[МВнР] Относно закона за ЕВ на Турция

Day 1,437, 17:05 Published in Bulgaria Bulgaria by Ministry of Foreign Affairs BG




Здравейте, уважаеми читатели!


Може би е време да дам гласност на действията на външно през изминалата седмица. Целта ни този мандат бе да осигурим още ресурси за икономиката за повишаване производителността на продуктите и увеличаване на нашата боеспособност. Ясно бе, че трябва да ги осигурим от изток, но Турция се бе разпростряла върху всички възможни, които представляваха интерес за нас. Доста време отнеха първоначалните преговори с Украйна, на които първоначално бе постигнато съгласие само за съвместни военни действия. Едва впоследствие, вследствие на недоразумение, постигнахме окончателното съгласие за вземането на украински региони срещу компенсация. Междувременно започнахме преговори с идеята да ги осигурим по дипломатичен път, като същевременно вземем предвид интересите на нашите съюзници от Украйна. Бяхме готови да заплатим за двата региона, като искахме Турция да даде и независимост на Украйна като им върне два ненужни за тях региони. Това беше с цел да дадем възможност Украйна да не загуби своя парламент. Уви, не се получи, но не по наша вина.





За съжаление турците буквално в последния момент се отметнаха, като се опитаха и да спечелят малко време докато водеха и паралелни разгооври с Русия за които ще стане дума малко по-долу. Разбира се, ние не изключвахме воденето на военни действия и след края на разговорите, ръцете ни се развързаха за активни действия да помогнем на съюзниците си в нужда. Няколко дни по-късно еТурция загуби връзката със своите колонии. Епичната битка в Крим показа, че турците имат сериозни запаси трупани с месеци и продължихме да водим тактиката за сражения чрез въстания, което да ги изтощи поне малко и да намали бройката им вафли и складирано оръжие. Естествено логичното дойде и след загубата на връзката с колониите си, Турция пусна закон за война срещу нас. Войната, като че ли е неизбежна предвид това че регионите, които искат са им гранични и ще им е много по-близо и удобно да ги вземат от нас. Въпреки това, има голяма вероятност да отхвърлят закона, защото сме доста по-труден противник от който и да е от останалите им съседи. Нека го покажем!





Предвид близостта на унгарците до Молдова искахме да си осигурим и ненамесата им в случай че заличат Румъния. Те дипломатично отказаха, а на следващия ден президентът им излезна със статия за план относно инвазия в Русия, използвайки украинските региони. Не само че не заличиха Румъния, а дори напротив - военните действия се пренесоха на унгарска територия. Няколкото загуби подред им дойдоха шоково и в резултат на това президентът Руал бе свален от власт. В момента унгарците се готвят за партизанска война, като имат различни чатове за снабдяване през деня и през нощта.
Въпреки всичко ще се опитаме да бъдем максималисти и да вземем поне един бонус и едва след това да се съсредоточим изцяло върху военни действия с Турция. Преди известно време се състоя и среща на окупираните от Турция страни на която постигнахме договореност за съвместни действия в нужда. Нашите посланици пък имат поставена задача да потърсят подкрепа от всички съюзнически страни.





Друг интересен казус, свързан с вероятната война, е пактът за ненападение между Русия и Турция, който включваше и наем на Северен Кавказ. Тъй като още на 20-ти срокът на споразумението помежду им изтече, турците са помолили за отсрочка предвид водените в това време преговори с нас. Така регионът остана цяла седмица по-дълго в турски ръце. Накрая просто явно решиха да не се бият за него, за да не си печелят още един враг около границите си. Провалът на подновяването на договора се крие главно в помощта, която руснаците дадоха в битката за Крим, което не се е понравило на турците. Тъй като още от началото на мандата руският президент заяви желание за подновяване на наема, се свързах с руския външен министър и го помолих да включат нова клауза, която им позволява да се бият за съюзници по МПП и във въстания. Това бе и в основата на разногласията между двете страни, което доведе до логичното връщане на региона отново в руски ръце.



Накрая една новина от далечния изток - за наше голямо съжаление Южна Корея е решила да смени външнополитическата си ориентация и подписва съюзи с ONE и proONE страни. Официално заявиха че не желаят да подновяваме съюза си следващия месец. Отдавам го на нарастващата бройка истински корейци и намаляването на румънци там. Преди време еБългария подпомогна бейбибума им с храна, но изглежда не е имало достатъчен ефект. По последна информация Дания също може да направи същия ход. Латвия пък се обяви официално за прекратяване на мирния си договор с Русия, тъй като го счита за унизителен. В интерес на истината обаче, именно те започнаха войната с идеята да пият кафе на Камчатка, но бяха заличени и се задължиха да дадат като репарация региона Латгале.


С уважение
The Graverobber
Външен министър