Пут у славу

Day 1,387, 12:03 Published in Serbia Serbia by gagiMW

Недавно смо обрисани по први пут од кад сам се ја придружио Србији у овој игрици, неки кажу због лоше организације, неки због ловаца на плаћеничке медаље, мада ја лично мислим да је у питању ово прво.

Једноставно, поједини лопови на власти нису имали времена за организацију одбране земље, заузети тајним малверзацијама и крађама, тако чинећи штету, како суверенитету државе Србије, тако и грађанима ове земље, који су давали све од себе у покушају да је одбране од злих окупатора. Ја сам се лично за време агресије на отаџбину вратио са плаћеничке турнеје по белом свету и бар мало доприносио, нажалост неуспешној, одбрани државе. Што се тиче лова на плаћеничку медаљу, трудио сам се да за савезнике ударам у важним биткама, док сам за државе из супарничкох савеза ударао у мање важнијим биткама, па исто то саветујем свим осталим играчима, у срвху да што мање одмогну савезу и држави у својим напорима при освајању поменуте медаље.



Елем, почео сам да пишем о брисању. Доживели смо и то, у новијој историји еСрбије. Дешава се. Непријатељи су паметно искористили незаинтересованост појединих чинилаца власти за управљање државом, те су свим силама ударили и убрзо смо остали без иједне регије. Међутим, одмах након тога смо стали на ноге и променом власти, тј. победом опозицијоног кандидата на председничком изборима, чини ми се да нам се смеше светлија времена. Повратили смо оригиналне територије и по ко зна који пут окупирали БиХ, те смо напали Хрватску у жељи за осветом, али и у тежњи да растеретимо војску братске Мађарске, која је притиснута са три стране, баш као и ми, пре него што нисмо били обрисани са мапе света.

Напали смо Хрватску, тачније регију Јужна Далмација и убедљиво водимо. Међутим, Хрвати се на то не обазиру већ гуше устанак у окупираној Мађарској регији Централно Подунавље, и то успешно. Мађари изгледа пуштају ту битку, јер су се концентрисали на битку против Бугара, коју су и добили пре неколико сати, а сада им је приоритет борба са Румунијом за територију Велике Јужне Равнице, у којој се налази ресурс воћа, који је један од само четири ресурса под њиховим поседом, те та битка мора да се добије. За сада води Румунија, мада не тако убедљиво.



Што се тиче новоизабране председнице, Унихорн, надам се да ће успешно водити Србију у свом мандату, баш као и пре пар месеци, након оних силних смена председника. Ако нисте упознати са њеним плановима за овај месец, прочитајте следеће чланке: Кандидатура, Прво обраћање. Председници желим све најбоље и као грађанин Србије желим брзи економски опоравак земље, стабилност у региону, мир са непријатељским суседима и поседовање што виже ресурса, што се донекле поклапа са првом ставком. Све ово може се постићи дипломатским преговорима са Хрватском, Румунијом и Бугарском, те склапање мира са истим, затим планском акцијом дизати устанке у Хрватским колонијама и враћање Хрвата у балкански кавез. Не због некаквих компелкса или нечега сличног, већ због просперитета Србије.

Наиме, то можемо искористити тако што ћемо, најпре, задржати своје територије по Босни и, акцијом која до сада чини ми се и није спроведена, заменити једну црногорску регију за једну нашу. Заменили бисмо Рашку за Црногорску Обалу, ради добијања границе са Италијом. Тиме бисмо надокнадили Црногорцима изгубљени ресурс рибе (даје 20% бонуса на производњу хране) ресурсом алуминијума (даје 20% бонуса на производњу оружја). Моје мишљење је да је то једно рационално решење које би годило и народу Србије, а у исто време и народу Црне Горе, без да било коме наноси икакву штету.



Ми овом заменом територија добијамо границу са италијанском Апулијом, па бисмо тако имали отворен пут ка још три битне регије: Молисеу, Лацију и Тоскани. Освајањем ових регија добили бисмо још 20% бонуса на производњу хране и 40% бонуса на производњу оружја, а самим тим бисмо увећали национални доходак, па и ударну моћ државе.



Ово је наравно само неко моје виђење одговарајућег развоја ситуације у овом месецу.


До следећег издања, Ваш



Shout: Пут у славу: http://www.erepublik.com/en/article/-1-1858987/1/20