Nākotnes karadarbība

Day 849, 22:45 Published in Latvia Latvia by Vidvuds Riikste

Labrīt elatvieši!

Propagandas ministrijas darbinieki parasti ar tulkošanu nodarbojas nelabprāt, jo ir pārliecināti, ka paši spēj izgudrot patiesību arī savā valodā. Tomēr šis varētu būt izņēmums, jo nesenais adminu raksts par kara moduli sniedza ieskatu 'nākotnes karā' - nepilnīgu, bet tomēr! - un tā nu šis raksts ir domāts, lai sagrautu valodas barjeru. Tulkojums ir pietiekami precīzs, bet ne burtisks.

Zem katra paragrāfa boldā ir iekļauti daži jautājumi, kas šobrīd nav skaidri, bet var būt ļoti būtiski gaidāmajos karos.


Jūsu pacietība beidzot tiks atalgota, jo mēs sākam savu Insaideru rakstu sēriju par gaidāmo militāro moduli.

Nu tad ķersimies vērsim pie ragiem: jaunais militārais modulis būs masīva daudzspēlētāju gājienu stratēģijas spēle, kurā katram reģionam būs sava ‘karte’. Šī karte būs masīvu kauju arēna, un mēs tiešām domājam MASĪVU kauju! Simtiem un tūkstošiem spēlētāju varēs izvērsties kaujas laukā kā kājnieki, tanki, artilērija vai helikopteri.
***
Vai kartes ir unikālas?

Karte sastāv no simtiem sešstūrainu lauku, un katram ir savs ‘apvidus’ tips, piemēram, kalni, upes, pilsētas u.c. Kartes topogrāfijai būs būtiska loma stratēģijas izvēlē, piemēram, nozīmīga loma var būt kartes ‘pudeles kaklu’ – tiltu un kalnu pāreju sagrābšanai un noturēšanai. Jebkurā laukā var arī atrasties slimnīca vai aizsargbūve, kuras ietekmē apkārtējos laukus noteiktā rādiusā atkarībā no to darbības zonas, kuru nosaka ražotāja prioritātes.
***
Tas vedina domāt, ka slimnīcas varbūt varēs pašrocīgi novietot kartē vai arī tas notiks randomizēti, bet kas tad ar aizsardzības sistēmām – produktu sarakstā tādas neatceros...

Katras kartes ‘sirds’ ir reģiona galvaspilsēta. Kas kontrolē galvaspilsētu, tas nav tālu no kontroles pār visu reģionu. Tomēr nesteigsimies un secīgi iziesim cauri dažiem jautājumiem, kas jums varētu rasties:


Kā notiek uzbrukums reģionam?

Gandrīz tāpat, kā tas ir šobrīd. Prezidents izlemj, kuram reģionam uzbrukt, un dod pavēli. Arī partizānu kari (RW) tiks uzsākti tāpat kā līdz šim – kādam drosmīgam patriotam izrādot iniciatīvu.
Tomēr būs būtiska atšķirība: kauju rinda. Reģionam varēs uzbrukt tika viena valsts, nevis vairākas paralēli. Ja kāda cita valsts gribēs uzbrukt tam pašam reģionam, tai nāksies sagaidīt iesāktās kaujas beigas.
***
Tas itkā ir loģiski, bet kā darbosies MPP un vai būs ierobežojumi, kas un kurā pusē var pievienoties kaujai? Vai uzbrukumu varēs izņemt no kaujas rindas, ja būs redzams, ka sabiedrotie uzvar?


Kā valsts var sagrābt vai noturēt reģionu?

Kaujas ‘pamatlaiks’ ir 24 stundas. Ja uzbrucējiem izdodas sagrābt noteiktu daļu visu kartes lauku UN reģiona galvaspilsētu, tad uzbrucēji būs iekarojuši reģionu un otrādi – ja aizstāvji notur galvaspilsētu un pietiekami lielu kartes daļu, tad reģions ir nosargāts. Ja pamatlaikā nav noskaidrots uzvarētājs, tad sākas ‘papildlaiks’: kura puse pirmā izpilda savus uzdevumus, tā tad arī uzvar.
***
Kā redzam, galvaspilsēta būs svarīga kartes daļa – varam sagaidīt sīvas kaujas. Interesanti, vai galvaspilsēta var būt lielāka kā viens ‘sešstūris’? Pieņemu, ka kaujas notiks secīgi un nebūs nekādu bonusu, ja vienas puses karotāji būs ielenkuši lauciņu ar pretiniekiem un sāks uzbrukt no vairākām pusēm.


Kā es varu piedalīties kaujā?

Nopērc ieroci – jebkādu ieroci – tirgū (vai dodies cīņā neapbruņots, ja tiešām to vēlies), pārliecinies, ka veselības līmenis ir virs nepieciešamā minimuma, izvēlies kauju, kurā tu gribi un vari cīnīties un nospied pogu „pievienoties kaujai”. Tad tev būs iespēja izvēlēties lauku (sešstūri), kurā tu uzsāksi kauju. Protams, tu varēsi redzēt visus pārējos spēlētājus, kas atrodas kaujas laukā. Iesakām izmantot eRep čatu, lai sarunātu ar draugiem, kur tev labāk pievienoties cīņai. Pēc nokļūšanas kaujas laukā tu varēsi pārvietoties pa to un cīnīties ar citiem spēlētājiem.
***
Vai no kaujas lauka varēs arī ‘dezertēt’ pēc paša gribas, nesagaidot cīņas beigas un saudzējot veselību un ieročus, piemēram, mazsvarīgās, atmetamās kaujās? Kas notiks tad, ja tev nebūs laika ilgi darboties kartē un tu izlogosies? Vai joprojām varēs piedalīties kaujās kaut otrā pasaules pusē bez kādiem ‘loģistikas’ mīnusiem vai fiziskas atrašanās kartē? Vai būs ierobežojumi, kur var pievienoties kaujai (ne pretinieka kontrolētos laukos būtu loģiski, bet kā novērsīs desantu pretinieka aizmugurē)?


