Ambient on/off

Join the new world

 

Koha per te reflektuar

Day 1,870, 02:46 Published in Albania Albania by LiLo1

Sic e dini me dt 5 do kemi zgjedhjet per cp dhe kete radh jan Labern dhe Cerciz Topulli/Klitoni92 ne gare si me te mbeshteturit.
Kete muaj patem edhe ne 1 cp te mire apo te keq e dim si ishte dhe besoj se ska nevoj te ndalemi me ne kete ceshtje.Por tani dilema eshte per ke te votojme????????????
Por tashi te bejm 1 analiz te vogelper kandidatet:
Klitoni apo Cerciz Topulli nje djale i mir me ide te qarta per lojen pak aktiv ne chat ...kjo nje dobesi e tija ish komandat i D1 supler me D1-D2 plus qe eshte kryetari i partise Revolucionare ish eDemokratike e cila sot ka me shum se 100 mbeshtetes ku kontributi i tij u pa i qarte ne rritjen e numrit te kesaj partie pra thjesht me pak fjale ka aftesi kreative edhe komanduese.
Labern nje shok i imi , 1 djale i mir ka eksperienca ne loje si sih komandant ne D2 ku kajher harronte se kishte edhe DO hahahaha (e kam duke qesh)ish minister lojtar qe para disa kohesh ishte shum aktiv tashi vetem BNC po i shihet ne chat plus qe tani eshte caktu si governator plus qe po ka qef me marr ne administrim fabrikat shteterore.. por te kthehemi tek ai sic ka meritat ka edhe difektet e tija qe per mendimin tim ai nuk mund te jete cp i duhur jo sepse Cercia Topulli mund te jete me i mir se ai por thjesht fakti 1 ai nuk eshte i zoti qe te komandoj vet sepse merr urdhra nga tjera kush (e dim te gjith se nga kush)2 ne kohen e qeveris se Jonkastrioti e la MOFA pa tregu apo lajmeru dikend,3 nuk ka aftesi komunikuse me lojtaret,4 nuk ka durim,plus asaj tjetres qe ai me partin e vet uk ishte i zoti ta nxirrte ne kongres e plus gjana tjera.
Pra thjesht ne se ju doni nje cp si ky qe eshte votoni Labern ne se doni qe eShqiperia te kete nje ndryshim rradikal ne loje ne chat ne gjith sferen qe kjo loje mbart ateher Votoni Klitoni92/Cerciz Topulli
Rendesi per mua ka eShqiperia dhe jo cp apo nonji qe i duket vetja mbret ne kete loje e qe shan me rop shpije ato qe nuk i shkojn per fije prandaj ndergjegjesohuni dhe votoni me te mirin nga keto te 2.... Une per vete e kam bere zgjedhjen time Cerciz Topulli/Klitoni92 ju bejeni tuajen
hajt klm dhe tani fillojani sharjeve me njeri tjetrin

 

Comments

cobra26
cobra26 Day 1,870, 02:58

bravoo artikull shum i mire sidomos fjalia e fundit isht shum e mir haha

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,870, 04:00

hajde te gjithe lojtaret e eRepublikes (Shqipetaret) ta bejme nga 1 artikull qe te suportojme 1 kandidat per CP o/

Peja001
Peja001 Day 1,870, 04:03

v duhet tja nisim me votu sipas aftesive jo sipas miqesive

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 1,870, 05:01

analize perfekte 😃 +1 lilo

Gentian A Berbati
Gentian A Berbati Day 1,870, 05:35

Bravo lilo besoj se ky e shpjegoj te teren. Thjesht Klitoni eshte me i pergaditur ne cdo aspekt me shum se Labern... duke ditur qe labern spo shihet fare keto dit ...ketu shihet nje dobesi e tij

Lapraksi
Lapraksi Day 1,870, 05:37

Mos votoni per kukulla!

Klitoni92 per president!

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,870, 05:38

Nj emer nj siguri Cerciz.Topulli 😛
HAIL 😃

RockyBalboa78
RockyBalboa78 Day 1,870, 05:38

Super artikull Big Voted maceeeee xD

OLDStrategy
OLDStrategy Day 1,870, 05:56

Voted Me Pelqeu shum se i sqarove gjerat me pikpamje realea

Immigrati
Immigrati Day 1,870, 06:53

Boll bete propagande por shikojeni kete artikull njehere se eshte i shkelqyer:
http://www.erepublik.com/en/article/thank-you-to-eden-and-to-our-friends--2186243/1/20
Te rroje Shqiperia

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,870, 08:46

po si sju vjen zor nga vetja qe i rrotulloni fjalet si tel. kur qenka kaq i paafte labern ateher pse do ta mbeshtesnit? por pasi e mbeshteti PN e terhoqet e pas "bisedimeve te gjata" vut tjetrin. te pakten kini inteligjencen ti beni fushate kandidatit tuaj pa u marre me kundershtarin qe do ishte kandidati juaj. manovra pa mend.

LiLo1
LiLo1 Day 1,870, 08:48

hail Kris ti je mbret ti je pasha pa ty edhe loja sdo kish kuptim puuuuuuuuuuuq avokati popullit

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,870, 09:12

kur ske ca thot njeriu ben ironi kineze

Armando Celiku
Armando Celiku Day 1,870, 09:15

po ik o kris kasa ku na dole ti analizues ....

AqifPasha
AqifPasha Day 1,870, 09:30

Kris nuk eshte e vertete ajo qe thua . Po na ngaterron me PEA-ne ....
Partia Revolucionare nuk e ka mbeshtet Labernin.
Nese Laberni ka folur ne privat me klitonin apo me crazyalboz apo me cilindo antar te partise ne chat, kjo nuk do te thote asgje.
Dhe kuptoje njehere e mire se nuk di si te shpjegoj me mire.

Vote artikullit

Skanderbeg The Great
Skanderbeg The Great Day 1,870, 09:50

Ca merzitet me politike gjithe diten! Me mire mos votoni fare si une!

Erlindi
Erlindi Day 1,870, 10:23

labern ka me fito dukshem zdi qka po mundoheni kot esht lojtar me i mir 😃

sulmuesi
sulmuesi Day 1,870, 11:57

Jam shume dakord me konstatimet. Labern nuk esht hic i qendrushem. Kushedi sa here e kam shajt labern se nuk vendoste DO ne D2. Te gjithe komandantet e tjere e linin detyren kur kishte shume ankesa, ndersa Labern nuk e linte asnjehere megjithse e dhiste komplet. Komandant me te papergjegjshem nuk kam pa ne Shqiperi. thoshte se ka Real Life, pse te tjeret nuk kane real life dhe i pergjigjen detyrave te tjera.
Ndersa Klitoni92 e luan lojen me zemer, mundohet te bashkepunoje me te gjithe dhe nuk le askend ne balte.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,871, 18:31

!!!.LoL!!!.

LiLo1
LiLo1 Day 1,872, 02:29

weeeeeeeeeeeeeeee erdhi dielliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii e ikuuuu hanaaaaaaa

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.