Криза і економіка

Day 830, 01:30 Published in Ukraine Ukraine by sikorscki

Ми з вами є свідками кризи еекономіки, типової кризи перевиробництва. Ціни на ринках падають з завидною регулярністю, але заробітні плати не відстають в падінні ні на крок. Основною причиною кризи прийнято вважати появу платних тренувань на чолі з Ланою, адже під її чуйним керівництвом спускаються всі запаси голду громадян, що понижує їх купівельну спроможність. Але не всі схильні винити в бідах Лану, деякі дослідники наголошують, що накопичення товарів на складах почалося ще з літа. А Лана є не більше ніж спосіб адміністрації гри витягнути голд з гравців з метою недопущення подальшого розвитку виробництва.
Як би там не було, поява Лани значно прискорила темпи наростання кризи. Зараз нам обіцяють новий економічний модуль (НЕМ), а ми з душевної наївності вважаємо, що після його введення всі проблеми вирішаться самі собою. Зовсім не є фактом, що новий модуль буде ідеально збалансованим і ньому не виникатиме перекосів. А поки НЕМ введуть, поки ми до нього звикнемо та пристосуємося економіка має шанс повністю розвалитися.
Першою жертвою теперішньої кризи стала мануфактура, на деякі групи товарів ціни впали майже вдвічі, суттєво зросла конкуренція і не лише внутрішня – криза настала у всіх країнах, і всі компанії в пошуках ринків збуту купують бажані ліцензії, в тому числі і еукраїнські. Якщо навіть перевиробництво в мануфактурі почалося влітку, то відчутно це стало зовсім нещодавно.


Отож, давайте розглянемо як вплинула криза на різні групи товарів.
Основним товаром є хліб, його купують практично автоматично, без роздумувань. Для того щоб вижити в ереспубліці достатньо споживати хліб, можна не тренуватися, не воювати, не працювати – якщо в тебе є булка хліба ти будеш живий. Споживання хліба відбувається з двох мотивів – захист велнесу від падіння та нарощування велнесу. Для захисту велнесу від падіння використовується найдешевший Q1 хліб, при його споживанні велнес підростає несуттєво, що дає можливість нехтувати значенням такого росту і називати таке споживання підтримкою велнесу. Адже при відсутності хліба, велнес різко падає. З цією метою хліб споживає переважна більшість громадян.
Нарощування велнесу. З цією метою споживають більш високоякісних хліб – за деяких умов хліб Q5 при наявності будинка Q5 піднімає велнес більш як на 10 позицій. Це дає можливість робити додатковий удар в день. Додатковий удар, в свою чергу, дає зайві очки експи та урону, тобто прокачується рівень та звання.
Зрозуміло, що попит на хліб Q1 не падатиме, так як він є товаром першої необхідності, а от хліб високої якості купують лише в крайніх випадках, адже прокачуватися за допомогою Лани куди вигідніше.
Падіння попиту на високоякісний хліб спричинило зменшення попиту на зерно і, відповідно, падіння цін на нього за останній місяць. Зниження цін на сировину та зниження зпробітних плат дало можливість власникам пекарень в пилу конкурентної боротьби спустити ціни на свою продукцію.


Зброя. Саме по зброї введення платних тренувань вдарило найболячіше. Безліч зброярень збанкрутували вже, багато збанкрутують найближчим часом. Адже в протистоянні звання-сила перемогла саме сила. Зброя застосовується з двома цілями – прокачка звання та нанесення більшого урону противнику. Прокачка звання відбувається під час тренувальних битв, для неї найкращою є зброя Q1, вона має оптимальне співвідношення ціна/урон.
Нанесення урону противнику відбувається в реальних битвах. Для цього застосовується будь-яка зброя, але перевага надається більш високоякісній. Якість залежить від статків громадянина. Тобто попит на зброю високою якості має місце при наявності справжніх битв.
Як ми бачимо, високоякісну зброю криза майже не зачепила, тоді як Q1 зброярні гинуть одна за одною. Ціни на їхню продукцію тануть з дня на день. А все через різку зміну приорітетів – куди ефективніше гроші вкладати в нарощування сили з Ланою аніж в нарощування звання.
Зменшення попиту на зброю потягнуло за собою зменшення попиту на залізо, і, як наслідок, зниження цін на нього.


