[Gazdasági Minisztérium] Záró elszámolás - 2019. április

Day 4,186, 23:14 Published in Hungary Hungary by Gazdasagi Miniszterium


Tisztelt állampolgárok, kedves érdeklődők!

Köszönöm a lehetőséget Gyurka elnök úrnak, hogy az áprilisi elnöki ciklusban, ismét betölthettem a gazdasági miniszteri posztot. Jelentem, hogy sikerült az összes pénzmozgást, bevételt/kiadást könyvelnem, köszönet mindenkinek, aki ebben együtműködött velem.

Az áprilisi könyvelés elérhető az alábbi linkre kattintva:
GM könyvelés - 2019. április

Összességében, egy – állami szempontból – gazdaságilag veszteséges elnöki cikluson vagyunk túl, amelyhez leginkább, a háborúskodások élesedésével együtt járó, a megfelelő csatákba bevitt sebzés alapján kifizetett zsold (Combat Orders - CO) járult hozzá, amellyel, önmagában is több állami pénz vándorolt – állami kiadásként - magánszemélyekhez, mint amennyi a teljes, tényleges állami bevétel volt, a hónap során.
Újdonságként, bekerült a könyvelésbe a Szociális Minisztérium pénzügyi elszámolása (’SzocMin’ munkalap) és a Szociális Minisztérium által felhalmozott, állami készlet (élelmiszer és fegyver) nyilvántartása (’Készlet’ munkalap) is. Természetesen, ennek folyományaként, az összesítőben is megjelentek az ezekkel kapcsolatos tételek.
Fentieken túl, az adóbevételek alakulását ábrázoló grafikonokat, és az azok alapjául szolgáló táblázatot alakítottam át, bővítettem ki abból a célból, hogy átláthatóbbak és érthetőbbek legyenek (’Adóbevételek diagram’ munkalap).

Rendkívüli esemény nem történt, ami a szokásostól eltérő és említésre méltó, az egyrészt az arany árfolyamának nagymértékű emelkedése (több, mint +125 Ft/GOLD), másrészt a minimálbér megemelésére beadott két törvényjavaslat volt (mindkét törvényjavaslatot elvetette a kongresszus – 1. javaslat és 2. javaslat).

Külön köszönet azoknak a magánszemélyeknek, akik az állami bevételek növeléséhez (ezáltal az állami vagyonvesztés mérsékléséhez), a saját magánvagyonukból hozzájárultak, akár kincstári adomány, AS-alap feltöltés, vagy a közlönyökre adott jutalmak formájában.

Zárásként, jöjjenek a számok!

1. ÁLLAMI BEVÉTELEK



A könyvelésben, állami bevételként jelenik meg, a Szociális Minisztérium által felvásárolt árucikkek pillanatnyi értéke (1,218,178.98 Ft) is, de ez az összeg nem valódi bevétel, hiszen csak ellentételezése a kiadási oldalon megjelenő, élelmiszerek és fegyverek felvásárlására elköltött összegnek (szintén 1,218,178.98 Ft).
A tényleges, állami bevételek összetétele megegyezik az adóbevételek (8,577,835 Ft -> 98.41% - gyakorlatilag ebből az összegből kerül, automatikusan levonásra, a kiadási oldalon megjelenő, városok támogatására átcsoportosított 760,272 Ft-os összeg, ezáltal a ténylegesen hozzáférhető, kincstárban maradó adóbevétel, 7,817,563 Ft volt) és a lakossági adományok/jutalmak (138,724.436 Ft -> 1.59😵 összegével, amiből megkapjuk, hogy a tényleges teljes állami bevétel, a ciklusváltás óta eltelt időben 8,716,559.436 Ft volt (a kincstárba utalt aranyat nyomtatási, azaz 200 Ft/GOLD, az AS-alapba beérkezett étel adományokat pedig nyitó/záró átlag, azaz 0.1471 Ft/energia árfolyamon számolva).

22 db kiutalás történt az államkincstárból (7,898,771 Ft értékben), amiből 3 db a Szociális Miniszter által kezelt ORG-ba (1,200,000 Ft értékben), 16 db az eMNB ORG-ba (6,400,000 Ft értékben), 3 db pedig a GreekEksoda nevű, görög állami ORG-ba (298,771 Ft értékben) irányult (adó-visszatérítés címén, Görögország részére).
Az utolsó napon elindított kiutalás a Szociális Miniszter által kezelt ORG-ba, a zárás időpontjában még nem volt elfogadva, tehát a törvényjavaslat elfogadása esetén, az ORG-ba érkező pénz, csak a következő elnöki ciklusban lesz könyvelve (az összesítőben viszont szerepel, mint folyamatban lévő ügy).

Adóbevételek alakulása és megoszlása



A különböző típusú adóbevételek alakulását ábrázoló grafikonon jól látható, hogy a teljes adóbevételből levonva a városok támogatására automatikusan átcsoportosított összeget, majd a maradékból levonva a különböző TW-k miatt szükséges adó-visszatérítésekre elvont összegeket (Görögország és Finnország esetében), hogyan módosulnak az egyes adóbevételi összegek és trendek. Ami számunkra érdekes, az valójában a kék vonallal jelölt, elkölthető adóbevétel, hiszen lényegében ebből gazdálkodhatunk. Emelkedő trendet mutat, nagyjából 213-ról, 244 ezerre emelkedő trendvonallal (ez 31,000 Ft-os emelkedés, havi szinten)
A kincstárba befolyó, teljes bevétel: 8,595,002 Ft -> Levonva a kincstári adományokat (17,167 Ft), a kincstárba befolyó teljes adóbevétel: 8,577,835 Ft -> Levonva a városok támogatására átcsoportosított összeget (760,272 Ft), a kincstárban maradó adóbevétel: 7,817,563 Ft -> Levonva a TW-k adó-visszatérítésére szánt összegeket (Görögország+Finnország – 355,848 Ft+184,328 Ft=540,176 Ft), a rendelkezésünkre álló, elkölthető adóbevétel: 7,277,387 Ft.

