Державна експортна компанія (ДЕК)

Day 919, 14:02 Published in Ukraine Brazil by pylypok

Пропоную державі створити експортну компанію, яка б закуповувала продукцію на українському ринку і перепродувала б її на зарубіжних. Мета створення такої компанії - економія голду на ліцензіях для підприємців. І це ефективніше ніж кредитувати купівлю ліцензій. Також можна охопити всі зовнішні ринки за рахунок держави, заплативши тільки раз.

Принцип дії може бути наступний.
Варіант 1. Одна ціна на всіх ринках
Бажаючи продати товар надсилають донейтом цей товар і вказують бажану ціну продажу у голдах. Ціна товару на зовнішніх ринках визначається як сума загальної вартості всієї продукції (виходячи з ціни товару та обсягу кожної заявки) розділена на кількість продукції - середньозважена ціна. Отже хто більше надасть товару, той буде більшої мірою визначати ціну.
ДЕК продає товари, знімає податки (та комісію?) і донейтом віддає виручені гроші пропорційно наданому товару. Наприклад, кількість заявок - на 100 одиниць (50, 20, 20, 10). Продано 50 одиниць. Голд віддано за 25,10,10,5 продукції відповідно. Решта залишається на балансі ДЕК до отримання заявки про повернення товару. При відсутності заявки - товар переходить на наступний день за попередньою заявкою.
Мінус такого підходу - робота ДЕКу може бути заблокована великою партією дорого товару, що зробить пропозиції на всіх ринках не конкурентноздатними. Вихід - встановлення ціни відсікання. Також мінус - неврахування специфіки ринків, мінімальний заробіток.
Плюс - всі дії керуючого ДЕК зводяться до механічних дій згідно регламенту.

Варіант 2. Різні ціни на ринках.
Виходячи з мінімальної ціни на зовнішніх ринках встановлюється ціна закупівлі. Ті хто згоден із цієї ціною надають ДЕК свій товар "за мовчазною згодою". Ціну для кожного ринку виставляє керуючий ДЕК виходячи із кон"юктури. Прибуток від діяльності ДЕК розподіляється пропорційно наданому товару. Звичайно знімаються податки (комісія?).
Плюси - більш гнучка схема, більший прибуток.
Мінуси - велика роль "людського фактору", велика ймовірність помилок, зловживань.

Звичайно ініціатором може виступити не тільки держава, але й партія, об"єднання бізнесменів тощо.

Що скажете?

UPD.
Добре. Був трохи не правий.

Як тоді щодо створення торговельних представництв за кордоном? Це навіть дешевше, бо не потребує ліцензій.

Є центральна орга в Україні, що купує на внутрішньому ринку. І передає донейтом в регіональні орги по всьому світу. Ті на місцях вже провадять свою власну маркетингову політику, рекламують і т.д.
Десь вивесити зведений файл з назвами та посиланнями на орги, в яких країнах, яка поточна вартість...

Плюси - що не треба їздити туди-сюди.
Мінуси - багато мороки з тими партіями по 20 шт.
Хоча народу багато, хай працюють.

Така схема буде працювати?