Подарунки. Спершу обумовимо, що якість подарунків не має жодного значення для нашого аналізу. Подарунки Q5 діють точно так само як і подарунки Q1, перевагою є лише те, що вони займають менше місць для зберігання.
Отже, для чого використовуються подарунки і як на них вплинула поява Лани. Подарунки використовуються в наступних випадках – для підняття здоров’я в критичних ситуаціях, для прокачки та для додаткового удару.
В критичних випадках здоров’я як піднімалося подарунками так і піднімається зараз, Лана на це впливу не має. При прокачці гіфти дають можливість зробити додатковий удар в день, як і високоякісний хліб з будинком. Зрозуміло, що з появою Лани прокачуватися подарунками перестали. Використання гіфтів для додаткового удару нічим не відрізняється від їх використання для прокачки, але застосовується в справжніх битвах де важливою є кожна одиниця нанесеного противникові урону. На використання гіфтів з цією умовою Лана не вплинула.
Так як попит на подарунки з метою прокачки завжди займав значну частку на ринку гіфтів, зараз ми спостерігаємо перенасичення ними ринку. Як наслідок – падіння цін та закриття багатьох гіфтівень.
Криза на ринку гіфтів тягне за собою і діамантову галузь – ціни на діаманти хоча і коливаються але непохитно ідуть донизу.


Квитки. Квитки це єдина галузь на яку Лана не має безпосереднього впливу. Ціни на квитки дещо впали останнім часом, але хочеться нагадати, про їхнє незрозуміле подоражчання за місяць до того. Тобто можна вважати, що квиткова галузь є більш-менш стабільною, хоча криза вплинула і на неї. Повз галузь не могло непомітно пройти загальна криза перевиробництва, зниження зарплат в мануфактурі. Ціни на нафту останні декілька місяців поводять себе точно так само як і ціни на квитки – спершу підвищення, тепер зниження.


Не є секретом, що незабаром все кардинально зміниться. Одні ресурси зникнуть, інші залишаться, деякі змінять назву, зміниться весь процес виробництва. В ленді швидше за все залізо зміниться на титан, дерево на камінь, нафта та зерно не змінячться, а що буде з діамантами відомо на разі лише творцям НЕМу. Чи будуть процес видобування ресурсів наразі не повідомлялося, тому складається враження, що він не зазнає суттєвих змін і залишиться таким же, але все ж варто очікувати введення якоїсь функції для ускладнення добування.
В виробництві і будівництві карти привідкриті – прощаємося з однопередільним виробництвом і зустрічаємо багатопередільне. Самі товари вироблятимуться таким чином, що проходячи декілька етапі отримують декілька якісних характеристик, і замість хліба Q3 можна буде придбати хліб Q3P2 .
Безсумнівно, це робиться для зниження продуктивності підприємств, товари яких стануть рідкіснішими, а подекуди навіть дефіцитними. Тому майте на увазі, в зв’язку з дефіцитом багато країн відійдуть від протекціоністської податкової політики, а ліцензії які висять на підприємстві мертвим вантажем можуть стати великою цінністю.
Скільки б нас не готували до введення НЕМ, скільки б не писали статей і не давали роз’яснень модуль все-одно впаде несподівано і переважна більшість держав до нього не будуть готовими. Перевагу матимуть високоорганізовані суспільства з чітким керівництвом та активним населенням. Такі держави матимуть шанс не лише наздогнати багаті держави в економічному розвитку завдяки правильному розподілу робочої сили на новостворені скіли, але й наздогнати за військовою силою більш сильні держави завдяки правильному розподілу обіцяних військових скілів. Правда в військовому питанні шансів небагато – сильні військові держави зазвичай є найбільш організованими.