Интервю с бъдещото МВ.

Day 4,154, 05:22 Published in Bulgaria Bulgaria by MA3OX1CT

Здравейте! Днес ще ви представя едно интервю с МВ-то на водещия кандидат към момента. Запознайте се със Strong Knight


МТ: Кой сте вие в РЖ?
СТ: Лично е кой съм в реалният живот. Но пък в новият свят съм бъдещия Военен Министър на еРепублика България. Възнамерявам да подобрим военната подготовка и стратегията си и да спечелим колкото се може повече влияние (засега сме трети, искам да бъдем първи по територия). Ще има баланс между тренировъчни и действителни войни и по една епична всяка седмица.
МТ: Трябват ли ни още тренировъчни войни? Какво мислите за тези в оригиналите, със Сърбия, Македония, Украйна?
ST: Да, трениовъчни войни трябват и то не една или две, а в по-големи мащаби. Относно войните със Сърбия и Северна Македония съм на мнение, че и те трябва да останат тренировъчни, защото е безсмислено да превземем територия от държава, срещу която така и така нямаме шанс (визирам Сърбия, която има много повече играчи от нас). Северна Македония нека си стои цяла, но е добре или да продължим с тренировъчните войни, или да подпишем примирие без каквито и да е финансови отстъпки от българска страна.
MT: Относно външната политика, която макар, че не засяга пряко военното министерство в даден момент те се преплитат. Какво мислиш за устройството на лагера ни, съюзите в него и къде трябва да застане еБългария?
ST: Моята позиция за външната политика е, че рано или късно, България трябва да стана лидер на Астерия. Първата ми дейност като военен министър, която не е свързана с войните и тяхното ръководене, ще бъде да говоря с лидера на организацията и да договоря при какви условия еБългария ще получи такъв пост. Ще договорим определена дата в срок максимум шест месеца за смяна на ръководството, а ако ни бъде отказано -
ще говоря с президентите на другите държави за евентуална закана за излизане на всички членове освен еСърбия, но тя ще бъде съвсем фалишива и ще служи дамо като натиск да накарме еСърбия да ни отстъпи ръководството. Искам да бъда категоричен, че освен на думи, в никакъв случай еБългария няма да напуска Астерия, поне докато е най-многочислената организация, каквато е засега. Предстоят ни тежки преговори, но еБългария заслужава лидерството в организацията и ще я получи, защото без нас в ръководството, Астерия няма светло бъдеще. И да подчертая - като казваме, че примено 5 страни-членки ще напускаме организацията, ние няма да го правим, дори и преговорите да претърпят провал.

MT: Има избори за ръководство в Астерия за тази цел. Да разбираме, че целта ти е да излъчите кандидати?
ST: Да, точно така. Целта ми е да излъчим конкурентоспособни кандидати, които да бъдат по-добри от другите. Ще говоря с президентите на съответните държави-членки да подкрепят еБългария и да си осигурим контрол над организацията. Първият приоритет на еБългария в случай, че вземем ръководството, ще бъде да добавим към организацията големи и силни държави, които да бъдат достатъчно силни, за да направят Астерия непобедима и желана от всички. Целта на еБългария ще бъде да доведе Астерия до Златният период от нейсната история и да гарантира, че организацията ще се запази още доста дълго време. Напускането на Литва не бива да бъде част от верижна реакция за масово напускане на членките, но трябва да ни бъде сигнал, че еСърбия не е способна да управлява тази организация повече.
MT: Говорихте за баланс между тренировъчни и реални войни? Какво ще рече това?
Смята се, че еБългария в момента не е готова за реална война.

