америчким рукама а колоније у Италији полако прелазе у руке Хрвата који их враћају Италијанима уз поклон у виду медаља и злата од истих.

Кина Мајка

Кина и даље тера свој фазон. Узме неку земљу за природног непријатеља, освоји је, пусти је да се ослободи док алгоритам понавља са неког другом земљом из окружења. Тренутна жртва Кине јесте Индонезија а следећа ће бити Северна Кореја која је скоро у потпуности ослобођена.
Жртва "друге" Кине, Тајвана, јесте Јужна Кореја која има нешто преко 400 грађана. Они су симпатизери ОНЕ управо јер су под константном окупацијом Кине и Републике Кине и требало би им пружити помоћ. Барем им треба понудити да преселе војне фирме у Србију како би добили 40% бонус на производњу.
ЕДИТ:
Јапан, верни савезник Јужне Кореје је узајамно прогласио Републику Кину за природног непријатеља и сада ће те две земље започети рат. Ово је незавидна ситуација за Јапан који нема дугачку листу савезника нити претерано јаку и многобројну популацију.

Бугарски референдум

Први пут после доста времена спомињем политичку тему у својим новинама.
Бугарски народ је започео гласање на референдуму. О чему се ради?
Тема референдума у Бугарској јесте да ли прихватити Турску као пуноправну чланицу ЕДЕН-а или не. Да резимирамо, Турска је одлучила да окрене леђа ОНЕ-у када је у исти примљен Иран. У питању су биле несугласице око бонуса и недостатак стрпљења од стране Турака. Бугарска се осећа изневереном од стране Турске која је, притом, опет доказала да није лојална својим пријатељима, савезницима и браћи.
Турска је тренутно на "проби" у ЕДЕН-у. Проба обично траје између 3 и 6 месеци али је ЕДЕН променио услове за Турску. После месец дана "пробе" све чланице ЕДЕН-а ће гласати на самиту о томе да ли је Турска доказала да је вредна да постане пуноправни члан.
Гласање мора бити једногласно како би Турска постала пуноправни члан. Као пунпораван члан Турска би добила представника са правом гласа и остале чланице ЕДЕН-а би морале да потпишу савез са њом ако би она тако нешто затражила.

Бугарска је већ једном прошла кроз овакву ситуацију када је било гласање о приступању Македоније у Феникс. Бугарска је рекла НЕ, али је Македонија свеједно примљена (важило је исто правило о једногласности). Бугарска је напустила Феникс и ЕДЕН ју је врло радо прихватио (исто као сад Турску, случајност?)

ОНЕ

Оно што ме је пријатно изненадило протекле недеље јесте то да ОНЕ поново почиње да личи на оно што би требало да буде:
САВЕЗ
ОНЕ је коначно почео да помаже чланицама и симпатизерима иако је у тешкој ситуацији и то је одмах почело да се примећује. Само једна битка коју је Словенија добила против, много веће и јаче, Бугарске је била довољан подстицај за њих да поново почну да се активно боре за савезнике.
Поред очигледног побољшања у комуникацији и саборству ОНЕ је показао да уме да преузме иницијативу. То се претходних пар месеци није видело јер је у том периоду ОНЕ само реаговао на потезе непријатеља!
Ја сам задовољан тренутним стањем у савезу упркос томе што је све већи број Македонаца који се жале на недостатак помоћи од стране савезника. Македонци су урадили више него одличан посао против 3 природна непријатеља и одвукли су невероватну количину штете са других фронтова и за то смо им крајње захвални. Дошло је време да узвратимо услугу!


Живела Србија,
Живео ОНЕ!

Хтео бих да се јавно захвалим колеги Милошу за информације на које ми је скренуо пажњу пре пар дана и које су ми олакшале посао писања овог чланка.

Гласај (VOTE)
Гласови омогућавају да више људи види ово издање тако што га више рангира.
Претплати се (SUBSCRIBE)
Претплата је бесплатна и само упозорава на нова издања новина.
Викни (SHOUT)
Довикни чланак свим својим пријатељима, ако стварно мислиш да вреди да га виде.