Ambienti on/off
Publius

offline [ offline ] 103 Publius

Vendndodhja: SHBA SHBA, Alabama Shtetësia: SHBA SHBA
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Gusht 07, 2008

Renditja kombëtare: 243

Kryetari i Partisë

American Freedom Alliance Krahu Djathtas Ekstrem

Komandanti i dytë

Drejtor Shtypi

Shokët (2181)

shiko të gjithë shokët

Rreth meje

Wiki page

Nants ingonyama bagithi Baba
Sithi uhm ingonyama

S·P·Q·R

Arritjet

 • Freedom Fighter
  41

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  83

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  13

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul
  1

  Media Mogul

  Ka arritur 1000 abonues në gazetë

 • battle hero
  528

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero
  7

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  1

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 1 rajone

 • super soldier
  550

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder

  Ndërtues i Shoqërisë

  Fto 10 persona në eRepublik dhe ndihmoju atyre të arrijnë në nivelin e 10

 • mercenary
  25

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  1/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  82

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

Atributet Ushtarake

Ground
Division 4
Në dispozicion për nivelin 70+ Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 4
 • Shkakto 1,500,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 40,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 5 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
Division 4
Forca 137,704.35
Grada Ushtarake Titan 1,658,887,848 / 2,000,000,000 Titan
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Tiparet:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Senior Airman *** 635 / 850 Senior Airman ***

Dekoratat

 • Cupid Killer

  Completed the "Cupid's Revenge" missions. Decoration awarded on Day 2,281.

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • Soldier of Fortune

  Proved to be the architect of my own fortune by taking part in the Soldiers of Fortune Event! Decoration awarded on Day 2,786.

 • Ranked in the top 10 in USA, Epic Warfare Tournament daily ranking. Decoration awarded on Day 2,529.

 • 4

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 128

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 131

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

Patriot i Vërtetë

Dëmi

6,914,225,290 për SHBA

Progresi:
6,914,225,290 / 7,000,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

250,717,410 për Bullgaria

 E arritur duke provuar të mbrohet Plovdiv kundër Greqia në ditën 2,529

Historia e Luftimeve Guerile

46
23
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura78 Bombat e Mëdha të përdorura17 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Zvicra në lufën kundër Kili në ditën 2,313