Референдумът

Day 1,512, 05:08 Published in Bulgaria Bulgaria by Government of eBulgaria

Здравейте, драги съграждани!

Ето че дойде време за така дългоочаквания референдум. Тъй като се изписаха всякакви анализи и прогнози относно еТурция в ЕДЕН от НС се обединихме да съберем всички доводи на едно място за максимална обективност. Ето защо с настоящата статия ще се разгледат положителните и отрицателните страни на еТурция и ще се представят ползите и заплахите, които тяхното евентуално приемане в ЕДЕН носи и крие (т.нар. SWOT-анализ). След това ще имате възможност да се запознаете със закона, според който се свиква настоящият референдум, а накрая и ще го стартирам като председател на парламента.
Поради някаква неизправност с организацията на НС, помолих президента да инициирам референдума от неговия вестник. Не вярвам това да е от особено значение
: )

От есенциална важност е всеки гласуващ първо да прочете цялата статия. Постарал съм се да не е чак толкова дълга, че да отегчи и най-големия двукликър 😉

Въпросът на референдума е в края на статията

Нека да започнем с отрицателните страни на турците. Умишлено изключвам всякакви РЖ примери, първо защото всички сме чели учебниците по история и второ - това е само игра.
1. Агресивно и арогантно отношение спрямо останалите:
Нормален разговор с тях едва ли не не може да се води - особено на най-високото дипломатично равнище.

2. Културно различие:
Те имат различни виждания за поведение, което ние намираме за обидно и неетично.

3. Непоследователна вътрешна политика:
Поради факта, че до скоро бяха заобиколени от врагове, и изострената им чувствителност, правителствата и управляващият елит бяха сменяни като "носни кърпички". Това е и причината (но не и извинението) за резките завои във външната им политика в последната година.

4. Неконтролируеми пред емоциите си:
Те са приятелски настроени към различни определени държави от ОНЕ, ЕДЕН и Терра. Дори съюзът им да предприеме мащабна военна кампания срещу някоя от тези държави, те биха се били дори и срещу съюза си;

5. Въпреки че никога не са ни атакували първи, те ни изтриха четири последователни пъти просто за кефа през лятото:
Един от малкото примери за техния характер.

Разбира се, в тях може да се открият и положителни страни. В противен случай от ЕДЕН изобщо нямаше да се занимават с тях 😉

1. Желание да се променят и извисят в очите на останалите:
Вече няколко месеца подред поддържат пакт за ненападение със съседните им ЕДЕНски държави. Трябва да отбележим, че не се биха в небезизвестните полски и унгарски десанти, които изправиха миналото правителство на тръни. Също така постоянно биват хвалени от хърватите и гърците, в резултат на което се виждат редица турски аватари в битките на двете страни.

2. Стегната и силна армия; много танкове и закупени силни акаунти:
Въпреки младото им население, сред тях има и много силни акаунти. Подобно на гърците, те също купуват масово злато за танкиране

3. Емоционалност:
Именно тази емоционалност, която е един от минусите им, е едно от най-големите им предимства. В желанието си да помогнат на приятел те не щадят ресурси, докато не постигнат крайната си цел.

4. IncI
Вече половин година си взаимодействаме успешно с тях (МПП с Кипър). Въпреки че не ги отъждествяваме с различни епитети, с които отъждествяваме южните си съседи, тази групировка е основно съставена от турци и нееднократно е доказала, че заслужава уважение.
Разбира се, има и някои организации/МЮта из еСвета, които са си сложили името ‘Инци’, но нямат нищо общо с официалното и оригинално IncI.

Възможности за еБългария, ако еТурция е в ЕДЕН:

1. Локална сила и подсигурени граници:
Три от петте ни съседки ще са приятелски настроени и ще трябва да внимаваме само за западната си граница. Също така най-голямата заплаха за колониите ни - южната, ще изчезне напълно.

