Зашто Срби не би смели да изађу на гласање о статусу Космета у еРепу?

Day 1,411, 02:46 Published in Serbia USA by Strahinjic Banovan

Поштована браћо и сестре, Срби и Српкиње.

Пре свега бих вас замолио да прочитате цео чланак. Знам да је дугачак, али период који нам предстоји је можда период са највећим искушењима са којима смо се до сад сусрели у игрици. Од њега зависи како ћемо се поставити према начину увођења Космета у еРепублик а од тога можда зависи наш опстанак у еРепублику и зато не умем другачије да вам се обратим осим да детаљно размотрим ствари о којима пишем.

Најмање што можете да урадите је да не коментаришете чланак ако га нисте у целости прочитали јер ћу овим текстом покушати да вам још више приближим своје ставове по овом питању и мало ми је безвезе да по коментарима одговарам на питања на која одговор већ можда постоји дат у самом тексту.

Eво, мала помоћ за оне који се јеже оволиких текстова - најбитнији део чланка је до друге слике, нарочито онај који је болдован и подвучен. Оно што иде после тога се може и прескочити мада би било добро и да то прочитате.

*****

С обзиром да сам најавио своју кандидатуру за председника еСрбије у прошлом чланку желим да додатно разјасним своје ставове поводом предстојећег гласања о статусу Космета у еРепублику.

Ја сам изразио став да Срби не треба да учествују у том гласању. Свој став сам образложио следећим речима:

„Сви који се залажу за излазак на гласање се залажу за ту идеју јер сматрају да ми ту битку највероватније добијамо. Навео сам вам шта ће се десити ако је ипак изгубимо - губимо свако право да се више икад бунимо по питању статуса Космета у еРепублику.

Мој план обезбеђује мере притиска на администраторе да не донесу погрешну одлуку без изласка на гласање. Поред ових наведених мера постоји још начина да уз праве савезничке државе у еРепублику извршимо додатне притиске.

Уколико се из било ког разлога деси да Космет буде убачен као независна држава, овим планом се и даље омогућава наставак борбе за Космет као оригиналну регију еСрбије. Изласком на гласање се, у случају пораза, губи шанса да се боримо за ту ствар у даљем наставку игре.

Да ли ћете статус Космета и будућност Србије ставити на коцку?
Јер гласање по овом питању у еРепублику то свакако јесте.

Да ли ћете због једне обичне интернет игрице прихватити могућност да постоји друга опција од оне да је Космет српска регија?
Јер то управо радите ако изађете на гласање.

Или ћете од старта свима ставити на знање да је Космет за вас увек био и да ће увек бити Србија, бојкотовати гласање и борити се свим осталим средствима које нам и живот и игра пружају?






Играчи супротних ставова од мојих пропагирају тезу да треба да искористимо шансу коју нам дају админи да се изборимо за наше жеље.

Ово је за мене потпуно погрешан приступ ствари.

Месецима и годинама смо спамовали администраторе да убаце Космет у игрицу у саставу еСрбије као њену оригиналну територију. Нисмо спомињали друге могућности нити смо прихватали друге опције осим те једне једине – Косово и Метохија као оригинална регија еСрбије. Помињање сваке друге опције је било пропраћено великим бројем позивима да се Срби заувек излогују из игрице уколико се оствари нека друга опција.

После свега тога, да ли сте спремни да попустите пред админима и дозволите им могућност да они поставе избор у вези статуса Космета и још при томе да директно учествујете у томе?

Зашто није дискутовано и гласано о статусу Републике Српске пре него што је убачена БиХ у еРепублик?
О статусу Каталоније када је убацивана Шпанија?
О статусу Шкотске када је убацивана Велика Британија?

Ако желите да нас у овој игри третирају као и све друге државе, када већ у правом животу то и није баш случај, да ли ћете сами прихватити одлуку да вас третирају као изузетак, као отпадак за које не важе иста правила као и за све друге?

Излазак на изборе би био у супротности са ониме за шта смо се борили сво ово време, а то је да је једина могућност да се Космет убаци у еРепублик та да оно буде оригинална регија еСрбије.

Људи заборављају на то јер сматрају да је наша победа лако остварљива уз добру организацију са савезничким државама и васкрсавањем и употребом свих могућих мулти налога а ово последње је већ довољан разлог да се замислимо око тога колико ће то гласање бити легитимно. Да не спомињем могућности банова великог броја профила због масивног гласања мулти налозима које су неки играчи (верујем из најбоље намере) већ почели да пропагирају.

Став да је наша победа готово сигурна због бројности нашег савеза и држава које нас подржавају поводом овог питања није добар јер је у реалности потпуна непознаница како ће се то гласање завршити с обзиром да нико не може да тврди како ће гласати други држављани, све и да њихове државе декларативно подрже српске захтеве јер овде неће гласати председници држава и не важи правило једна држава – један глас, као што је то случај у УН.
Погледајте само еТурску у којој пола становништва сматра Србе великим пријатељима у еРепу, па чак и ти и такви играчи пишу по коментарима да Космет треба да буде убачен као независна држава.

