[Историја] Лиаонинг

Day 914, 10:47 Published in Serbia Serbia by Hromoplast

У последње време виђам све више приче о томе како Србији није потребан Лиаонинг, како би били јачи кад би га изгубили... Пошто верујем да не бисте желели да коментаришем ову тему више, јер је због исте идеје наш медијски простор отишао у пропаст, написаћу мали историјат Лиаонинга, као и наш пут кроз Евро-азијски континент до њега.
Јуче сам радио прорачуне трошкова за Хероину, тако да ће испод бити прилично тачни и прецизни податци.


Империја Пакистана и Лиаонинг


У најстарије доба нашег еСвета, постојала је једна империја која је била изнад свих осталих - Пакистан.

Pride
Power

PAKISTAN!

Пакистан је била прва земља света са оперативним системом болница, прва земља која је успела да освоји своја два највећа суседа: Индију и Кину. Оба успеха су остварили помоћу преузимања конгреса ових земаља, јер је тада популација Пакистана била много већа и јача од било које друге.
Бог Краљ Дио Брандо је владао државом у тим данима. Држава се водила принципима Диоизма, односно Поносом и Снагом (pride, power) који су били основни принципи Диоизма.
У тим раним данима, Пакистан је газио све пред собом, и убрзо његови становници су почели да напуштају игру. На крају, оставили су за собом напуштену велику империју која се протезала од Балокистана до Хејлонгјанга!


Иран наслеђује Ђердан


Иран, тада у рангу ослабљеног Пакистана покреће рат у договору са политичким врхом ове земље и замењује територије са Пакистаном док није дошао у посед самог Лиаонинга.
Пакистан пада у други план. Иран добија велики део Кине. Пакистан у договору са Индонезијом, препушта велики део Кине како би им омогућио већу мобилност у рату са Румунијом, која је у тим данима наследила стару Империју Пакистана.
Иран се тако докопао Лиаонинга, који је поседовао велике залихе гвожђа. Економија је процветала, а Иран је постао један од стубова тадашњег PEACE GC.
Воде се борбе Ирана и Индонезије у покушају да зауставе Румунију која је одлучила да потуче PEACE до краја. Румунија је на крају враћена у оригиналне границе.



Црни дани - САД улази у Азију



Ово су стварно били црни дани за PEACE. САД је насилно покушала да прође кроз Кјушу, територију Јапана која је капија између Азије и Америке.
Заустављени су, али притисак САД на Јапан није опао. Јапански конгрес је одлучио да постави ултиматум Ирану и Индонезији. Захтевао је да напусте све територије у Индији и Кини и да никада више не покушају да их преузму.
Јапански министар спољашњих послова је дао недељу дана за испуњење овог захтева.
Захтев је одбијен и САД је пуштена пуштена кроз Кјушу и Кину ка Индонежанским колонијама. Проблем Индонезије је био то што су Американци имали активне савезнике против њих. Ове савезнике је Индонезија активирала одавно, када је без ичије помоћи окупирала пола САД.
Индонезија враћа или губи Фуђијан, Карнaтаку, Ксијангјанг, Гуангдонг...
Велики шок за савез је био губитак Лиаонинга у борби САД и Ирана 1 на 1. У банци Ирана је тада остало неких пет хиљада златника, које су могли да искористе на да спасу територију, али нису.
Иран убрзо после тога губи и Џаркланд.


Пакистан напада


Буди се стари жар, Пакистан објављује рат Ирану! Пакистан брзо напредује кроз Иран, и избија на границу са Турском. Онда даље продире кроз Турску и долази на границу са Буграском. Чуђење на интернационалном нивоу. План Србије је у току.
Пакистан долази и на границу са Србијом и Србија креће уским путем кроз Бугарску, Турску, Иран до Синда. Велики подухват који је коштао Србију огромну количину времена и новца.

Србија је онда више од месец дана вребала своју прилику седећи мирно у Синду. У Сидну у ког је насељено преко 4 хиљаде Срба. Индија за то време више пута безуспешно покушава да заустави Пакистан и Србију.


Србија наслељује Ђердан


Србија је дуго чекала своју прилику, и кад се указала брзо је реаговала. Русија и Мађарска су коришћени као посредници.
Русија напада и осваја Лиаонинг и Ксијангјанг. Блокира Кину прво у Тибету, после и у Пекингу. Пекинг је био једина опција, јер је Кина све граничне територије предала Филипинима са којим Русија није имала отворен рат.
За ово време Мађарска лукаво добија рат и са Русијом и са Србијом напавши Аустрију. Ово је био неочекиван потез, јер је војни врх ЕДЕН-а мислио да ће целим путем Пакистан бити коришћен као посредник.
Мађарска је напала Ксангјанг и Лиаонинг одакле се Руски председник повукао. Онда је Србија напала Ксјангјанг па Унутрашњу Монголију. EDEN је покушао један последњи пут да спасе ситуацију тако што је напао Лиаонинг под Мађарском влашћу, али није успео и Србија је преузела Лиаонинг од Мађара.
Ова акција Србије је била велики успех, и после много мучења Србија је добила заслужену награду. До тада највећа и најбоље организована акција освајања у историји. Није толико приказана снага колико организованост и дисциплина.
Фебруар 15 је Дан Победе. Дан када је Србија после мукотрпне штедње, месец дана планирања и спремања успела да освоји регију богату Гвожђем!


Прецизни трошкови



Овај део ће вероватно највише интересовати старије играче. Они ће једини и поштовати цифре о којим говорим, јер се сада хиљаде и хиљаде злата бацају без икаквог разлога.

- Објава рата Ирану од стране Пакистана
око 220 злата
- Замена територија кроз Иран, Турску, Бугарску (Пакистан)
1810.25 злата
- Замена територија кроз Иран, Турску, Бугарску (Србија)
1442.5 злата
- Замена територија у оригиналном Пакистану (због Индије, Кине, устанака...)
370 злата
- Напад на Кину, замене са Мађарском, блокирања Русије
2263 злата
- Ослобађање територија из нашег џепа
458.5 злата

- УКУПНО:

6560 ± 10 gold


Србија у време проласка путем свиле:



Србија данас.




Живи били,
ЕДЕН срушили!



Гласај (VOTE)
Гласови омогућавају да више људи види ово издање тако што га више рангира.
Претплати се (SUBSCRIBE)
Претплата је бесплатна и само упозорава на нова издања новина.
Викни (SHOUT)
Довикни чланак свим својим пријатељима, ако стварно мислиш да вреди да га виде.