Менше балачок - більше роботи

Day 870, 16:36 Published in Ukraine Ukraine by Gelato1987
http://i43.tinypic.com/ao6ujb.jpg">

Пройшли ще одні президентські вибори, маємо нового Президента 🙂 Хоч підтримував Бабенка, Alexey Mac здавався мені теж прийнятною фігурою, яка зможе навести лад в держапараті і зробить його більш ефективним. На жаль, перші кроки новообраного Президента дещо розчарували мене.

Писатиму про ініціативу Президента - прийняти закон, згідно з яким кабмін має затверджуватись Конгресом. Минув 3 день повноважень Президента, а закон ще не винесений навіть на обговорення в Конгресі. Незрозуміло чому Президент не подав свою ініціативу в перший же день своїх повноважень, адже згадував про неї ще під час виборочої кампанії. Призначений кабмін перебуває в статусі в.о., міністри знаходяться в підвішеному стані, втачається час, який міг би бути використаний на вирішення конкретних задач, а громадяни далі нудьгують. Це так, щодо ефективності роботи в перші дні, хоч маю надію, що нова адміністрація набере обертів 🙂

А тепер конкретно до самої ідеї передачі Конгресу права затверджувати міністрів. Давайте розділимо дане питання на 2 складові - правову і політичну. Почемо з першої.

Можливо мало хто знає, але ми маємо Конституцію. Згідно з статею 2 розділу 2 Основного закону еУкраїни уряд формується Президентом України і жодної згадки про Конгрес там немає. Тому перш ніж вносити законопроект, який би передавав право Конгресу формувату виконавчу владу, треба змінити Конституцію. І тут знову є проблема. Порядок внесення поправок регулює розділ 6 Конституції. Тут є 2 шляхи - референдум, на організацію якого потрібен час, або - голосування в Конгресі. Але процедура ухвалення поправок до Конституції через Конгрес розписана дуже розмито і викликає багато питань. Тому, як на мене, щоб залишатися в правовому полі, найлогічнішим було би зараз занятися доопрацюванням Конституції в цій частині (оскільки дане питання буде поставати і в майбутньому), а потім вносити поправки щодо повноважень Конгресу.

Перейдемо до політичної сторони проблеми . Президент обирається народом, іде з певною програмою, дає обіцянки, за виконання, яких несе відповідальнсіть. І тепер, уявимо ситуацію, коли Президент має Конгрес, який не підтримує курс, який обрав народ підчас президентської кампанії. Подібна ситуація призведе до політичного пату, довгих переговорів а уряд може білшість каденції Президента провести в статусі в.о. Як на мене - абсурд. Ще одне питання - а що робити 26 числа, коли обирається новий Конгрес? Теоретично, якщо ми бавимося в демократію і йдемо за логікою розширення прав конгресменів, то уряд мав би скласти повноваження перед новообраним Конгресом... знову абсурд і втрата часу.

http://cache.daylife.com/imageserve/08Z6ecQ8Ubbov/610x.jpg">

І останнє... Подібна ініціатива повністю порушить ситему стримувань і противаг в стосунках між Президентом і Конгресом. Фактично - це буде другим важелем впливу конгресменів на Президента (першим є імпічмент, передбачений механікою гри). Президент, в свою чергу на конгресменів впливу не має і відправити народних обранців на дострокову пенсію не може...

Пісумовуючи, на мою думку, дана ініціатива призведе до зниження ефективності державної влади еУкраїни і втрати часу на довгі переговори. Особисто голосуватиму проти такого законопроекту і закликатиму колег теж його не підтримувати.

А Президенту пропоную перевести кабмін з статусу в.о. в повноцінних міністрів і братись за вирішення проблем, а їх багато. Найбільш критичною є похолодання стосунків з країнами ЕДЕНу

На сам кінець хочу побажати Alexeyu Macu успіхів і бути ефективнишим від свого попередника 🙂