Узмите поново у обзир како изгледају сви политички избори у еРепублику (били они страначки, конгресни или председнички) и колико нерегуларности ту постоји сваког месеца.
Додајте на то да је став админа сасвим сигурно да им је исплативије да Космет убаце као независно „еКосово“ (јер би иначе Космет већ био оригинална регија еСрбије, то је много лепо објашњено у Текелијином чланку) и то ће бити сасвим довољно као потврда мојих речи да излазак на ово гласање које нам админ нуди представља њихов пут да нас на увијен начин преваре да дамо легитимност увођењу независног "еКосова“. Јер, ако ми прихватимо да изађемо на гласање и изгубимо више никад нећемо имати било какво право да се бунимо због независности „еКосова“ јер смо тим изласком у самом старту пристали на постојање могућности независности наше покрајине, што неће бити случај ако држава позове грађане на бојкот гласања.

Са друге стране, због свега наведеног, наш излазак на гласање, у најмању руку, заправо представља коцкање са статусом Космета само зато јер не смемо да правду потражимо радикалнијим потезима, али потезима који би били у складу нашег досадашњег деловања по овом питању.

А ја са Косметом не желим да се коцкам.
Желим да већ од старта заступам јасне ставове, аргументе и начине борбе за које сматрам да би најбоље браниле тренутно наш највећи национални интерес – убацивање Космета у еРепублик као оригиналне српске регије, а које сам објавио у прошлом чланку.






Ову ситуацију могу поредити са оном из правог живота.

А то је да ли се ви слажете са тиме да представници наше државе треба да преговарају са представницима самопрокламоване државе „Косово“ коју води Хашим Тачи и људи, ако се тако могу назвати, окупљени око њега?

За мене, преговори са људима који су убијали Србе и трговали њиховим органима под окриљем светских моћника који желе да успоставе Нови светски поредак, а сада представљају званичне представнике те квазидржаве „Косово“, од старта представљају признавање те нелегалне творевине.
Ако преговарате са представницима нечега што не признајете, онда ви самим тим преговорима прихватате постојање тога што не признајете да постоји.

Сматрам да су такви преговори само параван да се временом, на суптилан начин, призна независност наше јужне покрајине. Ситуација у правом животу ми даје за право да тако мислим.

Ако се слажете са мојим ставом да преговори са представницима квазидржаве „Косово“ у оравом животу фактички представљају признање независности те самопрокламоване државе, онда вам мора бити јасно зашто прихватање да се изађе на гласање о статусу Космета у еРепублику од старта представља признање да прихватате могућност да Космет буде убачен као независна држава.

Ја ту могућност не желим себи да дозволим.

*****

Знам да сам као један од начина борбе навео контактирање актуелне српске Владе, односно Министарства за Косово и Метохију, који би, у случају да Космет дефинитивно буде уведено као независно у еРепублик поред свих наших мера које бисмо предузели да се то не деси, а које сам такође навео у претходном чланку. Сигурно ће неко питати онда зашто бих контактирао власт за коју кажем да заправо ради на признавању независног „Косова“?

Једноставно, ми немамо коме другом да се обратимо јер је ова власт, гласали ми за њих или не, легитимна власт у држави Србији.
Ако власт буде одбила захтев да укине еРепублик на територији Србије уколико Космет буде убачен као независна држава у ову игру, онда ће то само бити доказ на најбаналнијем примеру да им није стало до одбране наших националних интереса. Тада нам остаје да се обратимо медијима и појединим опозиционим странкама и сигуран сам да би они били и те како заинтересовани да чују нашу причу.

Било како било, контакт наше Владе у правом животу је тек међу последњим начинима борбе, ако сви остали не дају резултата. Поента је у томе да ми неизлажењем на гласање не губимо шансу да се боримо за Космет као оригиналну регију еСрбије јер имамо на располагању читав арсенал мера којима можемо да изразимо наш протест, како пре, тако и после евентуалног гласања, а ја сам навео тек неке од њих у прошлом чланку а они нису једини.





Како у правом животу говоре да предлози за решење „косовског проблема“ које дају представници странака десне политичке оријентације нису реално примењиви, тако сам сигуран да ће и овде многи применити исту тактику у вези одбијања мојих ставова. То се већ видело по коментарима у претходном чланку.

Ја схватам да одређен број људи тако резонује, али вас све молим да још једном добро размислите о томе да ли искрено верујете да ће нам садашња државна политика у правом животу сачувати Косово и Метохију у оквиру Србије?

Ако не верујете, онда сигурно сматрате да би неко друго понуђено решење било бољи начин борбе.

Зато, када вам овде кажу да мој предлог о бојкоту гласања није реално примењив и није добро решење, знајте да то долази до људи који ће својим изласком на гласање де факто потврдити да прихватају могућност постојања независног „еКосова“.

За мене је таква могућност неприхватљива, како у правом животу, тако и у игрици коју играмо у правом животу, а која представља симулацију, ни мање ни више, него правог живота...

Ја се само залажем за континуитет политике коју смо имали према Космету свих ових месеци и година. Па, ако већ у правом животу морам да трпим неконзистентну државну политику према тако суштински битној ствари као што је статус Косова и Метохије, јер другу државу немам, не морам то исто да радим и у овој игрици јер је далеко од тога да је Републик једина игра коју могу да играм.