ПРОГРАМ СНЛ

Day 778, 01:31 Published in Serbia Serbia by Srpska Nacionalna Liga

Поштовани суграђани, пред вама је Нацрт програма Српске Националне Лиге усвојен на седници Иницијативног одбора одржаној 05.01.2010.





УНУТРАШЊА ПОЛИТИКА

еСрбија треба да буде уставна демократска еРепублика. еДржава у којој ће обе, извршна и законодавна власт да раде усаглашено и транспарентно у највећој могућој мери.
Залагаћемо се за доношење и имплементирање еУстава, као начина да се утврде основна правила и начела функционисања институција државе и спрече или сузбију могуће злоупотребе од стране групе играча или појединца.

Страначки и политички плурализам мора да постоји у оквирима који су општеприхваћени и око којих постоји најшири консензус грађана еСрбије.

Постојање уређене политичке сцене и схватање потребе за постојањем политичког живота и јаких и организованих странака како израза воље грађана еСрбије за кретањем државе у опдређеном смеру. Само јаке и организоване странке могу да се на прави начин упусте у борбу и изборе са технократизацијом државе и стварањем олигархије.

еСрбији је потребно бар две странке, са визијом и тимом играча спремних да своја виђења спроведу у дело. На тај начин, а у атмосфери „здраве конкуренције“ квалитети идеја и рада су препознатљиви јавности.

Политика и политички живот јесте један од битних сегмената игре, који не треба испуштати из вида, јер само у сагласје сва три: политичког, економског и војног дела, ствара најбоље услове за развој и напредак једне виртуелне државе.

Јавност рада свих институција, озбиљност и успостављање улоге еСкупштине, кроз усаглашене и контролисане извештаје у јавним гласилима, али са друге стране много већу транспарентност на самим седницама, у оквиру конгреса, који по својој функцији унутар игре, треба да буде контролор коришћења еДржавних средстава односно буџета и његове расподеле.

Једна од битних ставки у раду извршних органа треба да буде и разграничење приватног и јавног, односно да се за „службене“ информације и саопштења користе искључиво службена, односно државна гласила, а за приватне ставове и мишљења лични медији појединаца, а који су у овављању посла на јавним дужностима. Такође, веома значајно је редовно и правовремено објављивање објективних извештаја о раду свих еМинистарстава.

еКосово и Метохија–долазак еКиМ је најављен од стране администрације еРепублик-а, са увођењем новог, комплекснијег модула, тј. са стварањем тзв. „устаничког елемента“ игре. Према томе, можемо очекивати еКиМ у игри најкасније до Марта месеца или чак раније.

Без обзира на временску одредницу, потенцијално богатство сировинама или нешто треће, еКосово и Метохија, по сваку цену и по свим природним нормама мора бити еСрпска осма регија!
Сматрамо да је битно нагласити и то да све еСрбе привржене еСрбији, без обзира на држављанств сматрамо својом браћом и њихове ставове и мишљења везано за еСрбију или едржаве које представљају нашу интересну сверу прихватаћемо као подједнако релевантно, као и кад су у питању држављани еСрбије.



СПОЉНА ПОЛИТИКА

Спољна политика еСрбије мора да буде у тесној вези са положајем и снагом коју наша електонска држава има, како у војном савезу чији смо члан, тако и у еСвету.

Паралелно потребно је да се ради на подизању снаге саме еДржаве. И то кроз економску, популациону, војну политику, са једне стране и ширење дипломатског утицаја, са друге.
Неопходан је рад на одржавању и унапређивању односа са савезничким државама, док је истовремено потребно улагати напоре за смањење тензија, ка у игри противничким еДржавама, са којима у стварном животу имамо пријатељске, па и присније везе.

Спољнополитички приоритети треба да буду фокусирани на територијално проширење, које ће еСрбији донети нове висококвалитетне регије богате сировинама којих немамо у свом поседу.

Такође ширење утицаја на земље у окружењу, што кроз развијање пријатељства и успостављање савезништва, што кроз војну офанзиву, тамо где другачије решење из пре свега еИсторијских разлога није могуће.

еХрватска - све оно што нам се од настанка еСрбије до данас десило када су у питању односи са тамошњима, говори у прилог томе да је у односу на ову државу војно решење и једино могуће решење. После политичког преузимања, а затим и кукавичке окупације наше еОтаџбине уз помоћ фамозног „црвеног тастера за предају“, не постоји оправдање за другачији однос са еХрватском, осим војног разрачунавања. И то до нивоа поништавања свих њихових војних споразума, уз касније, дугорочно задржавање контроле, над бар једном њиховом оригиналном регијом.

еБосна и Херцеговина – комплексност проблематике односа са овим појачава или можда на неком нивоу поједностављује лутање еБиХ од неутралности до Едена. Оспоравање једном конситутивном делу играча права на слободно изражавање политичке воље, а која је усмерена на савезништво или интеграцију са матицом еСрбијом.

