Јако важне вести из Индије

Day 1,005, 10:06 Published in Serbia Serbia by Sever Vetrovnik

У најновијем извештају Јелен од Потока понавља да је Bollywood Libertarian Congress, странка чији је циљ био преузимање Индије у корист Феникса и Србије, постала жртва ТО-а. На њеним рушевинама никла је Shlivovitza Party коју воде он и Алексеј.

На реферундуму на коме се гласа о захтеву Србије за пролазом, ова партија позива присталице да гласају ЗА! Међутим, наведено је да ће предлог бити највероватније одбијен, иако су Србија и Индија постигле изузетно повољан споразум по обе стране. Не може а да се не примети доза фрустрације код индијског вође који је разочаран чињеницом да многи играчи у Индији не виде све предности тог уговора.

Даље, даје три изјаве:

1. У Индији је досадно јер нема ратова, ни политичке сцене, ни непријатеља, сем Пакистана.

2. Нико са Индијом неће да потпише МПП осим уколико ми не платимо пуну цену. Са Србијом је постигнут договор о МПП-у, миру и тиме је обезбеђена занимљива игра за Индијце, али и сигурност јер би Србија постала индијски заштитник.
Како их Јелен назива, „убице здравог разума” су одбациле овај уговор.

3. Е-Република је ипак игра, а договор са Србијом би је учинио забавном јер би Индији омогућио учешће у ратовима које скептици одбацују, плашећи се пораза.

По њему, циљ који има Shlivovitza Party је да се промени цела држава и направи бејби бум који ће да постави темељ за нову и јаку Индију.

А сад оно најважније. Подаци нису измишљени, већ су скупо плаћени индијском доушнику.

На референдуму се тренутно гласа о споразуму Индије и Србије који гласи овако:

1. Србија је затражила пролаз преко Индије до Малезије, већ контролишући Малезију. Пакистан је веран српски савезника, а Тајланд под управом Индонезије.

2. Србија ће убудуће користити Тајланд да свапује до Синда и назад, не активирајући индијске МПП-ове.

3. Овим уговором Индија, уз сагласност Србије, добија:
1) Активни рат са Тајландом,
2) HIGH OIL регију у Малезији и
3) Две пакистанске регије

4. Индија ће морати да плати мало више од 100 златника да би дошла до HIGH OIL регије у Малезији.


Последице су губљење односа са традиционалним пријатељима: Малезијом, Филипинима, Сингапуром, Кином и САД-ом, и значајан заокрет ка Фениксу и Русији.

Разматра се и изнајмљивање Карнатаке Пољској за 300 златника и МПП, да би се на неки начин ублажило окретање Фениксу и Србији, и делимично повратиле равнотежа и неутралност.

У случају да Индија одбије предлог, Србија је обећала да је неће казнити, али није дала никакве гаранције за остале земље Феникса.

У случају да прихвате, постоји мала могућност да ће Србија задржати неке њихове регионе дуго времена.

Референдум ће бити завршен 23. августа.

Подаци са састанка индијске владе:

Почетак расправе

Речено је да су српску страну у преговорима водили Cookies Crisp и Srecki Ilic, али да су се понашали арогантно. Вођство је касније преузео Клуелес кога су оценили као бољег дипломату. Јелен је изјавио да због МПП-а који Индија има са Хрватском, Србија неће смети да је директно нападне да не би изазвала нови рат на Балкану. Велика важност дата је ПТО-у који су српски играчи покушали, и оцењено је да целу Југоисточну Азију контролише Феникс. Чак су Срби у Малезији запретили Индији ратом, а на следећим изборима Сингапур ће да се суочи са ПТО-ом. Дошли су до информација да ће следећег месеца са радом почети нова ТО група у Индији, али и да је Клуелес зауставио претходни ТО. Неки су посумњали у то може ли се Србији веровати. Давид Форде, који се приказао више као противник Србије него као присталица ичега, поставио је два питања:

- Да ли ће Индија моћи да искористи HIGH OIL регију јер нема довољно становника , и због чега су јој потребне пакистанске територије пошто не носе никакве ресурсе?

- Да ли је морално и човечно да Индија попусти и практично преда целу јужну Азију у руке Феникса и Србије? Ако би пристали на испуњење српског захтева, Тајланд, Малезија, Филипини и Сингапур никако не би имали шансе да се ослободе утицаја Србије и Индонезије, и то због Индије којој су они помогли да се одупре ПТО-у. У том случају, Индија ће да буде потпуно окружена Фениксом и на крају ће потпасти под његов коначан утицај.

Један фениксовац је изјавио да ће Србија, ако јој Индија не дозволи сваповање, једноставно напасти и прећи. У сваком случају, рекао је он, Србија ће доспети до Малезије и боље је да јој Индија помогне у томе да би имала неку корист, а не направила моћног непријатеља. У случају да Србија буде одбијена и нападне Индију, земље ЕДЕН-а су гарантовале да ће помоћи Индији.