Kā darbosies PvP sistēma?

Īsumā: ja blakus esošā sešstūrī atrodas ienaidnieki un ir tavas puses gājiens, tu vari uzbrukt šim laukam un izvēlēties vienu no pieciem pretiniekiem, ar ko cīnīties. Tu vari izmantot arī tā saucamo ‘būsteri’, piemēram, rokasgranātu, kas palielinās izredzes uzvarēt cīņā. Tikko gājiena laks ir pagājis, sākas PvP cīņa: abi spēlētāji cīnās, līdz viens ir zaudē pietiekami daudz veselības punktu un ir spiests pamest kaujas lauku un šāds iznākums būs visām divkaujām. Ir jāņem vērā vēl citas nianses, bet par tām pastāstīsim turpmākajos rakstos.
***
Lūk arī labs iemesls vēlmei dezertēt 🙂. Cik ilgs būs vienas puses gājiens? Vai jauniņo cīņa pret daudzu kauju veterāniem būs vienlīdzīgāka kā tagad pēc izdarītā damage salīdzinājuma? Vai būsteri būs jaunās zelta nosmelšanas ‘mašīnas’? Vai katrā kartes laukā varēs atrasties maksimums 5 spēlētāji? Ļoti iespējams, ka katru sešstūri var sagrābt, tikai sakaujot visus tā aizstāvjus; kā tiek realizēti vairāku spēlētāju uzbrukumi no viena lauka vienam vai vairākiem pretiniekiem? Vai pēc uzvaras pār pēdējo pretinieku laukumā kaujas uzvarētājs pārvietojas uz attīrīto sešstūri? Un kā ar nemitīgu spēcīgu spēlētāju pievienošanos tieši galvaspilsētā?


Ko nozīmē ‘gājienu stratēģija’?

Uzbrucēji un aizstāvji kaujas laikā pamīšus veic pārvietošanos un uzbrukumus. Ja tagad ir tavas vai sabiedrotās valsts gājiens, tu vari pārvietoties kaujas laukā un izvēlēties tuvumā esošos pretiniekus, kam uzbrukt. Tikko ir pagājis gājienam atvēlētas laiks, sākas PvP cīņas un tu uzzini to rezultātus. Tad sākas nākamais gājiens, bet tagad ir pretinieku kārta darboties – tu nevari pārvietoties vai aktīvi uzbrukt, bet tu vari sagatavoties iespējamam uzbrukumam apārstējoties vai izmantojot aizsardzības būsteri.
***
Kam ir pirmais gājiens? Cik tālu var pārvietoties gājiena laikā – 1 lauku vai varbūt helikopteri to var darīt ātrāk? Vai ārstēšanās ir iespējama tikai slimnīcas rādiusā, jeb arī kā būsteris? Teksts apliecina iespēju palīdzēt sabiedrotajiem, bet atkal – vai no otras pasaules malas tas būs iespējams?


Kas ir vienību un reljefa priekšrocības?

Mēs izmantojam veco labo ‘akmens-šķēres-papīrītis’ metodi, lai kaujas padarītu taktiskākas: kājniekiem būs priekšrocības cīņā pret artilēriju, artilērijai pret helikopteriem, helikopteri būs stipri pret tankiem un tanki – pret kājniekiem. Kartes apgabaliem būs nozīme kaujā, jo daži (sešstūraino) lauku veidi palīdzēs kompensēt pretinieka bonusus.
***
Kādas būs jaunās kauju formulas? Vai vienību priekšrocības būs ‘hard counter’ vai tomēr šis bonuss nebūs pārspīlēti stiprs? Vai kaujās būs arī random elements, lai padarītu tās interesantākas un neparedzamākas? Vai katrai vienībai būs atšķirīgi mīļākie kartes lauki, piemēram, kājniekiem – pilsēta?

Kas notiks ar militārajām pakāpēm?

Militārās pakāpes saglabāsies, bet tām būs savādāks efekts, jo cīņas tagad būs pret citiem spēlētājiem, nevis bezpersonisku sienu.
***
Pastāstiet vairāk...

Kas notiks ar spēku?

Turpmāk viena ‘spēka’ vietā būs četras militārās prasmes, viena katram ieroču veidam. Tu varēsi izvēlēties, kā sadalīt savu esošo ‘spēku’ jaunajās prasmēs, piemēram, var visu ieguldīt vienā prasmē vai arī izvēlēties savādāku proporciju.

Vairāk par izmaiņām varēsiet lasīt kādā no turpmākajiem ieskatiem, kurā mēs paskaidrosim, kā epilsoņu īpašumi un prasmes tiks pārnestas jaunajā spēles sistēmā.

Attēli:

[img]http://wiki.erepublik.com/images/2/27/Screen_shot_2010-03-16_at_15.48.45.JPG[/img]
[img]http://wiki.erepublik.com/images/d/d3/Screen_shot_2010-03-16_at_15.49.36.JPG[/img]

Izskatās, ka nākotnes karos koordinācija un ieroču šķiru sadarbība būs ārkārtīgi svarīga, tāpat arī vienību spēja ierasties kartē izšķirošajos momentos, piemēram, ap 4iem naktī. Varbūt spēlētājs varēs būt offline un vienalga pasīvi aizsargāt kartes svarīgākos punktus un pārvietošanās ierobežojumi gājiena laikā, šķiet, nozīmēs, ka pēdējā brīža pieslēgšanās vairs nederēs. Nu redzēsim, tagad var tikai spekulēt.