2. Геополитически стратегически ползи за ЕДЕН
еТурция, еИран и еБЮРМ имат значителна щета, която до сега отиваше в битки на ОНЕ. В последните няколко месеци тази щета не отива никъде - трите държави се бият една срещу друга и се неутрализират постоянно. Факт е, че в момента и гърци и хървати наливат сериозни числа влияние в нея област. По-важното е, че след месец щетата на иранци и македонци най-вероятно ще намалее значително, поради намалените им бонуси, на които са подложени, и това ще позволи на съюза ни да продиктува изхода на голяма част от битките. Но нека не забравяме, че и гърците имат директна полза, тъй като се възползват от египетските региони, които доскоро се охраняваха от еБЮРМ.

2. Авантюрата 'Централна Европа':
В момент, когато ОНЕ се завръща на бойното поле, ние все още сме в положение на атака. Преминахме, макар и трудно, през еАвстрия и пуснахме еСловения за ЕВ. Това ще източи невероятен дрейн от ОНЕ и със синхронизирани действия с италианците можем да сме трън в очите на ОНЕ. Разполагането ни в централна Европа ни дава всякакви варианти за развитие, но е възможно само, ако оргиналните ни региони и колониите са подсигурени.

3. Позитиви сред ЕДЕН
Ще имаме реалната възможност отново да насочим нашата щета в жизнени кампании на ЕДЕН. По този начин ще имаме безрезервната им политическа подкрепа и гласът ни няма да е толкова разколебан, както е в момента.

Заплахи за еБългария, ако еТурция е в ЕДЕН:

1. Колониите
Според договора ни с еУкрайна и еРусия, ние ще ги браним от евентуално турско нашествие. Тъй като еТурция е проЕДЕН, шансовете за такова нашествие са минимални и договорите са вече безсмислени.
Стоич вече работи по промяна на договорите - резултата го очакваме в най-скоро време.

2. Геополитически стратегически заплахи за еБългария
Ако еТурция има владение върху иранските оригинални региони и македонските колонии прекалено дълго, икономиката им ще продължи да расте и ще имат реалния шанс да ни задминат. Към момента турската валута е една от малкото стабилни скъпи валути в еСвета (за нашата не мога да кажа, че е особено стабилна в последния месец).



ЗАКОН ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА РЕФЕРЕНДУМИ

Чл. 1. Референдум може да бъде свикан при еднолично желание на президента или чрез гласуване в парламента като “За” се обявят 50% + 1 от депутатите.

Чл. 2. Референдумът се свиква чрез статия от парламентарния вестник, написана от председателят на парламента или негов заместник. Гласуването продължава 48 часа след пускането на статията до кръгъл час, обявен в самата статия. Председателят или заместника му обявяват край на гласуването в този час.

Чл. 3. Право на глас имат само български граждани, вдигнали поне 24 ниво към момента на гласуването.

Чл. 4. Референдумът има само препоръчителен характер. След неговото провеждане, решенията се вземат съгласно конституцията и законите на страната, или като част от игровите механизми.

Чл. 5. Референдумът се обявява за редовен, ако броят граждани, участвали в него, съставлява не по-малко от 10% от броя граждани, гласували на последните избори(парламентарни или президентски). Ако процентът е по-малък, резултатите не се считат за представителни и имат силата на анкета. За действителни гласове се приемат само “За” и “Против”.

Чл. 6. Резултатите от един редовен референдум се считат за положителни, ако 66% от участвалите в него и имащи право на глас гласуват “Зa”.

Чл. 7. Ако референдумът се отнася за вземането на спешни решения, гласуването може да бъде прекратено на 24-тия час. Изтичането на 24 часовия период с пост от председателя или заместника му.

Чл. 8. Референдуми свикани от граждани се считат за анкети. Парламентът има право да ги зачете, съгласно конституцията и законите на страната, или да свика референдум по силата на чл 1.





Референдумът

Твърдение: еТурция да влезе във външнополитическия съюз ЕДЕН

Възможни отговори:
- ЗА

- ПРОТИВ

Гласуването започна в 05:10 еРеп време на 1,512тия еДен и ще завърши в 06:00 еРеп време на 1,514 еДен.


Напомням, че за редовен глас се счита само и единствено 'ЗА' или 'ПРОТИВ'. Ако има нещо друго в коментара, то той ще се счете за нередовен и няма да бъде преброен.


Гласувайте разумно!

Председател на Народното Събрание в еБългария,
Лито Втори