Иако је наведено да уз бејби-бум Индија може да искористи добијене ресурсе и почне борбу за место најјаче земље е-света, многи сумњају у то јер иако су до сада 2 пута имали таласе нових играча, чињеница је да су они напустили игру пре него што су дошли до нивоа од кога могу да ратују. Даље, питање је да ли ће добитак HIGH OIL регије угрозити индустрију Карнатаке пошто ће део радника прећи из те регије у нову.

Повела се и расправа о томе да ли је Индији потребна забава коју им нуде Јелен и Алексеј, носиоци позитивног става према Србији и нарочито према Клуелесу, јер она значи моћне непријатеље. Чак се и разматрало о томе да се уђе у Феникс или ЕДЕН, па и да се потпише МПП са Русијом. Ипак, закључено је да Индија мора да стекне пријатеље у оба савеза, и да ће пропуштањем Србије направити великог пријатеља од нас, и тиме се осигурати од ПТО-а ЕДЕН-а, пошто Срби из Малезије могу увек да их заштите. Ово више није питање морала, већ стратегије, јер Србија вреди више од свих југоисточних земаља заједно. Међутим, истакнуто је и да се Србија не понаша као добар савезник Пакистану, нудећи њихове две територије Индији да би постигла корист и увећала моћ.

Неки су затражили да им Србија исплати злато, али када су их они наклоњени нама уверили да је Индија добила највише што је могла, они су одговорили да им не треба злато и да им није потребна HIGH OIL регија. Уследила је жучна расправа у којој је изражена забринутост због тога што ће се у Србији променити влада и што нова можда неће желети да одржи споразум који је са њима постигла претходна.

Клуелесово учешће

Јелен је Клуелесу дозволио да два минута присуствује састанку и покуша да убдеи сумњичаве да пристану на договор. Давид Форде га је упитао због чега Индија треба да изда традиционалне савезнике? Зашто је Србија помогла Пакистану да се ослободи Индије?
Клуелес је одговорио да је Индија тада напала српског савезника и да је Србија само помогла да се Пакистан ослободи, не угрожавајући индијске оригиналне регије.

Друго Фордеово питање је: Зашто је, ако је Пакистан пријатељ Србије, Србија Индији понудила две пакистанске територије?
Клуелесов одговор: Пакистан има мађарски МПП, тако да Индија не може да покори Пенџаб, а и лакше је пакистанској влади да одржи политичку контролу над једним регионом него над неколико, пошто Украјинци покушавају да их ПТО-ују.

Треће Фордеово питање: Да ли је Пакистан упознат са тиме да Србија нуди два пакистанска региона Индији, Синд и Балохистан?
Клуелесов одговор: Пакистану је наговештено да ће Србија можда напустити Пакистан, али пакистанска влада то не зна.

Форде наставља са пропитивањем: Дакле, нудите нам територије које немате, и наговештавате да ћете ићи против Пакистана?
Клуелес:Понудили смо вам та два региона јер сте изјавили забринутост због нашег присуства на вашој граници. Одувек сам радио на побољшању српско-индијских односа, али сте ви то одувек отежавали. Напустићу ову игру за месец или два...

Јелен: Да ли ћете моћи да убедите будуће српске владе да поштују договор који сада са вама потпишемо ?
Клуелес:Уморан сам од вашег безразложног страха...

Клуелесу је замерено што Србија није испоштовала договор који је постигнут за време његовог мандата. Наиме, пре 4 месеца Србија је понудила да ослободи Карнатаку од Американаца за Индију. Договорено је да се кад САД напусте Индију, Србија повуче са индијске границе и не покушава ПТО. Индија је испунила своју обавезу, и повратила Карнатаку. Међутим, недавно откриће да је партија Bollywood Libertarian Congress то пробала, као и чињеница да Србија није напустила Синд, учинили су да већина индијских званичника нема поверења у то да ће Србија испоштовати свој део споразума. Клуелес је узвратио тиме да договор није био званичан и да су САД и даље на граници Индије, и нагласио да се Србија сада повлачи из Синда, али их је упозорио да Србија у овим преговорима не представља Феникс, већ иступа самостално, тако да се у односима са другим државама Феникса, Индија не може позивати ни на какав договор постигнут са Србијом. У Фениксу постоје моће земље са ипак различитим интересима, а Србија им нуди јасан пут и сигурно их неће издати, наставља Клуелес.

Крај састанка и гласање

Пошто је Клуелес отишао, састанак је убрзо завршен. Није речено много тога новог, сем да је Јелен уверавао да Хрватска неће правити проблеме због помагања Србији зато што он има везе у хрватској влади, али је један други члан индијске владе рекао да ће САД направити велики проблем, и да ће им се прикључити Кина која је моћнија од њих. Изнет је податак да Русија жели да Индију укључи у Феникс да би преко ње стекла власт над читавом Азијом, као и да Индија не треба да се плаши ПТО-а јер у случају да један савез то покуша, други ће деловати да га спречи. Изнети су углавном негативни ставови о изнајмљивању регије Пољацима и прешло се на гласање.

Нажалост, у односу 7:3, чланови владе су у расправи одбили свап са Србијом. Колико сам схватио, ипак су препустили народу да гласа све до 23. августа, када ће се знати коначна одлука. Чим се сазна нешто ново, бићете обавештени, зато пратите има ли измена у овом чланку.

Север Ветровник