Наръчник за статии ... хмммммм

Day 1,283, 10:06 Published in Bulgaria Bulgaria by Pako Pakov
Господа новоизлюпени редактори, създаването на успешна статия във виртуално печатно издание не е лесна работа. Ако искате да го постигнете по най-лесен начин, моля прочетете настоящия чисто нов „Наръчник на еРепубликанския издател”:




1. Измислете актуална тема за статия съобразена с военно-политическо-икономическо-социалната обстановка в страната. Ако функцията от четирите (не)известни направления на играта Ви идва прекалено сложна за решаване – зачеркнете едно, две или три от тях и отново пробвайте да я решите. Помнете, че при зачеркване и на четирите (не)известни решението на функцията се нарича СПАМ или ТРОЛНЯ.



2. Прилагайте представката „е” при имена на държави или при употреба на някои глаголи. Внимавайте с бройката – читателската задоволеност от наличието на „е” в статията е с параболичен характер и след достигане на теоретичния си пик стремглаво пада надолу.



3. Слагайте повечко картинки и снимки. Доказан факт е, че ерепубликанецът, лудият и военният си приличат много – и тримата на шаренко се радват.



4. Избягвайте дълги статии – на масовия празнолетен играч са му достатъчни неуспешните опити за концентрирано четене за училище, не го карайте и тук да се напряга!



5. Статиите с политическа насоченост не са желателни! Изключение правят дните след претърпян военен провал от наша страна – нападките към военен министър и президент носят доста добър ефект. Но не прекалявайте – максимум една статия с нападки и максимум до 2 дни след провала.



6. Ако пишете статия с военно-тактическа насоченост разгърнете въображението си – нека България стигне поне до 3 морета.



7. Използвайте максимално пъти думите HAIL и FAIL! Само че за тях има правила:
а) HAIL се употребява в комбинация само с думите EDEN и CROATIA.
б) FAIL се употребява в комбинация само с думите ONE и MACEDONIA.
Всякакви други словосъчетания с тези две думи имат минимален позитивен или най-често негативен ефект.



8. АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО изказвайте отрицателни коментари към ПЛАТОН и администраторите (цинизмите са желателни, но цензурирани), като е добре да подкрепите нападките си с факти от играта (не много задължително).



9. Не забравяйте югозападните ни съседи. При тях Общата и Специалната теория на относителността на Айнщайн действат в пълна сила – времето в главите им тече по-бавно от реалното и там в момента все още е 4 век пр. н. е., а Александър Велики покорява Индия.



10. Завъртете една томболка към края на статията! Броят на събовете и вотовете е правопропорционален на размера на наградите и обратнопропорционален на интелигентността на играчите.



11. Измислете си провокиращо интереса име на статията. Комбинирайте в него всички видове знаци по клавиатурата + няколко знака, взети от WORD. Не се старайте много името да съответства на статията или пък въобще да има някакъв смисъл.



12. Съобразете подходящия момент за пускане на статията! Статиите преди 18.00 часа не получават необходимото внимание, а във времето след 00.00 часа еРепублик отстъпва приоритетното си място на телевизионните канали за възрастни.




Господа младши редактори, при спазване на правилата на настоящия наръчник Вие ще си осигурите винаги прилично и в редки случаи високо ниво на вотове и събове на статията Ви. Нашето издателство не може да гарантира влизането й в категорията „Най-четени”.

Ако сте перфекционисти и желаете редовни публикации във въпросната категория – моля обърнете се за записване за частни уроци или слушане на лекции към Почетния президент на еБългарската журналистика – господин Don Trolon.