Informacje od Rzecznika Rządu #7 - Podsumowanie kadencji

Day 1,385, 04:06 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu





Podsumowanie kadencji

I nadszedł ten czas (przez tych złych i niedobrych tak oczekiwany : - P) koniec kadencji prezydenta yavego, który po zdobyciu 1658 głosów, 5 sierpnia 2011r. rozpoczął swoją jednomiesięczną, nie pozbawioną emocji kadencję.



Pierwszym zadaniem jakie stanęło przed nowo wybranym prezydentem i Ministerstwem Obrony Narodowej było przywrócenie na mapie Europy dominacji jednego słusznego koloru – różowego oznaczającego zasięg posiadłości Polskich. Rozpoczynając kadencję nasz kraj posiadał 80% bonusu do produkcji żywności i ledwie 20% bonusu do produkcji broni.


Polska – 5 sierpień 2011

Na pierwszy ogień poszła Holandia gdzie ruszyliśmy po odbiór tego co nasze a mianowicie ropy i bydła. Skoro był już ogień, było i palenie. Złośliwi twierdzą, że to zażyte tam specyfiki odpowiedzialne są za (rzekomo!) inne od oczekiwań obywateli decyzje rządu w najbliższych dniach.



Następnym naszym celem było wymazanie Niemiec a cel ten został wkrótce szybko osiągnięty. Nie byłoby to niczym szczególnym czym należałoby się chwalić gdyby nie fakt, że dzięki naszej dyplomacji kierowanej przez MankaM udało nam się w porozumieniu ze Szwecją poszerzyć nasz korytarz przesyłowy łączący naszą stolicę z surowcami Europy Zachodniej o dodatkowe dwa regiony. Dzięki temu jedno przegrane RW w Niemczech nie pozbawi nas już połączenia z naszymi surowcami.


tak było…

…tak jest

W czasie wojny z Niemcami doszło do pierwszych spięć na lini rząd-obywatele a chodziło oczywiście o nowe dodane przez administracje misje: zabicia 100 naturalnych wrogów I 100 wrogów w powstaniach. Pierwsza bitwa NE z Niemcami odbywała się w dzień i wygrywana przez naszych miłych podopiecznych 99% do 1% marnując setki tysiące influ w każdej z minibitew. Dlatego prezydent yave w porozumieniu z rządem podjął kontrowersyjną decyzję o rozpoczęciu bitew wieczorem. Decyzja wśród doświadczonych graczy spotkała się ze zrozumieniem, wśród populistów zawrzało, a gazetkę Rzecznika Rządu ogarnęła fala krytyki i znanego powszechnie „trolololo”.
Kilka słów wiceministra MON o tamtej sytuacji: czytaj tu


Tak się czuję gdy czytam Wasze komentarze ; - )

Następnie przez Austrię i Słowenię, spróbowaliśmy po raz pierwszy zaatakować Chorwację. Nasza decyzja podyktowana była trudną sytuacją Węgier, którym zagrażało niebezpieczeństwo. Akcja przerwana została przez Chorwację (sic!), jeszcze na terytorium Włoch. Feralnego dnia jeden z obywateli Chorwacji wbił 47 mln influ z czego lwią część w walce z polskimi grupami bojowymi które nie mogły nawiązać jakiejkolwiek walki z ów wojownikiem. Chorwacja uciekła przed otwartą wojną z Polską.


Mam nadzieję, że niedługo wybijemy z głowy co niektórym nadmierne używanie plastikowych kart

Przyciśnięci głosem ludu ruszyliśmy na zachód po gumę. Tu też inaczej niż tygodnie wcześniej wygląda korytarz przesyłowy złożony z dwóch regionów, a niegdyś tylko z jednego. Wymazywanie centralnej i północnej Francji przebiegało bez przeszkód równolegle próbując wyzwolić południowy region Provence Alpes Azur przez który moglibyśmy dotrzeć na Korsykę i spowodować ostateczne zniknięcie francuskiego koloru beżowego z mapy świata. Zanim jednak się tam udaliśmy odwiedziliśmy po raz kolejny Niemcy, które znów oczywiście wymazaliśmy.


Kilka dni temu zakończyliśmy z sukcesem wymazywanie Francji. Rząd nie miał żadnej wątpliwości kto powinien być następnym naszym naturalnym wrogiem. Kraj, który zaatakował naszego największego sojusznika Serbię wraz ze swoimi obrzydliwymi kompanami musiał choć czuć nasz gorący oddech na swych zamożnych plecach. Oczywiście łatwiej było zaatakować Włochy co (o zgrozo!) proponowali przeciwnicy rządu, ale jakim byśmy byli sojusznikiem gdybyśmy w takiej chwili nie podjęli choćby próby ujarzmienia zdziczałej bestii?


Dzięki naszym atakom trochę golda stracił…

Dziś rząd zostawi następcom kraj rozciągający się poprzez całe Niemcy, połowę Holandii z większą częścią Francji, dając dobrze zabezpieczony komplet surowców. Niech następcy dobrze to wykorzystają dając Nam wiele ciekawych bitew, czego sobie i Państwu życzę.


Polska dziś




Jednak się nie podzielimy

Propozycja podpisania umowy międzynarodowej pomiędzy rządami Belgii i Polski dotycząca wynajmu jednego z Polskich a rdzennie niemieckiego regionu - Rhineland-Palatinate za który to Belgowie mieli płacić nam miesięcznie 20g nie zostanie podpisana. Ustawa nie przeszła przez Polski kongres przegrywając 8 głosami PRZECIW przy 4 ZA ustawą. Aż 6 kongresmenów nie miało zdania i wstrzymało się od głosu.




Podsumowanie MON

Zbyt dużo gorzkich słów spadło na Ministerstwo Obrony Narodowej w mijającej kadencji sierpniowej pod wodzą SFP i carllosa. Zespół dzięki któremu od tygodni cieszymy się kompletem surowców i niepodważalnie dominującą pozycją w Europie codziennie czytać musiał wydumane wypowiedzi o nieudolności resortu. Wiceminister hubertuses postanowił zawalczyć o dobre imię ministerstwa w tym artykule.
POZYCJA OBOWIĄZKOWA!




Podsumowanie MEN

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że była to jedna z najbardziej pracowitych kadencji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Konkursy m.in. na miss i mistera ePolski, stworzenie kanału publicznego MEN.public, historia Polski w czterech częściach, zmiany w patronatach to tylko niektóre prace wykonane przez nasz pracowity zespół MEN. Podsumowanie znajdziecie tutaj.



Rzecznik Rządu: Bieszkow

Czytaj i subskrybuj:














Szatę graficzną wykonał S'til