Ambienti on/off
Jiefene

offline [ offline ] 36 Jiefene

Qytetar i vdekur
Vendndodhja: Franca Franca, Limousin Shtetësia: Franca Franca
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Sht 21, 2012

Renditja kombëtare: 0

Nuk ka aktivitet politik

Drejtor Shtypi

No Residence City

Shokët (249)

shiko të gjithë shokët

Rreth meje

Wiki page

[MW_FR=331]

Anciennement :
MoD X5 (ou 6 allez savoir)
Mincom X1
aMod: X3
Congressman X2
PP de l'ULP X1Arritjet

 • Freedom Fighter
  4

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  19

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  2

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul

  Media Mogul

  Arrijë 1000 abonues në gazetën tënde

 • battle hero
  23

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  5

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 5 rajone

 • super soldier
  71

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder
  1

  Ndërtues i Shoqërisë

  Ka ftuar 10 persona në eRepublik dhe i'u ka ndihmuar të arrijn në nivelin e 10.

 • mercenary
  6

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  0/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  13

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Atributet Ushtarake

Ground
Division 2
Në dispozicion për nivelin 35-49 Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 2
 • Shkakto 375,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 20,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 3 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
Division 2
Forca 17,849.25
Grada Ushtarake Forcë legjendare 27,476,764 / 31,500,000 Forcë legjendare
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Tiparet:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Airman 0 / 10 Airman

Dekoratat

 • Çlirimtar i Frontit të Parë: France

  Njëri nga 50 Luftëtarët Parë të Lirisë nga France

Patriot i Vërtetë

Dëmi

138,370,141 për Franca

Progresi:
138,370,141 / 150,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

26,106,932 për Franca

 E arritur duke provuar të pushtohet Corsica nga Serbia në ditën 2,016

Historia e Luftimeve Guerile

5
10
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura53 Bombat e Mëdha të përdorura2 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Franca në lufën kundër Polonia në ditën 2,222