Нови војни елемент еРепублик-а пружиће могућност устаничких и ослободилачких ратова на једном новом нивоу, и тиме обухватити и еБиХ. Модул игре даће могућност, еСрбима са подручја еБиХ , да остваре све своје еИсторијске тежње и очекивања.

У игри у којој је рат, према правилима, легитиман вид акције еСрбија, не треба да се стиди да каже – да желимо еБиХ под нашом контролом, политички или војно – питање је само шта је прикладније одговарајућем тренутку.

Сматрамо да одговорно понашање еСрпских конгресмена треба да значи и не давање еСрпског држављанства онима који као еБиХ држављани за исто подносе захтев. Тиме се ниподаштава сав уложени труд руководства ДСС-а, тренутно једине еСрпске странке у еБиХ. Њихов рад постаје сизифов посао, а који се наставља из месеца у месец, без очекиваног резултата.

еМађарска – савезништво и пријатељство са еМађарском треба да се очува и унапреди, јер колико год да је свака од држава јака појединачно у овој игри, без лојалних и привржених савезника прогресивност се умањује.

еБугарска – држава која нас је пролетос поприлично задужила. Према којој требамо, колико год је то могуће да одрживо пријатељски и савезнички однос.

еЦрна Гора – према расположивим информацијама треба да се оснује у еРепублик-у, у првом тромесечју 2010-те. Географски положај еЦрне Горе, односно њихова изложеност ка нама непријатељским земљама, као и досадашња братска и савезничка активност играча у еСрбији, а који су са простора или пореклом из стварног живота Црне Горе, даје нам за право, да по њиховом увођењу у игру, очекујемо пре свега пријатељство, али и братско савезништво. Првенствено је неопходно радити на одржавању и очвршћивању веза са народом у еЦрној Гори, да би покушали да остану где јесу, на својој земљи.

еСрбија треба да обезбеди помоћ и заштиту, као примарно решење за географско очување интегритета и граница ове (будуће) еДржаве. Једна од солуција је и могућа споразумна интеграција, ако савезништво не буде довољно, да се на одређени рок обезбеди стабилност граница, од већ најављених непријатељских територијалних претензија од стране Еден алијансе према еЦрној Гори. Најављену окупацију еЦрне Горе од стране еХрватске или еБиХ, е Србија не сме дозволити. еСрби у еЦГ не смеју бити препуштени случају.

еМакедонија – још једна од држава чије се увођење у еРепублик очекује у наредним месецима. На основу доказаног пријатељства и савезништва еМакедонаца у игри, СНЛ ће се залагати за праксу свестране сарадње са јужним суседима. еМакедонци су у судбоносним тренуцима учествовали у ослобађању еСрбије у окупацији, са истим жаром као да се боре за своју еДржаву. И то им еСрбија не треба заборавити. Ако се савез настави, еСрбија се треба посветити и заштити њихових граница, од могућих претензија са стране еГрчке, али и будуће еАлбаније.

Феникс – војни савез у коме смо треба очувати и унапредити, и еСрбији обезбедити што већи утицај у креирању политике и акција војно-политичког савеза.





ЕКОНОМСКА ПОЛИТИКА


Јака еДржава подразумева и јаку економију. За бржи и значајнији економски процват потребно је располагати регијама са највишим сировинским потенцијалом осим жита.

Потребно је наставити са одржавањем државних организација са компанијама за обуку и развој сразмерно квалификованих радника у свим економским сегменитима ове игре.

Развој еСрпске привреде кроз сопствене расположиве ресурсе је примарни циљ којим се гарантује бољитак држави, привредницима, али пре свега локалном становништву.

СНЛ се залаже за слободу формирања цена и слободу тржишта, системом понуде и потражње, уз могућу еДржавну интервенцију само у случају ванредних ситуација, зарад очувања стабилности и опстанка тржишта.

Развој извоза је примарни циљ снажне економије једне државе. Омогућавање додатне државне мотивације кроз сарадњу са пријатељским земљама савеза, отвара нови вид економског просперитета државе.

Изградња болница и одбрамбених система треба да буде приоритет државе уз директно државно учешће и контролу компанија.

Стабилан курс динара и залихе злата у Народној Банци Србије су неопходни за здрав развој и будућност еСрбије.



Позивамо Вас да

постанете члан СНЛ учлањујући се у СТРАНКУ у оквиру игре и попуњавајући електронску приступницу СНЛ.

Нацрте Програма и Статута можете наћи на нашем Форуму.
Све потребне информације можете добити и у непосредном контакту са неким од чланова Иницијативног одбора на страначком чет каналу #СНЛ.



Иницијативни одбор СНЛ


Зато што може много боље!