A munkavégzésekből származó adóbevétel 5,376,335 Ft, ami az elkölthető adóbevételeink 73.88%-át teszik ki.
Az alakulása – nem túlságosan meglepő módon – szintén emelkedő trendet mutat, nagyjából hasonlóan, az elkölthető adóbevételekéhez, 165-ről, 194 ezerre emelkedő trendvonallal (ez 29,000 Ft-os emelkedés, havi szinten).



A ciklusváltás óta eltelt, 30 nappal számolva:
- a kincstárba befolyó, teljes bevétel átlaga 286,500 Ft
- a kincstárba befolyó, teljes adóbevétel átlaga 285,928 Ft
- a kincstárban maradó adóbevétel átlaga 260,585 Ft
- a rendelkezésre álló, elkölthető adóbevétel átlaga: 242,580 Ft
- a munkavégzésekből származó adóbevétel átlaga: 179,211 Ft.



Az adóbevételek megoszlásában sincs semmi rendkívüli, jól látható, hogy a munkavégzésekből befolyt adó, ahogy az korábban megszokott volt, nagyjából 2/3-át (62.68😵 teszi ki a teljes adóbevételnek. A megszerzett medálok után elvont adó és a vásárlások során megfizetett ÁFA értékének enyhe növekedése, jórészt az előző beszámolóban már említett, „Tavaszi szünet” elnevezésű „bolondéria” számlájára írható.

GDP és átlagfizetés

A GDP-vel nem kívánok részletesen foglalkozni, azzal kapcsolatban semmi érdemi változás nem történt, akit érdekelnek a GDP-vel összefüggő adatok, azok megnézhetik azokat a könyvelésben (’GDP’ munkalap).



Természetesen, az átlagfizetés továbbra is folyamatosan emelkedik, a ciklusváltás óta eltelt időben, napi 2-3-4 forintonként, áprilisban 86.59 Ft-ot emelkedett (1,050.78 Ft-ról, 1,137.37 Ft-ra).

2. ÁLLAMI KIADÁSOK



Új tételként, a korábban már említett, Szociális Minisztériumi felvásárlások tételei kerültek felvezetésre, egyéb kiadásként (ami lényegében nem tekinthető valódi kiadásnak, hiszen ebből a pénzből vásárolta a Szociális Minisztérium, a bevételi oldalon bevételként jelentkező, azonos értékű árucikkeket).
Az elszámolásban szereplő végösszegből (11,694,563.945 Ft) levonva, a városok támogatására – automatikusan – átcsoportosított összeget (760,272 Ft), valamint az étel és fegyver felvásárlásra fordított összeget (1,218,178.98 Ft) és az államkincstárból aranyban kifizetett tételeket nyomtatási, azaz 200 Ft/GOLD, a légicsapás során, az AS-alapból elhasznált energia értékét pedig nyitó/záró átlag, azaz 0.1471 Ft/energia árfolyamon számolva megkapjuk, hogy a tényleges teljes állami kiadás az áprilisi elnöki ciklus során 9,716,112.965 Ft volt. Ennek 91.65%-a volt a zsoldra fordított összeg, 5.14%-a az edzőháborúk költsége és 3.21%-a a légicsapás költsége.

A zsold kifizetésekor, a közpénzeken felül, 12 Ft-ot shawnkaa finanszírozott, saját magánvagyonából (ezt jelzik a zárójelek közé írt értékek).
A Szociális Minisztérium kiadásai között szereplő hiány, valójában a Horthy 12 magánszámláján maradt közpénzt jelenti (4.82 Ft), amely az összesítésben, mint állami vagyon, meg is jelenik.

Az AS-alap – a megszavazott és végrehajtott légicsapás után – a lakossági adományoknak hála, nagyjából 15-16%-os töltöttségi állapotban van.

3. ÁLLAMI VAGYON

A Szociális Minisztérium által felhalmozott készletekről, az alábbi nyilvántartást vettem fel (a Szociális Minisztérium adatszolgáltatása alapján), amely alapján, az összesítő tételek között megjelenik a felhalmozott árucikkek értéke is, mint állami vagyont növelő tényező. Az árucikkek árfolyamváltozásából származó különbözet, szintén beszámításra került, az összes állami vagyon értékének a kiszámításakor.





Az előzőekben részletezett adatok alapján elmondható, hogy az állami kiadások több, mint 1.7 millió Ft-tal haladták meg az állami bevételeket, ami által – figyelembe véve az étel, a fegyver és az arany árfolyamainak változásaiból származó vagyongyarapodást is – pontosan 7%-os állami vagyoncsökkenést „sikerült elérnünk” (ha az árfolyamváltozásokat nem vesszük figyelembe, az árfolyamok növekedése miatt, a vagyonvesztés csak 5.99😵.

Fentiek (és sok más egyéb információ is, pl. az ENDORSE-okat bemutató diagramok, vagy a GDP-re és az állami kezelésben lévő ORG-okra vonatkozó adatok) ellenőrizhetők a könyvelésben.


(A közlönyben szereplő értékek, a ciklusváltáskor fennálló állapotot mutatják.)

Mindenkinek jó játékot!


Tisztelettel,

MCMLXXVXII0II
Gazdasági miniszter