ST: Не, аз не смятам, че България не е готова за реална война. Но аз знам, че днес не сме в своя разцвет. Тези години бяха приблизително през 2011, когато имаше Бейби бум и играчите броят на играчите не ни беше такъв голям проблем, какъвто е сега. Подкрепям теорията за баланса, защото силата на малкото ни играчи трябва да се използва за нанасяне на щети в две или три конкретни реални войни, защото при повече такива е по-вероятно да не спечелим нито една от тях. Трябва да има конкретна стратегия за това по какъв начин разпределяме бройка и сила. Ключът към успешната война е в балансът. Аз не съм от тези военни министри, които не са наясно от стратегия. Въпреки всичко съм наясно, че България има огромен потенциал за териториално разширение, но за мен по-важно е да не губим територия за сметка на разширенията, а това не може да стане при една политика, която е заслепена от стремежите за нови земи, забравяйки за сегашните си. Заради това България ще има мярка и ще атаува по-лесни противници (като Индия например), за да не излезе в края на мандата ми, че сме изгубили своите колонии из целия свят.
MT: Не смятате ли, че това може да предизвика шок в дипломатически план? Вражеския лагер би се ядосал сериозно.
ST: Яростта на враговете ни ще доведе до това, че те ще изразходват ресурсите си и това ще ги отслаби чувствително. По-слабите врагове означават повече военни победи за нас. Така че дори и такъв сценарии няма да бъде пречка за нас. Всичко е предвидено. На България и предстоят много победи през този мандат. Единствено трябва да обърнем акцент на балансът между тренировъчни и реални войни, защото както казах - силата трябва да бъде насочвана наведнъж, защото една пръчка може да бъде прекършена лесно, но цял сноп пръчки не може.
MT: Добре, ще сменя темата. В момента много хора се оплакват от информацията за инструкциите. Тоест, това означава, че хората не знаят къде да бият в дадени моменти. Как ще подобрите това през този мандат?
ST: Относно проблемът с дезинформацията, понякога освен таблици с инструкции, ще пиша и кратки текстове с по няколко изречения, за да опиша подробности за това как ще реагираме при съответната атака. Всъщност дори моята пощенска кутия ще бъде винаги отворена и аз ще отговарям на въпроси на обикновени граждани, които желаят да научат повече за съответната мисия. За мен ще бъде приоритет гражданите да бъдат информирани за дейностите на правителството, включително и за нашата бойна стратегия.
MT: При тренировъчните войни стратегията е предварително оговорена с правителелството с което се провежда войната. Смятате ли, че като по-силна държава имаме право на своеволия при нападение и съответно, имат ли такова право по-силните ни съюзници с които имаме война?
ST: България си има своя определена стратегия. Не мисля, че ние се нуждаем от своеволия, за да победим. Стратегията и редът е в баланс между тренировъчни и реални войни. Една тренировъчна война не може да стане реална ако нямаме добро основание за такъв обрат в нашата позиция. Следователно България ще продължи да бъде остров на стабилност, който не може да потъне от ударите на вражеските войни, защото от сега нататък България ще бъде символ на несъкрушим ред и постоянство.
MT: Говоря за тренировъчните войни. Тоест, те имат план за действие. Въпросит ми беше, имаме ли право по-силната държава да го промени, несъгласувано с ТВ партньора и.
ST: България е суверенна държава. Не сме длъжни винаги да съгласуваме действията си с другите. Колкото по-малко се знае за нашата военна стратегия, толкова по-вероятно е враговете ни да останат изненадани. Светкавичната война е най-лесният начин да получим повече влияние и територии. Както е възможно студената война да прерасне в топла, така и е възможно тренировъчната война да прерасне в реална, но тази привилегия трябва да се използва единствено ако сме напълно сигурни, че България има повече надмощие да спечели съответния регион. Прибързаните ходове не са помогнали на никого. Когато не е препоръчително да обсъждаме такива важни решения с враговете си, тогава задължително трябва да се обсъди с другите министри и президента, за да сме напълно сигурни, че обсадата ще бъде успешна.
МТ: Благодаря!
ST: Получи се добро интервю. И аз благодаря за отделеното внимание!
Надявам се да ви е харесало! Успех!