Економічний фокус. Частина 4.

Day 1,798, 07:13 Published in Ukraine Ukraine by Dead Forest


Економічний фокус. Частина 1.
Економічний фокус. Частина 2.
Економічний фокус. Частина 3.

Минуло вже три місяці після останньої моєї публікації на економічну тему. Тоді будучи в раді економічного розвитку мною була розроблена економічна реформа завдяки якій ми збільшили надходження до казни з 35 тисяч гривень до 55-60 тисяч в середньому. Проте введення в гру айрстрайку поступово утворило дефіцит валюти, а відсутність належного балансу з байботом опустило вартість товарів і золота в декілька раз. Як результат зменшилися і прибутки.

Так якщо ще позаминулого тижня ми отримували надходження до бюджету на рівні 20 тисяч гривень в день, з яких 1500-2000 грн були надходження від байбота, то сьогодні ми маєм 15 000 грн в день з яких 500-700 від байбота.

Скорочення надходжень від байбота є наслідком зміни в податковому секторі, хоча достеменно невідомо чи збільшило це в достатньому обсязі оборот хліба, аби компенсувати втрату близько 1000 грн в день. Все можливо. Хоча маю сумніви, що наші громадяни затарювалися іноземним хлібом (який був на 1-2 копійки дешевший на їжу середньої кушності і практично ідентичним нашим на рівні ку1-ку2)

Основною причиною зміни податків Президент називає захист вітчизняного бізнесу. Тому я провів деякі підрахунки рентабельності хлібного виробництва.

Отже який дохід можна отримати з однієї ферми?





Який же дохід від виробництва їжі?


Табличка кількості зерна на одного працівника


Табличка продуктивності виробництва


Табличка рентабельності

Отже, як видно з таблички рентабельності, навіть при сучасних податках ку1-ку2 (найпоширеніші пекарні серед найнезахищеної верстви населення) є нерентабельними. Рентабельність ку3-ку4 близька до нуля. Тобто як я і передбачав в економічному аналізі 3 місяці тому - цю нішу на ринку займають або перекупищики, які полюбе отримають прибуток, або ті виробники які просто таким чином позбуваються надлишків власного виробництва і аж ніяк не орієнтовані на прибуток.

ку5-ку7 є вигідними, навіть вигіднішими за зброю такої ж кушності, але тут два ньюанси:
- Я не маю достовірної інформації про то чи така продукція взагалі продається;
- Не відомо який денний оборот такої продукції.

Підозрюю що основним покупцем в цьому сегменті є байбот. Якщо так то сенсу в податкових маніпуляція немає, оскільки байбот купує в межах люфту до рекомендованої ціни + ПДВ (і + мито для імпортерів).

Зараз Скорп планує і скоротити податки на зброю в приблизно 2,5 рази. Як на мене зброя є основним постачальником коштів в казну. Тоді виникає питання, чи збільшить оборот від зброї скорочення податків, і чи буде це збільшення не меншим ніж 2,5 рази? Саме над цим питанням мав би подумати міністр економіки.

Є політична сила яка взагалі пропонує зробити податки в Україні 1%. Я про Анархістів і передвиборчу обіцянку Сірка. Але ці хлопці не задумуються над таким чинником як закон про МПП. Хочу нагадати що один такий закон обходиться казні в 10 тисяч грн. Зараз в нас підписано 17 МПП, це дуже мало так як наприклад в нашого союзника по Альянсу і країни яка є ще слабшою за нас Албанії підписано 20 МПП. Сильніші країни, такі як Греція мають 24 МПП. Тобто ми матимемо як мінімум 20 МПП в місяць, тобто як мінімум 6,7 тисяч гривень прибутку в день ітиме лише на МПП. І це за умови якщо не буде форс-мажорних випадків коли МПП можуть позлітати з нас (як під час наших атак на Білорусь, Росію чи Молдову) так і з наших союзників (наприклад двічі злітало МПП з Туреччиною при їх атаці на Ізраїль та при атаці на Іран). А якщо врахувати тенденцію до зниження цін щодня, то ми взагалі можемо найближчим часом працювати лише на наші МПП.

Нижче наведу таблицю доходу з шахт, і таблицю рентабельності виробництва зброї (невраховуючи бонусу)



А також з урахування бонусу 20% який ми отримали зараз за рахунок Поділля






З повагою Dead Forest!

Слава Україні!!!