Ambient on/off

Join the new world

 

[UML] Raporti i Javes #3 / Bashkim me Kryqin e Kuq / Ndryshime

Day 1,869, 10:12 Published in Albania Albania by DonCurtis

Pershendetje te gjitheve,

Jam DonCurtis, koordinator i programit UML qe shperndan ndihma per lojtaret e eShqiperise qe jane nivel 27 ose me poshte.
Per 2 javet e para ka pasur raporte te detajuara, ndersa per kete jave, diten kur u desht te kishte raport (te shtunen), nuk pati per shkak te disa problemeve ne UML.

Njeri nga shperndaresit u perjashtua nga loja, dhe ai ishte qe krijonte artikujt e UML. Keshtu kete jave nuk pati artikull, por do mundohem qe te bej nje permbledhje te shkurter te javes qe kaloi. Nuk do perfshij shume prova e gjera tjera si ne artikujt e 2 javeve te para sepse mendoj qe tanime e kemi besimin tuaj dhe e kuptoni qe nuk po perfitojme personalisht nga keto gjera. Por perpara se te bej raportin javor, dua tju njoftoj me disa ndryshime qe kane ndodhur ne UML:NDRYSHIME NE FURNIZIME

U njoftuat se do kishte 5 tanqe Q6 per cdokend per vit te ri, dhe keshtu u be, por ato qe nuk ariten te aplikojne dje, tani ndjehen te zhgenjyer pse nuk arriten te mernin 5 tanqe Q6.
Epo tani duam tju themi te mos ndjeheni ne ate menyre, sepse ndihmat me nga 5 tanqe Q6 do vazhdojne per cdo dite. Kjo fale nje donatori mjaft zemergjere dhe fale bashkimit me organizaten Kryqi i Kuq (edhe fale aftesive te mia ne tregti, me te cilat arrij te siguroj tanqe per te furnizuar 2 lojtare cdo dite hahahaha).

BASHKIMI ME KRYQIN E KUQ

Qe prej disa ditesh, jane bere bisedime ndermjet Kryqit te Kuq dhe UML-se. Sot edhe zyrtarisht lajmeroheni se Kryqi i Kuq eshte bashkuar me UML dhe qe sot UML do mund te quhet edhe “UML & Kryqi i Kuq”.
Kryqi i kuq do na mundesoje ushqim dhe arme shtese atehere kur na duhen.

FONDI PER EMERGJENCA DHE DONACIONET

Donatori kryesor do na dergoje parate qe nevojiten per te blere mjaftueshem arme Q6. Ai eshte nje lojtar qe quhet ThePunizherzzzz (linku i profilit: http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/6875880 ).

Ai gjithashtu ka mare detyren per te krijuar nje fond per raste emergjente si sulme te papritura nga armiqte, apo per luftera serioze. Keshtu qe te gjithe qe duan te ndihmojne ne rritjen e ketij fondi te dergojne ushqim, arme Q6/Q7, ALL ose Gold te llogaria e tij.
Gjithashtu nese doni te bisedoni me kete lojtar, mund ta gjeni ne chat me emrin ThePunisher.

Si qe mund ta keni kuptuar, donatori qe do na ndihmonte me tanqet eshte perjashtuar nga loja, por ne perseri do vazhdojme me shperndarjen e tanqeve. Duke qene se vetem UML dhe Kryqi i Kuq do e ken pak te veshtire te arrijne te shperndajne aq shume tanqe, kerkojme ndihme nga donatoret qe te na ndihmojne, ose per ndryshe numri i tanqeve do reduktohet ne 4.

Gjithashtu nese ka donacione teper, do i perdorim per te krijuar fondin e emergjences si qe ishte lajmeruar edhe me par. Tanqe Q7, Q6, ushqim Q1-Q7 gjithashtu edhe ALL dhe Gold mund te dergoni te DonCurtis


NDRYSHIME NE STAF

Si qe lexuat me pare, nje anetar i stafit te UML u perjashtua nga loja padrejtesisht, por ai u kthye serish kete jave. Gjithesesi, kur ai u perjashtua, morem nje anetar te ri ne staf i cili eshte Erlindi. Deri me tani ka bere nje pune te shkelqyer dhe vazhdon te shperndaje ushqim cdo dite.

