Par kauju norisi

Day 868, 15:55 Published in Latvia Latvia by Vidvuds Riikste

Sveiki, lasītāji!

eRepublik autori mums piedāvā kārtējo informācijas porciju par gaidāmo kaujas moduli, un es piedāvāju tās saturiski korektu, bet ne burtisku tulkojumu.



-

Šajā rakstā mēs turpināsim izskaidrot militāro moduli un, precīzāk, kaujas un PvP cīņu mehāniku. Sāksim ar kopskatu – kaujām un veidiem, kā tās uzvarēt.

Visām kaujām būs vieni un tie paši uzvaras nosacījumi, vienalga, vai tas ir naidīgas valsts uzbrukums vai partizānu karš.
Kauja normāli ilgs 24 stundas un abas puses – uzbrucēji un aizstāvji – centīsies izpildīt abus uzvaras nosacījumus: 1) sagrābt noteiktu procentu visa kaujaslauka (pietiekamu skaitu mazo sešstūraino lauciņu) un 2) sagrābt lauku, kurā atrodas galvaspilsēta. Svarīgi, lai šie abi nosacījumi būtu izpildīti tieši 24 stundas pēc kaujas sākuma – tādā gadījumā kaujas uzvarētājs būs noskaidrots, ja nē – kaujā sāksies ‘papildlaiks’, kas turpināsies līdz brīdim, kad viena puse būs izpildījusi uzvaras nosacījumus.
Tomēr kauja nevarēs būt bezgalīgi ilga – ja 72 stundu laikā neviena puse nebūs guvusi uzvaru, tad kaujas rezultāts būs neizšķirts.

Kaujas nebūs bezgalīgas, jo tiek plānots ieviest ‘kauju rindas’ sistēmu – ja līdz šim vairākas valstis varēja vienlaicīgi uzbrukt vienam un tam pašam reģionam, tad jaunajā militārajā sistēmā tas notiks savādāk: vienlaicīgi reģionam varēs uzbrukt tikai viena valsts un, ja vēl kāda cita valsts gribēs uzbrukt šim reģionam, tad vispirms nāksies sagaidīt jau uzsāktās kaujas beigas.

Labi, iedomāsimies, ka kauja ir sākusies un tu gribi pievienoties procesam & aizstāvēt savas valsts godu. Ko tu darīsi? Pirmkārt, tu dosies uz kaujas lauku līdzīgi kā tu to dari šobrīd. Pēc tam tev būs iespēja aplūkot kaujas lauka karti, minikarti un kaujas informācijas logu, lai saprastu, kas notiek, kura puse uzvar un kuri ir varenākie cīnītāji, kas šobrīd brien kaujas lauka dubļus.

Pēc ātra situācijas apskata tev kļūs skaidrs, kur kaujas laukā cīnās tavi biedri un sabiedrotie, un ieteicams pievienoties kaujai tur, kur jau atrodas ‘savējie’. Tev vajadzēs izvēlēties ar kādu ieroci cīnīties (šauteni, tanku utt) un izvēlēties to sešstūrīti, kurā tu pievienosies kaujai. Kad tas būs izdarīts, tu būsi gatavs darīt lielas lietas savas virtuālās dzimtenes labā. Pretinieku atrašanās vietas kartē būs labi redzamas – atliks tikai pietuvoties un uzsākt kauju. Uzbrukt varēs no blakus esošajiem ‘sešstūriem’ un būs iespēja izvēlēties vienu pretinieku (no piecu pretinieku saraksta), kam tu gribi uzbrukt. Bez tam, tu varēsi izvēlēties izmantot ‘būsteri’ (rokasgranātu, raķešiekārtu utt), kas dos tev priekšrocības kaujā ar pretinieku. Tāpat tu varēsi izvēlēties, vai tu gribi cīnīties tikai pret izvēlēto pretinieku, vai uzvaras gadījumā turpināt apkarot atlikušos pretiniekus (jeb cīnīties berserka režīmā).

Tātad tu esi pievienojies kaujai, pārvietojies pa to un izlēmis uzbrukt kādam pretiniekam. Tev atliks tikai sagaidīt tavas puses gājiena beigas un PvP cīņas varēs sākties! Cīņas notiks 1 pret 1 un to laikā gan tu, gan tavs pretinieks pamīšus šausiet viens pa otru. Katrs šāviens varēs gan trāpīt, gan netrāpīt un trāpījuma iespēja būs atkarīga no tava un pretinieka ieroča uzbrukuma un aizsardzības kvalitātēm. Īsi sakot – jo augstāks tava ieroča uzbrukuma parametrs attiecībā pret pretinieka aizsardzības parametru, jo augstāka iespēja trāpīt mērķī.
Arī šos rādītājus varēs uzlabot ar ‘būsteru’ palīdzību, piemēram, optiskais tēmeklis ļaus trāpīt precīzāk, bet dūmu granāta uzlabos tavas izredzes izvairīties no pretinieka trāpījuma. Pa kādam būsterim varēsi izmantot bez maksas, par citiem (?) nāksies maksāt ar zeltu. Uzlabojot savas ieroču prasmes un paaugstinot savu militāro rangu būs iespējams izmantot jaudīgākus būsterus.

Cīņas laikā pretiniekam varēs nodarīt arī ‘kritiskus’ bojājumus. Jo augstāks tavs rangs, jo lielāka iespēja, ka tavs uzbrukums nodarīs lielākus bojājumus, nekā to normāli varētu sagaidīt, bet tava ieroča izdarītos bojājumus visai tieši ietekmēs tavas ieroču šķiras lietošanas prasmes – jo tās ir augstākas, jo lielākus bojājumus varēsi izdarīt saviem pretiniekiem.

Cīņām būs iespējams sekot līdzi tādā kā ‘stāsta’ formātā, kur tiks norādīts, cik lielus bojājumus to nodari pretiniekam un cik lielus – viņš tev. Un tā līdz galam, jo katrā PvP kaujā var būt tikai viens uzvarētājs; ja tu zaudēji, tev būs iespēja atkal pievienoties kaujas laukam, kad būs pienācis tavas puses gājiens. Uzvarētājs paliks kaujas laukā un varēs gatavoties gaidāmajam pretuzbrukumam, apārstējoties slimnīcā un izvēloties kādu būsteri. Karotāji, kas atradīsies slimnīcas darbības zonā (domāju, savējo kontrolētas slimnīcas), katrā gājienā atgūs kādu daļu veselības.

Ceļš uz uzvaru tiks bruģēts ar daudziem sagrābtiem sešstūra laukumiem un iekarošanas process notiks šādi: lai sagrābtu pretinieka kontrolētu lauku, kurā tobrīd nav neviena pretinieka, atliks tikai tajā iemaršēt un nākamajā gājienā tas skaitīsies ‘sagrābts’. Ja laukā tobrīd atrodas pretinieku karotāji, tad gan vispirms nāksies to attīrīt – uzvarēt visus pretiniekus šajā laukā. Tas nozīmē, ka kartes ‘pudeles kaklos’ – pie tiltiem, kalnu pārejās - notiks sīvas cīņas (jo vienībām būs arī reljefa veidi, kur tās nevarēs pārvietoties; domāju, ka tas gan mazāk attieksies uz helikopteriem) un jums būs visas iespējas likt lietā savus stratēģu talantus! Talantīgi un gudri komandieri, kas pratīs vest savas valsts vienības pretī uzvarai, godam nopelnīs savu vietu erepublik vēstures annālēs un leģendās.