Fundo lig/desl

Sobre meu jornal

Página da Wiki aberta

Весник во кој ќе ги прочитате најновите промени и официјални информации од eRepublik

Победникот ќе го земе, ЦЕЛ [МЗИ]

22 Dia 2,835, 12:21 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Análise e debates políticos Análise e debates políticosДобро вечер народе.

Испровоциран од идиотските награди, а особено новиот скин со кој не се добива ништо добив идеја за насловот.

Ќе ви дадам кратко информативно објаснување околу новиот турнир.

mais informações »

Прво известување -{MЗИ}

31 Dia 2,786, 02:43 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Análise e debates políticos Análise e debates políticosПочитунани Македонци и Македонки

Ви благодарам за досегашната соработка иако има нецел еден ден од мојот мандат сепак сакам да ви се заблагодарам за вашето внимание и трпение.

Пред се сакам да ви каж … mais informações »

Soldiers of Fortune [MZI] EDIT 2,777

26 Dia 2,774, 12:39 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Análise da guerra Análise da guerra


Добровечер еМакедонијо.

Наредната недела следува турнир кој ќе биде доста занимлив и секако корисен бидејќи и играчите и државата ќе имаат корист од него.
mais informações »

Резултати од Референдумот

43 Dia 2,765, 07:34 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Análise e debates políticos Análise e debates políticosДобар ден на сите.
Поминаа 24 часа и време е да се каже за што е гласано.

Статијава ќе биде кратка и јасна т.е ќе каже како народот размислува, и што треба владата да прави понатаму.

Сметани се само … mais informações »

Референдум на еМакедонија

159 Dia 2,764, 04:05 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Análise e debates políticos Análise e debates políticosПоздрав Македонски народе каде и да сте.
Овие неколку дена имаме тешки задачи, особено со Американците кои дојдоа со Авионски напад во Македонија.
Како и да е покрај Американците имаме и друг проблем а т … mais informações »