Ky eshte stafi i tanishem ne UML:
1. DonCurtis (Koordinator / Shperndares i tanqeve)
2. iPanch0 (zv. Koordinator / Shperndares ushqimi)
3. Legendary Force eManuela (Shperndares ushqimi)
4. Erlindi(Shperndares ushqimi)
5. ThePunisherzzz (Furnizues me Q6)


Nese deshironi te ndihmoni ne UML, flisni me DonCurtis.

UML: RAPORTI JAVOR #3

Gjate kesaj jave eshte shpenzuar 15520 ushqim Q5 i cili ju eshte shperndare 313 kerkesave ndersa edhe 30 tjera kane rezultuar te pavlefshme.Kerkesat jane bere nga MU te ndryshme, dhe keto jane statistikat:

Dita 1859


Dita 1860


Dita 1861


Dita 1862


Dita 1863


Dita 1864


Dita 1865


Pra ky ishte pak a shum nje mini raport javor, tani do vazhdojme me gjerat tjera.

Me rrespekt
DonCurtisKERKONI NDIHMA NE UML: tinyurl.com/programiUML
 

Comments

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,869, 12:32

Bravo per punen, vazhdoni djema o/

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,869, 12:32

Vetem suksese djema o/

ThePunisherzzzz
ThePunisherzzzz Day 1,869, 12:43

Po mundohemi 😃

Legendary Force Noli
Legendary Force Noli Day 1,869, 12:59

V

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,869, 13:07

vVv o>

Erlindi
Erlindi Day 1,869, 13:09

DonCurtis je nje njeri qe e dergoni shqiprin perpara suksrse te metejshme

almay
almay Day 1,869, 13:11

suksese

ujku76
ujku76 Day 1,869, 13:18

Bravo Don! Suksese!

I lumte dhe ketij djalit te ri, The Punisherzzz, qe paska gjet fonde per ndihmat.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,869, 14:06

pun e shkelqyshme. fje te tjera jan teper

f bfhdgfsdkl
f bfhdgfsdkl Day 1,870, 01:46

V+ vetem vazhdoni keshtu
duhet te kete me shum njerez sikur ky ThePunisher i lumt bravo i qoft qe mundohet kaq shum per shqiperine

elizarexha123
elizarexha123 Day 1,870, 01:48

V i lumt ThePunisher
DonCurtis je i shkelqyeshem

paziseme
paziseme Day 1,870, 02:25

56

M4RL3Y
M4RL3Y Day 1,870, 06:08

v+

DonCurtis
DonCurtis Day 1,870, 06:34

ThePunisherzzzz mori ban, por ne prap do vazhdojme me shperndarjen e tanqeve Q6. Nese ka ndonje donator qe deshiron te ndihmoje, te mi dergoje mua ndihmat 😃

Erlindi
Erlindi Day 1,870, 10:24

hehe e kam ditur se ka me mor te kam then DonCurtis se aj ben multi

AqifPasha
AqifPasha Day 1,870, 11:48

pune e mire... bravo çuna

Skanderbeg The Great
Skanderbeg The Great Day 1,870, 15:27

Si mund te siguronte nje lojtar nivel 22 ndihma per te gjithe? 😕 :facepalm: nejse suksese

Gentrit Shahini
Gentrit Shahini Day 1,870, 16:31

Keni transferuar me sukses 500 sende tek DonCurtis.

DonCurtis
DonCurtis Day 1,870, 18:26

@Skanderbeg The Great mendova se ndoshta ishte gold buyer apo trgtar i zoti, po nuk qenka ashtu 😛
@Gentrit Shahini faleminderit shume.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,871, 23:03

Ju lumt burra se po boni pun te mkrekullushme

TRAnsf0rmeRS
TRAnsf0rmeRS Day 1,871, 02:17

un jam ThePunisherzzzz "se a marr bann apo jo eshte pun e imja me rendesi eshte qe ju nuk do mbeteni pa supplies
se a jam multi apo jo eshte prap pun e jimja veq se ju mos e bani gajlen se cdo dit do merrni supplies edhe nuk ka shanca ju me marr bann

RajuB
RajuB Day 1,871, 09:32

V

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.