Ambienti on/off

Rreth gazetës sime

Hape faqën Wiki

Весник во кој ќе ги прочитате најновите промени и официјални информации од eRepublik

Информации и мотивации [МЗИ]

27 4 ditë më parë E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Debate dhe Analiza Politike Debate dhe Analiza PolitikeЗдраво на сите.

Статијата ќе биде посветена на досегашните случувања во тековниов месец и мандат.

Без многу церемонии да преминам на главните точки.


lexo më shumë »

Отчет и поглед кон иднината [МЗИ]

38 Dita 3,184, 06:31 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Debate dhe Analiza Politike Debate dhe Analiza PolitikeЗдраво на сите.

Пред да ја започнам статијата сакам да изразам сочувство до загинатите во стравичното завчерашно невреме во Скопје, а на тие кои се повредени и претерп … lexo më shumë »

Нов министер и нова индустрија [МЗИ]

13 Dita 3,160, 10:20 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Debate dhe Analiza Politike Debate dhe Analiza PolitikeПочитувани.
Благодарение на Стеф имам можност да бидам дел од владата за чија што досегашна работа се надевам дека сте задоволни. Ова ми е прво искуство и се надевам дека … lexo më shumë »

Добитници на помош 6 [МЗИ]

10 Dita 3,134, 02:28 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Biznes Financiar Biznes FinanciarПочитувани,
Пред нешто повеќе од 48 часа беше објавена статија за помош на играчите од дивизија 1, 2 и 3 при купување пакети.
Набрзо по истекувањето … lexo më shumë »

Пакети за децата 6 [МЗИ]

17 Dita 3,132, 01:39 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Biznes Financiar Biznes FinanciarПоздрав еМакедонијо,

По шести пат владата на е-Македонија нуди помош на играчите од пониските дивизии.

Условите како да добиете помош се наведени подолу, а играчите … lexo më shumë »